Informacje1 października 2019, 11:00,

Jak głosować poza miejscem zamieszkania

Jak głosować poza miejscem zamieszkania

W niedzielę 13 października br. odbędą się wybory parlamentarne, podczas których będziemy wybierać posłów i senatorów na kolejna kadencję. Osoby, które tego dnia będą znajdowały się poza miejscem swojego zameldowania również będą mogły głosować, muszą jednak wcześniej złożyć odpowiednie dokumenty.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Zostało tylko kilka dni na spełnienie potrzebnych formalności


Aby wziąć udział w głosowaniu poza miejscem zameldowania należy najpóźniej do 8 października złożyć wniosek o dopisanie się na do rejestru wyborców w urzędzie miasta/gminy w której planuje przebywać w dniu wyborów. Wpisu można dokonać również drogą elektroniczną.

Kolejną metoda na udział w głosowaniu w tegorocznych wyborach do Sejmu i Senatu jest pobranie do 11 października zaświadczenia o prawie do głosowania. dokument jest wydawany "od ręki" w urzędzie miasta/gminy w której wyborca jest zameldowany.

autor/źródło: ralf

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Popularny: 600 odsłonInformacje1 października 2019, 10:08,

Połączenie rowerowe Warszawy z Konstancinem-Jeziorną. Ruszyła inwestycja

Połączenie rowerowe Warszawy z Konstancinem-Jeziorną. Ruszyła inwestycja

Rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa ciągu pieszo-rowerowego, który połączy Warszawę z Konstancinem-Jeziorną. Prace, zlecone przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie, powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Nowy fragment będzie miał ponad pół kilometra

Inwestycja warszawskiego ZDM była długo wyczekiwana przez cyklistów. Na szczęście pod koniec września wystartowały prace związane z budową nowego ciągu pieszo-rowerowego łączącego stolicę z konstancińskim uzdrowiskiem. 


Do końca roku

Nowy fragment będzie miał ponad pół kilometra i zepnie ze sobą już istniejące trasy na terenie Warszawy, po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej, oraz w Bielawie, po wschodniej stronie ul. Warszawskiej. Na placu budowy przy ul. Drewny trwają roboty ziemne oraz osadzanie krawężników. Koniec prac planowany jest jeszcze w tym roku. Koszt to ponad 860 tys. zł. 


Przebudowa skrzyżowania

Znacznie więcej, bo aż ponad 2 mln zł będzie kosztowała budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Drewny i ul. Przyczółkowej (w rejonie ul. Historycznej). Inwestycja ma znacznie poprawić komfort i bezpieczeństwo na tej niebezpiecznej wylotówce z Warszawy. Piesi zyskają dwa dodatkowe przejścia, rowerzyści przejazd rowerowy, a kierowcy skręcający w lewo w ul. Przyczółkową wydzieloną fazę sygnalizacji. To dobra wiadomość także dla mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna. Całość ma być gotowa do końca 2019 r.  

autor/źródło: Gmina Konstancin Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie