Artykuł partnerski26 maja 2020, 08:51,

Jak przygotować lodziarnie na sezon letni?

Jak przygotować lodziarnie na sezon letni?

Lody nieodmiennie kojarzą nam się z latem i piękną pogodą. Jednak po długim jesienno-zimowym przestoju każdy właściciel musi odpowiednio przygotować swoją lodziarnię na nowe wyzwania. Poniżej dowiesz się, o czym koniecznie pamięta

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zadbaj o sprzęt

Podstawę każdej lodziarni stanowią wysokiej jakości produkty. Jednak, aby je wyprodukować, potrzebujesz dobrego i sprawnego sprzętu. Na szczęście maszyna do lodów to urządzenie, które może nam służyć przez wiele lat. Mimo to przed każdym nowym sezonem warto poddać ją serwisowi (https://liron-polska.pl/serwis-maszyn-do-lodow/). Tym sposobem nie tylko dodatkowo przedłużysz jej żywotność, ale też zminimalizujesz ryzyko powstawania problematycznych usterek w środku ruchliwego okresu.

Wybierz dobry czas

Choć lody kojarzą nam się przede wszystkim z latem, sezon warto otworzyć nieco wcześniej. Powszechnie przyjmuje się, że przy dobrej aurze można zacząć już w marcu. Dzięki temu zyskasz dość dużo czasu przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu na budowanie pozytywnych skojarzeń z marką oraz wykorzystasz szansę na poszerzenie grona stałych klientów.

Przemyśl kwestie produktów

Wracając po dłuższej przerwie, warto nieco odświeżyć asortyment. Tym sposobem nie tylko zdobędziesz nowych klientów, ale także dodatkowo zachęcisz starych do powrotu. W tym celu warto zainwestować w klasyki, takie jak na przykład lody włoskie (https://liron-polska.pl/k/maszyny-do-lodow-wloskich/). Poza tym możesz również pomyśleć o zaoferowaniu klientom nieco innych produktów, takich jak na przykład shake czy zainwestować w maszyny produkujące inne zimne przysmaki (https://liron-polska.pl).

Zadbaj o design

W przypadku lodziarni, nawet tej najmniejszej, warto zadbać o wygodę naszych klientów. Zainwestuj w kilka mebli, które postawisz przed lokalem. Dzięki temu klienci z pewnością zostaną nieco dłużej, a przy okazji zamówią dodatkową porcję. Poza tym efektowne wyposażenie przyciąga wzrok przechodniów, co z pewnością zachęci ich do odwiedzin.

autor/źródło: liron-polska.pl

Napisz komentarz

Informacje21 maja 2020, 07:32,

Ile kalorii jest w chlebie? My już wiemy

Ile kalorii jest w chlebie? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność chleba. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w chlebie pochodzą w 13% z białka, 75% z węglowodanów i 11% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma chleb, ile waży chleb lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w chlebie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Bread - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy wartość energetyczną cukinii. Sprawdź ile ma kalorii

Chleb - kalorie i wartości odżywcze

Chleb zawiera 266 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości chleb (450 g) to około 1197 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 50% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości chleb (450 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 23 jabłka, 15 szklanek coli, 12 plastrów sera żółtego, 11 kromek chleba, 9.5 szklanek mleka, 63 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 171 minut, pływać przez 141 minut lub biegać przez 121 minut.

Czy chleb tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Chleb to produkt o małej zawartości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii pieczyw). Spożywanie chleba wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród pieczyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w chlebie?

Chleb zawiera 8.85 g białka na 100g.
Średniej wielkości chleb (450 g) zawiera ok. 39.8 g białka.

Ile węglowodanów jest w chlebie?

Chleb zawiera 49.42 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości chleb (450 g) zawiera ok. 222.4 g węglowodanów.

Ile waży chleb?

Średniej wielkości chleb (część jadalna po obraniu) waży ok. 450g. Plaster chleba waży ok. 35g.

Ile błonnika jest w chlebie?

Chleb zawiera w sobie 2.7 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości chleb (450 g) zawiera ok. 12.2 g błonnika. Odpowiada to ok. 41% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie