Informacje14 maja 2019, 16:00,

Jak rozmawiać z dziećmi o seksie, seksualności i miłości


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


14 maja 2019 roku o godz. 18.00 odbędą się WARSZTAT DLA RODZICÓW "JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O SEKSIE, MIŁOŚCI I SEKSUALNOŚCI" (II edycja). Miejsce: Przystanek Kultura w Piasecznie pl. Piłsudskiego 9. Zapisy: www.strefazajec.pl

Jak rozmawiać z dziećmi o seksie, seksualności i miłości

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Bocianów już nie potrzebujemy… Jak rozmawiać z małymi dziećmi o seksie, seksualności i miłości? Głównym celem tego warsztatu jest uświadomienie rodzicom jak ważne w życiu dziecka są rozmowy z rodzicami na tematy związane z seksualnością oraz przekazanie rodzicom zasad pomocnych w rozmowach z dziećmi na „te tematy”. Program opracowany w oparciu o książki Sz. Grzelak „Dziki ojciec”, M. Babik „Tato! gdzie ja mam te plemniki” oraz E. Lubianiec „Bocianom już dziękujemy.. jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o seksualności” oraz doświadczenia z rozmów z dziećmi na „te tematy”. Tematy poruszane w trakcie warsztatu: Jak wykształcić u dzieci zdrowe, pełne szacunku podejście do tematów związanych z miłością i seksualnością? Kiedy rozpoczynać rozmowy o seksualności? Czy rozmawiać na „te tematy” z przedszkolakiem? Jak rozmawiać? Jak odpowiadać na najtrudniejsze pytania związane z seksem? Jakiego słownictwa używać? Co rozbić, żeby ochronić dziecko przed zagrożeniami na tle seksualnym? Spotkanie trwa 3 godziny. Prowadzący:Anna Czuba, Certyfikowany Trener Umiejętności Wychowawczych i Realizator Szkoły dla Rodziców i Wychowawców (rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji). Wiedzę z dziedziny psychologii wychowawczo-rozwojowej i pedagogiki zdobyła na Uniwersytecie Warszawskim (Psychologia w Wychowaniu i Nauczaniu Dziecka), na Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz w Laboratorium Psychoedukacji. Obecnie słuchacz studium psychoterapii.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje14 maja 2019, 16:00,

Fakty o alkoholu - spotkanie z dietetykiem w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

14 maja 2019 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z dietetykiem Marcinem Jasińskim nt. "Fakty o alkoholu". Spożycie alkoholu w Polsce rośnie, co nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie i sylwetkę. Czy w zdrowej diecie jest miejsce dla alkoholu? Jaki rodzaj napojów alkoholowych jest najlepszy pod względem wartości żywieniowych? Czy piwo ma coś wspólnego w tzw. piwnym brzuchem? Czy istnieją sprawdzone sposoby na uniknięcie kaca? Wstęp wolny. Miejsce: sala kina Za Rogiem, ul. Stępkowskiego 17, Tarczyn. Serdecznie zapraszamy.

Fakty o alkoholu - spotkanie z dietetykiem w Tarczynie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie