Artykuł partnerski1 czerwca, 14:36,

Jak przynieść ulgę zmęczonym stopom?

Jak przynieść ulgę zmęczonym stopom?

Nie musisz odbywać długi tras na piechotę, aby twoje nogi były opuchnięte i obolałe. Nawet, jeśli na co dzień poruszasz się samochodem lub innym środkiem komunikacji, twoje stopy mają prawo być zmęczone. Jak przynieść ulgę zmęczonym stopom po całym dniu? Oto kilka wskazówek.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Nie musisz odbywać długi tras na piechotę, aby twoje nogi były opuchnięte i obolałe. Nawet, jeśli na co dzień poruszasz się samochodem lub innym środkiem komunikacji, twoje stopy mają prawo być zmęczone. Jak przynieść ulgę zmęczonym stopom po całym dniu? Oto kilka wskazówek. 

Zmęczone stopy – jak o nie zadbać? 

Na nogach spoczywa ciężar całego ciała, to one niosą nas każdego dnia. Szczególnie, jeśli są zamknięte w niewygodnych, zbyt ciasnych butach, powodujących otarcia, ważne jest, aby wieczorem przynieść im ulgę w postaci zabiegów pielęgnacyjnych czy masażu. Ból, pojawiający się w stopach może mieć wiele przyczyn – czasami jest to problem źle dobranego obuwia lub wcześniejszych urazów. Bóle nóg mogą także oznaczać kłopoty z nerkami, co skutkuje pojawieniem się na nogach bolesnych żylaków. Problemy z nogami mogą pojawiać się podczas wysokich temperatur – latem, gdy żyły ulegają rozszerzeniu, a krew i limfa zalegają w dolnych partiach kończyn.  

Najprostszym sposobem dbania o nogi jest codzienna chłodna kąpiel, która przyniesie ukojenie nawet najbardziej zmęczonym nogom. Chłodna woda to prawdziwe lekarstwo dla zmęczonych i opuchniętych nóg - zmniejsza obrzęk i pobudza przepływ krwi w żyłach. Do kąpieli można dodać odrobinę soli morskiej i kilka kropel olejku eterycznego.  

Jak ulżyć zmęczonym stopom? 

Bolące i opuchnięte nogi to częsty problem tych, którzy wiele godzin spędzają za biurkiem w pozycji siedzącej. Po tak spędzonym dniu w pracy, mogą pojawiać się obrzęki i nieprzyjemny ból kończyn. Jak ulżyć zmęczonym stopom? Idealnie nadają się do tego specjalne kremy i balsamy chłodzące, które w składzie głównie posiadają mentol, mający właściwości schładzające skórę. Balsamy i kremy do stóp z pewnością przyniosą efekty w połączeniu z kąpielą i masażem.  

Łatwym i szybkim sposobem na zmęczone nogi będzie także zimny kompres z kostek lodu, zawiniętych w ręcznik. Za pomocą tego sposobu także skutecznie zmniejszysz obrzęk nóg, gdy pod ręką nie masz akurat żelu lub kremu chłodzącego.  

Kąpiel i masaż - ulga dla zmęczonych stóp 

Warto zwrócić szczególną uwagę na stopy podczas upałów. Dobrym rozwiązaniem będzie naprzemienny zimny i ciepły prysznic, który skutecznie poprawi krążenie i zmniejszy ryzyko obrzęków. Zamiast wieczornej gorącej kąpieli, warto też wciąż prysznic z użyciem letniej wody. Pamiętać należy także o zabiegach pielęgnacyjno-relaksacyjnych, takich jak peeling i maska na stopy, dzięki którym pozbędziemy się martwego naskórka, a stopy staną się gładkie i przyjemnie miękkie. 

Ulgą w bólu może okazać się także masaż - możemy go wykonać samodzielnie, przy pomocy np. specjalnych przyrządów lub akcesoriów lub poprosić kogoś np. partnera. Masaż powinien składać się z delikatnych ruchów - masujemy każdy palec i kolejno także poduszki stóp. Najlepiej wykonywać masaż od strony palców w kierunku środka stopy.   

Przydatne w walce ze zmęczonymi stopami, okazać mogą także podkolanówki uciskowe i pończochy uciskowe 2 stopnia bez palców.  

autor/źródło: relaxsansklep.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski1 czerwca, 14:33,

Zestaw elektryczny do roweru: cena, montaż, czy warto?

Zestaw elektryczny do roweru: cena, montaż, czy warto?

Samodzielne majsterkowanie przy swoich rowerach staje się ostatnimi czasy bardzo modne. Już nie tylko podstawowe prace renowacyjne, ale również modyfikowanie i dodawanie nowych opcji funkcjonalnych. Na pierwszy plan wysuwa się konwersja roweru na elektryczny, czyli przerobienie go w taki sposób, aby służył nam jako rower wspomagany silnikiem. Jak to zrobić w domowych warunkach, korzystając z w pełni profesjonalnych zestawów do konwersji? Odpowiada specjalista z zibibike.pl.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jak zrobić rower z silnikiem elektrycznym?

Dedykowane do tego zestawy są tak uproszczone, że zrobimy to bez trudu w swoich domach, przy użyciu podstawowych narzędzi i manuala w stylu Ikei. Zestaw elektryczny do roweru składa się z silnika, baterii z kontrolerem i przewodów do ich podłączenia. Cała zabawa w przerobienie roweru na elektryczny zaczyna się od wplecenia silnika w miejsce piasty koła. Oczywiście jeśli nie chce nam się z tym szamotać, możemy kupić gotowy zestaw elektryczny do roweru od ZibiBike z wmontowanym silnikiem i wówczas wymieniamy samo koło, co trwa kilka minut.

Napęd elektryczny do roweru (zestaw) nie będzie oczywiście działał bez odpowiedniego zasilania, a jest nim akumulator litowo-jonowy. W zależności od jego pojemności przyjmuje on dwa typowe kształty: bidon lub bateria na stelażu bagażnika. Baterię typu bidon montuje się oczywiście na ramie roweru w miejscu typowej butelki kolażowej, natomiast większe akumulatory wymagają montażu na specjalnym mocowaniu nad tylnym kołem. Jak już zainstalujemy te dwa podzespoły, wystarczy połączyć je przewodem (jeśli wybraliśmy napęd elektryczny do roweru na przód) lub przewodami (dokładnie dwoma, jeśli wybraliśmy wariant na tył).

Fot. Szybka konwersja dzięki zestawowi od ZibiBike.pl

Zestaw elektryczny do roweru: cena?

Jeśli porównamy, jaka jest cena przerobienia roweru na elektryczny w porównaniu z kupieniem fabrycznego e-bike’ a to wyjdzie nam około dwa do trzy razy taniej. W sklepie zibibike.pl zestaw elektryczny do roweru – cena to 2 000 zł za podstawowy komplet z napędem na przód, przeznaczony do miasta. Oczywiście zakładamy, że posiadamy już rower tradycyjny i nie musimy w niego nic więcej inwestować. Zestawy są raczej bezawaryjne, jeśli tylko odpowiednio dbamy o swój rower służą długie lata. Koszt eksploatacji zamyka nam się w ładowaniu akumulatora, który podłączamy do sieci poprzez zwykłe gniazdko.

Fot. Rower miejski z zestawem do konwersji

Czy warto przerobić rower na elektryczny?

Zalet jest zdecydowanie więcej niż wad. Zacznijmy może od tych drugich. Silnik elektryczny do roweru razem z baterią ważą swoje – zmienia się więc masa roweru oraz jego prowadzenie. Montaż zestawu elektrycznego do roweru poczujemy, gdy będziemy chcieli korzystać z jednośladu w sposób tradycyjny. Jednak idzie się do tego przyzwyczaić i po kilku przejażdżkach można z tym żyć.

Co do zalet: zdecydowanie większa funkcjonalność i wygoda z jazdy w różnych warunkach. Konwersja roweru na elektryczny pozwala nam pokonywać wzniesienia, trasy w upalne dni czy długie dystanse bez wysiłku. To znacznie zwiększa możliwości i komfort z rowerowych wycieczek, także tych plenerowych.

Sam rower ze wspomaganiem elektrycznym jest też ciekawą opcją dla osób ograniczonych ruchowo, np. przez wiek lub kondycję zdrowotną. Dzięki napędowi elektrycznemu przy minimalnej pracy pedałowania można osiągnąć optymalną prędkość i pokonać podstawowe dystanse, w przypadku seniorów np. na zakupy czy do ogródka działkowego.

autor/źródło: zibibike.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie