Informacje24 października 2016, 12:15,

Jabłko dla każdego ucznia w lesznowolskich szkołach

W lesznowolskich szkołach od poniedziałku 24 października 2016 roku każdy uczeń dostanie porcję naturalnych witamin - jabłko. Owoce będą dostępne codziennie, przez całą jesień i zimę. Uroczysta inauguracja akcji "Jabłko - gryź na zdrowie!" odbędzie się w poniedziałek 24 października o godz. 12.15 w Zespole Szkół Publicznych w Nowej Iwicznej (ul. Krasickiego 56).

JABŁKO DLA KAŻDEGO UCZNIA W LESZNOWOLSKICH SZKOŁACH

Informacje24 października 2016, 12:27,

Zatrzymano sprawcę zniszczenie 21 samochodów

Natychmiast po uzyskaniu przez policjanta z Lesznowoli informacji o mężczyźnie podejrzewanym o dokonanie przed tygodniem uszkodzenia 21 samochodów, we wskazane miejsce udali się mundurowi. Zatrzymania podejrzewanego 20- latka dokonał z-ca komendanta wraz z dzielnicowym komisariatu policji w Lesznowoli. Mężczyzna usłyszał już łącznie 13 zarzutów.

Zatrzymano sprawcę zniszczenie 21 samochodów

Przypomnijmy, przed tygodniem informowaliśmy, że na ulicy Jarząbka w Starej Iwicznej na parkingu znajdującym przy supermarkecie, doszło do uszkodzenia 21 zaparkowanych tam pojazdów. Sprawca lub sprawcy we wszystkich pojazdach powybijali szyby, porysowana została też karoseria niektórych samochodów. Z kilku aut skradziono głośniki i nawigację, a w jednym przypadku drukarkę.

Prowadzone w tej sprawie działania operacyjne i ustalenia doprowadziły jednego z lesznowolskich dzielnicowych do mężczyzny podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa.

Pod wskazany adres w Piasecznie natychmiast udał się dzielnicowy wraz z zastępcą komendanta komisariatu w Lesznowoli.

Na miejscu zastano zupełnie zaskoczonego wizytą policjantów 20- letniego mężczyznę. Został on zatrzymany, przedstawiono mu już łącznie 13 zarzutów. Zarówno za kradzież z włamaniem, jak i za uszkodzenie mienia. Straty spowodowane tym aktem wandalizmu wyceniono na ponad 13 tysięcy złotych.

Mężczyzna przyznał się, lecz w żaden logiczny sposób nie potrafił wytłumaczyć swojego działania. Dobrowolnie poddał się karze 2 lat pozbawienia wolności z zawieszeniem na 5 lat. Jednocześnie nałożono na niego sądowy obowiązek naprawienia wyrządzonej w 21 pojazdach szkody.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

wątek na forum: rozbite auta pod Biedronką przy ul. Jarząbka