Artykuł partnerski16 maja 2020, 14:48,

Jak persona wspiera promocję biznesu?

Jak persona wspiera promocję biznesu?

Skuteczna promocja biznesu w Internecie jest możliwa wyłącznie, jeśli wcześniej przeprowadzimy research i stworzymy dobrze dopasowane profile idealnych klientów. Przydaje się do tego persona. Dlaczego nazywa się ją podstawą marketingu firmy? Odpowiedź na to pytanie postaramy się przedstawić w dzisiejszym artykule.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Promocja a budowanie dobrej i rozpoznawalnej marki

 

Do czego przydaje się promocja w biznesie? Odpowiedź wydaje się trywialna – przede wszystkim przynosi zwiększenie sprzedaży. Jednak nie jest to jedyny efekt, który uzyskujemy. Oprócz zwiększenia zysków i obrotów firmy, dodatkowo reklama poprawia wizerunek oraz zwiększa społeczną świadomość marki. Platforma logistyczna czy hale magazynowe raszyn są najlepszym przykładem.

Aby osiągnąć wymienione powyżej efekty, należy zbudować merytoryczną i spójna kampanię promocyjną, która przede wszystkim trafi do właściwej grupy odbiorców. Nawet najlepiej opracowane treści bowiem nic nie dadzą, jeśli zaprezentujemy je użytkownikom zupełnie nie zainteresowanym naszymi produktami lub usługami.

Zasada ta dotyczy zarówno tradycyjnych ścieżek promocji, jak i reklamy w Internecie, a zwłaszcza w tak ostatnio popularnych kanałach społecznościowych.

Stworzenie odpowiednich grup docelowych jest zatem podstawą działania, od której powinniśmy zacząć, nim rzucimy się w wir promocji online, bez względu na to, czy planujemy serię artykułów sponsorowanych, czy potrzebna nam reklama na LinkedIn. Zanim przejdziemy do czynu, poznajmy dokładnie naszych klientów.

 

Czym jest persona i jak ją stworzyć?

 

Zacznijmy od zupełnych podstaw. Czym w ogóle jest persona? To nic innego jak profil psychologiczno-społeczny idealnego klienta. Przybiera najczęściej formę formularza lub ankiety, w której notuje się informacje demograficzne, wygląd, wykształcenie, zdolności, umiejętności, potrzeby i problemy klientów, a także rozwiązania technologiczne, których używa do przeglądania zasobów sieci.

Personę tworzy się w oparciu o wiedzę, a nie przeczucia. Skąd pozyskać takie dane? Najczęściej korzysta się łącznie z kilku różnych metod badawczych, dających rzetelne i zróżnicowane informacje na temat klientów.

Zalicza się do nich:

  • rozmowy z klientami,
  • ankiety i testy,
  • analizę danych z narzędzi typowo analitycznych takich, jak Google Analytics.

Persona stopniowo wyłania się w procesie dokładnej analizy wszystkich zebranych informacji. Szukamy w nich podobnych zachowań, miejsc zamieszkania, słowem wszystkich cech wspólnych, które pozwalają na kategoryzację i tworzenie zbiorów klientów.

 

Kiedy persona bywa przydatna?

 

Jak już wspomnieliśmy, persona przydaje się podczas tworzenia kampanii promocyjnych oraz remarketingowych. Dzięki nim, trafiamy do użytkowników najbardziej zainteresowanych naszymi produktami lub usługami.

Bywa niezbędna również w innych sytuacjach, jak choćby podczas budowania funkcjonalności oraz designu strony internetowej i sklepu. Dzięki niej stają się one praktyczniejsze i lepiej dopasowane do potrzeb oraz oczekiwań klientów.

Dzięki personom, tworzy się reklamy w pełni dopasowanych do odbiorców, co znacząco zwiększa współczynnik konwersji, a także często zmniejsza koszty kampanii. Szczególnie dobrze widać to na przykładzie reklam wyświetlanych w sieciach społecznościowych. Wszystkie najważniejsze social media udostępniają opcję targetowania reklam, w której możliwość dobrego sprecyzowania grup odbiorców bywa na wagę złota.

Dzięki określeniu użytkowników, którym wyświetla się promocja, kierujemy reklamy do osób, które są w największym stopniu zainteresowane naszą ofertą. Unikamy też klikania w reklamę przez odbiorców, którzy niekoniecznie zostaną w przyszłości naszymi klientami.

 

Persona drogą do sukcesu w biznesie

 

Persony porządkują cele biznesowe, ułatwiają tworzenie przekazów oraz komunikację dopasowaną do klientów. Nieco inaczej przecież wyglądają komunikaty dla matek z małymi dziećmi, niż singli szukających ciekawych miejsc do odwiedzenia w sobotnią noc.

Można wręcz rzec, że każda firma powinna zacząć od zbudowania persony klientów, aby zwiększyć swoje szanse na rynku, a także skuteczniej znajdować wymarzonych odbiorców.

autor/źródło: lechtim.pl

Napisz komentarz

Informacje11 maja 2020, 07:32,

Czy ciasto francuskie ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy ciasto francuskie ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność ciasta francuskiego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w cieście francuskim pochodzą w 5% z białka, 33% z węglowodanów i 62% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma ciasto francuskie, ile waży ciasto francuskie lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w cieście francuskim, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Puff pastry - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma tiramisu? Nie uwierzysz

Ciasto francuskie - kalorie i wartości odżywcze

Ciasto francuskie zawiera 558 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 23% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g ciasta francuskiego można porównać do kalorii, które zawiera np. 10.5 jabłek, 7 szklanek coli, 5.5 plastrów sera żółtego, 5 kromek chleba, 4.5 szklanki mleka, 29 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 80 minut, pływać przez 66 minut lub biegać przez 56 minut.

Czy ciasto francuskie tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Ciasto francuskie to produkt o jednej z najwyższych ilości kalorii w kategorii produkty gotowe. Spożywanie ciasta francuskiego wydaje się być nie najlepszym wyborem dla osób na diecie. Bardzo łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów gotowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w cieście francuskim?

Ciasto francuskie zawiera 7.4 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w cieście francuskim?

Ciasto francuskie zawiera 45.7 g węglowodanów na 100g.

Ile waży ciasto francuskie?

Jesteśmy w trakcie ważenia ciasta francuskiego. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g ciasta francuskiego.

Ile błonnika jest w cieście francuskim?

Ciasto francuskie zawiera w sobie 1.5 g błonnika na 100g.
100g ciasta francuskiego zawiera ok. 1.5 g błonnika. Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie