Informacje9 maja 2009, 00:00,

IX Piaseczyńska Wiosna Muzyczna Piaseczno - zaproszenie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno i Parafia Świętej Anny oraz Parafia Maki Bożej Różańcowej w Piasecznie serdecznie zapraszają na IX Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną (koncerty muzyki poważnej). W najbliższą niedzielę 10 maja 2009 roku, o godzinie 19:30 w Kościele Św. Anny w Piasecznie (Plac Piłsudskiego 10), wystąpi Zespół Muzyki Cerkiewnej. Wstęp wolny. Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie (współpracują z nami). Zapraszamy na Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną w Piasecznie.

IX Piaseczyńska Wiosna Muzyczna Piaseczno

Zespół Muzyki Cerkiewnej istniej 35 lat. Jego założycielem i dyrygentem jest ksiądz Jerzy Szurbak. Muzyka cerkiewna, będąca swoistą syntezą elementów bizantyjsko-greckich oraz staroruskich, w interpretacjach Zespołu ukazuje swój specyficzny, mistyczno - doksologiczny charakter. Na przestrzeni owych 35 lat istnienia, w kronice zespołu odnotowano ponad 1500 koncertów, wiele nagrań radiowych, telewizyjnych i filmowych. W swoim dorobku artystycznym posiada 8 płyt analogowych, 14 kompaktowych oraz 24 kasety audio. Obok regularnej działalności koncertowej ZMC uczestniczył w licznych festiwalach muzyki sakralnej i oratoryjnej w kraju i zagranicą. Wielokrotnie dawał oprawę muzyczną do filmów A. Wajdy, J. Skolimowskiego, A. Holland i innych reżyserów. Ksiądz Jerzy Szurbak był współtwórcą Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce i wieloletnim członkiem jury tegoż festiwalu. W repertuarze ZMC znajdziemy dzieła takich kompozytorów jak: G.Gorczyckiego, D. Bortniańskiego, P. Czajkowskiego czy S. Prokofiewa.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje9 maja 2009, 00:00,

Tajemnice Starego Dębu - Bajkowa Niedziela Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: TAJEMNICE STAREGO DęBU BIA£OWIESKIE OPOWIEŚCI, w wykonaniu Teatru Narwal. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 maja 2009 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na spektakl kosztuje 10 zł (dzieci) oraz 5 zł (dorośli). Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców na Bajkową Niedzielę w Piasecznie.

BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Spektakl Tajemnice Starego Dębu Białowieskie Opowieści: to bajka ekologiczna inna niż wszystkie. Dęby kryją w swych konarach prastare opowieści, o których nikt nigdy nie słyszał i których nikt nigdy nie wiedział. Gdy wsłuchamy się jednak w dźwięki starej puszczy białowieskiej, usłyszymy szum drzew, szelest liści, jelenie na rykowisku a wraz z tą muzyką, tajemnicę starego dębu. To magiczna historia z efektami scenicznymi, niosąca za sobą ekologiczne przesłanie. To doskonała wycieczka, pokazująca piękno przyrody oraz różnorodność zwierząt zamieszkujących Puszczę Białowieską. Uczy szacunku i ciekawi swą krasą. Teatr Narwal:www.teatrnarwal.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie