Informacje18 listopada 2017, 10:00,

Jak Piaseczno wolność Odzyskało - spacer historyczny po Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


18 listopada 2017 roku w godzinach 11:00 - 12:30 odbędzie się spacer historyczny po Piasecznie nt.: Jak Piaseczno wolność Odzyskało? Start: Piaseczyński Rynek. Stanisław Hofman - badacz dziejów Piaseczna, historyk pasjonat, oprowadzi nas po ważnych historycznie miejscach: Besserówka, Regnerówka te nazwy mówia nam niewiele, ale kiedyś były ważnymi miejscami. Pan Stanisław opowie nam o nich i pokaże zarówno te, jak i inne punkty, a także zdjęcia. Koniec spaceru w Odjeździe, gdzie będzie można jeszcze porozmawiać. Zapraszamy mieszkańców ciekawych dziejów https://www.facebook.com/events/317607585383220/

JAK PIASECZNO WOLNOŚĆ ODZYSKAŁO - SPACER HISTORYCZNY PO PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje15 listopada 2017, 10:53,

Policjanci zakręcili ulatniający się gaz i wezwali pomoc


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Do nietypowej interwencji doszło wczoraj przed południem. Do Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zadzwoniła kobieta, lecz nie potrafiła ona dokładnie sformułować żadnej prośby. Jej stan zaniepokoił policjantów służby dyżurnej, którzy kierując się zawodową czujnością natychmiast w to miejsce wysłali najbliższą załogę. Okazało się, że w mieszkaniu czteropiętrowego bloku ulatniał się gaz. Policjanci odcięli dopływ gazu, wezwali straż oraz pogotowie dla 83-letniej kobiety.

POLICJANCI ZAKRĘCILI ULATNIAJĄCY SIĘ GAZ I WEZWALI POMOC

Przybyła na miejsce załoga w składzie st.asp. Rafał Makulski oraz st. sierż. Mariusz Wilewski natychmiast wyczuła, że mimo bezwonności na klatce czteropiętrowego bloku mają do czynienia z ulatniającym się gazem.

Na szczęście drzwi do wytypowanego mieszkania były otwarte. Wewnątrz znajdowała się starsza kobieta mająca już wyraźne problemy z oddychaniem. Policjanci zauważyli, że jeden z kurków kuchenki gazowej jest przekręcony lecz na „odwrót” i do pomieszczenia wydostawał się gaz. Policjanci natychmiast zakręcili dopływ gazu do kuchenki, a w pomieszczeniach pootwierali wszystkie okna. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe i Straż Pożarna.

83- letnia kobieta trafiła do jednego ze szpitali, już wiemy, że jej życiu w tej chwili nic nie zagraża. „Pomagamy i chronimy” to nie tylko motto naszej służby! Każdego dnia jesteśmy gotowi nieść pomoc ludziom w potrzebie.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie