Artykuł partnerski30 kwietnia 2020, 08:16,

Jak dobrać rolety w kasecie?

Jak dobrać rolety w kasecie?

Rolety w kasecie przestrzennej lub płaskiej to jedne z najczęściej wybieranych osłon okiennych. Nikogo jednak to nie dziwi, ponieważ dzięki swojej wygodzie i licznym zaletom z powodzeniem można je wykorzystywać w domu, w biurach lub zakładach pracy. Dlaczego więc warto zdecydować się na zakup rolet w kasecie oraz czym wyróżniają się one na tle innych modeli? Odpowiadamy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Roleta w kasecie – co to jest?

Rolety w kasecie to nic innego, jak system osłon okiennych, który został wyposażony w dodatkową obudowę, chroniącą materiał rolety przed zabrudzeniem. Produkty tego typu zwykle wyposażone są również w prowadnice, które zapobiegają wypadaniu materiału z ram okiennych. Ukrycie rolki rolety w kasecie to estetyczne rozwiązanie, które nie rzuca się w oczy, a kasetę często można dopasować do wystroju wnętrza. Tradycyjnie w sprzedaży dostępne są rolety w kasetach płaskich, które zajmują niewiele miejsca lub w nieco bardziej obszernych kasetach przestrzennych.

Zalety rolet w kasecie

Szeroka oferta dostępnych na rynku rolet w kasecie sprawia, że bez problemu dostosujemy je do każdego wystroju wnętrz. Do wyboru mamy wiele różnych tkanin oraz kolorów, co w łatwy sposób pozwala ożywić pomieszczenie lub nadać mu stonowanego, klasycznego charakteru. Co więcej, mamy również możliwość doboru odcieni kasety, tak aby była spójna z oknami, dzięki czemu jest praktycznie niezauważalna. W sprzedaży dostępne są zarówno standardowe kasety białe, jak i szare, brązowe, a także imitujące drewno w wielu odcieniach.

Rolety w kasetach mają jednak nie tylko wiele zalet wizualnych, ale również praktycznych. Możliwość schowania zwiniętego materiału w kasecie chroni go przed zabrudzeniem i zakurzeniem, co jest szczególnie istotne zwłaszcza dla alergików, ale również zwiększa żywotność wykorzystanych materiałów. Dodatkowo zwinięta roleta jest niewidoczna z zewnątrz i łatwa w obsłudze. Materiał w kasecie jest zwijany lub rozwijany za pomocą wygodnego łańcuszka.

Dodatkowo wśród najważniejszych zalet rolet w kasetach znajduje się możliwość ich dopasowania do swoich okien. Wszystko dlatego, że zostały wyposażone w wygodny system prowadnic bocznych, które zapewniają ścisłe przyleganie materiału do powierzchni szyby, co poprawia ochronę przed słońcem, nawet gdy okno jest uchylone. Większość producentów daje też możliwość wykonania rolet w kasecie na wymiar, dzięki czemu nie trzeba się martwić oknami o niestandardowych wymiarach.

Rolety w kasecie – rodzaje

Decydując się na zakup rolety w kasecie, warto przyjrzeć się dostępnym materiałom, z których są wykonane osłony okienne. Wybór ten bowiem w decydującym stopniu będzie wpływał na stopień ochrony pomieszczenia przed światłem słonecznym. Jednym z najpopularniejszych typów są rolety dzień-noc, które umożliwiają komfortową regulację ilości wpadającego do wnętrza światła. Do wyboru mamy w tym przypadku materiał transparentny i zaciemniający, który tworzy naprzemienne paski. W ofertach sklepów jak https://rollcenter.pl/rolety-w-kasecie znajdziemy też materiały standardowe, w przypadku których należy pamiętać, że im są ciemniejsze, tym mniej światła przepuszczają. Ciekawym wyborem są też specjalne materiały zaciemniające i podgumowane, które ograniczają zjawisko nagrzewania się pomieszczeń pod wpływem promieni słonecznych.

autor/źródło: rollcenter.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski30 kwietnia 2020, 08:14,

Koniec klocków, koniec bezpiecznej jazdy!

Koniec klocków, koniec bezpiecznej jazdy!

Brutalna prawda jest taka, że klocki hamulcowe zużywają się o wiele szybciej niż tarcze, a częstotliwość ich wymiany zależy w głównej mierze od sposobu oraz stylu Twojej jazdy. Jeżeli znasz się na rzeczy, możesz wymienić je samodzielnie lub zlecić taką czynność profesjonalistom. Na pewno musisz kontrolować stan techniczny poszczególnych elementów układu hamulcowego w swoim samochodzie oraz znaleźć odpowiedniego dystrybutora części zamiennych, który zapewni właściwą jakość klocków w przystępnej cenie. Mam pewien pomysł w tym temacie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Kiedy wymieniać?

Nie ma z góry określonej ramy czasowej, kiedy należy wymienić klocki hamulcowe w samochodzie, i zakładanie z góry momentu takiej operacji nie ma najmniejszego sensu. Klocki hamulcowe zużywają się wprost proporcjonalnie do liczby przejechanych kilometrów, a ich degradacja następuje stopniowo. Przyjmowane są różne scenariusze, że wymiana klocków hamulcowych będzie konieczna po przejechaniu od 20 do 50 tys. kilometrów. Jednak w niektórych przypadkach są one w stanie wytrzymać o wiele dłużej, zachowując przy tym swoje właściwości i utrzymując skuteczność hamowania na wysokim poziomie. Żywotność klocków hamulcowych zależy przede wszystkim od stylu jazdy (częste, agresywne wciskanie hamulca przyspiesza zużycie), prędkości (im szybka jazda, tym częstsze i gwałtowne hamowanie) oraz od jakości klocków hamulcowych, ale o tym później.

O tym, że coś jest nie tak z klockami w aucie, informują nas same hamulce, wysyłając pewne sygnały, których nie sposób pomylić z niczym innym. Najczęściej charakterystyczne odgłosy, jak piski czy zgrzyty, to pierwsza organoleptyczna sugestia, że klocki hamulcowe dokonują żywota. Ponadto systematycznie pogarsza się skuteczność hamowania, a droga, jaką potrzebuje samochód by się zatrzymać za każdym razem staje się dłuższa. W najnowszych modelach samochodów montowane są elektroniczne czujniki kontrolujące stan zużycia klocków. Tak więc, jeżeli taki czujnik w Twoim aucie przemówi, zacznij już planować budżet i czas wymiany elementów układu hamulcowego.

Jakość!

Jak już wspominałem, jakość klocków ma duży wpływ na ich żywotność i wydajność działania. Jeśli uważasz, że kupując tanie klocki oszczędzasz, to się mylisz. Nie dość, że częstotliwość wymiany tych elementów się zwiększy, to jeszcze sprowadzisz na siebie i innych uczestników ruchu drogowego niebezpieczeństwo. Chytry traci podwójnie. Tanie części najczęściej pozbawione odpowiednich certyfikatów nie są w stanie zapewnić właściwej skuteczności hamowania ani też wytrzymałości.

Gdzie szukać dobrej jakości klocków hamulcowych za niewygórowaną cenę? Najlepiej u sprawdzonych dystrybutorów, to oczywiste. Internet daje nam dzisiaj praktycznie nieograniczone możliwości pod kątem sprawdzania konkretnych dostawców części samochodowych, czytania o nich opinii dotychczasowych klientów i możliwość bezpośredniego zadawania im pytań z tym związanych. Ja osobiście korzystam z iParts.pl: https://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/klocki-hamulcowe,100030.html, bo to i bogata oferta i przystępna cena. Wszystkie klocki posiadają niezbędne certyfikaty, w tym homologację ECE R90, która określa standardy jakościowe.

Ku przestrodze

Pamiętaj! Jeżeli grubość klocków hamulcowych w samochodzie jest mniejsza niż 1,5 mm, zamawiaj części i grzej do warsztatu. Tu nie ma na co czekaj, w końcu chodzi o Twoje bezpieczeństwo. Pamiętaj również, że po założeniu nowych elementów zarówno klocków, jak i tarcz, musisz je odpowiednio dotrzeć, a więc noga z gazu!

autor/źródło: iparts.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie