Informacje8 czerwca 2008, 00:00,

IX OGRODY KRÓLOWEJ BONY NA ZAMKU W CZERSKU

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, Parafia Przemienienia Pańskiego w Czersku oraz Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie - zapraszają mieszkańców 8 czerwca 2008 roku na Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, gdzie odbędą się IX OGRODY KRÓLOWEJ BONY. Impreza w Czersku odbędzie się w godzinach od 12:30 do 19:30. Zapraszamy!

OGRODY KRÓLOWEJ BONY NA ZAMKU KSI¡ż¡T MAZOWIECKICH W CZERSKU

Podczas niedzielnej imprezy Ogrody Królowej Bony na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku, organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji m.in.: hejnał Czerska w wykonaniu Małgorzaty Tereby, orszak Królowej Bony, pokaz walk rycerskich, turniejowy obóz rycerski i turniej konny (Polska Rewia Konna), Dekstrarius (zespół tańca historycznego), teatr plastyczny Makata, zespół pieśni i tańca Tęcza, Kapela Drewutnia (zespół folkowy), występ zespołu tanecznego Bartek, Natura i ja Rea, wystawa prac Grażyny Sybirskiej Wilk, teatr obrzędowy, koncert polsko-włoskiej grupy Bene im. Jana Kiepury, prezentacja starego rzemiosła, wystawa dawnej broni palnej i jej replik, wystawa muzeum regionalnego Państwa Prus-Wiśniewskich z Góry Kalwarii, kiermasz sztuki ludowej, żywności tradycyjnej i ekologicznej oraz konkursy. Serdecznie zapraszamy na Ogrody Królowej Bony na Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Góra Kalwaria Czersk

Informacje8 czerwca 2008, 00:00,

Piaseczno Darmowy Internet w Web-Kioskach w Piasecznie

Kilka miesięcy temu, informowaliśmy Was, że na terenie Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, został uruchomiony pierwszy WEBKiosk, umożliwiający bezpłatny dostęp do sieci internetowej. Urzędnicy poinformowali wtedy, że jeśli urządzenie spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, to ustawione zostaną dodatkowe dwa punkty testowe w innych placówkach na terenie gminy Piaseczno. Po kilku miesiącach testów - Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, postanowił zakupić trzy Web-Kioski, które stanęły w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, na terenie Galerii Handlowej Auchan Piaseczno oraz w budynku Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Web-Kiosk w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno

Web-Kiosk zapewnia łatwe, bezpieczne i szybkie korzystanie z Internetu. Wewnątrz webkiosku, który znajduje się w budynku Urzędu, zamontowany został nadajnik Wi-Fi, pozwalający na bezprzewodowy dostęp do sieci na terenie urzędu oraz na obszarze całego Skweru Kisiela, placu przed Sądem Rejonowym w Piasecznie i terenach bezpośrednio przylegających do urzędu. Web-Kiosk zamontowane na terenie gminy Piaseczno, udostępniają sygnał bezprzewodowy w promieniu około 50 metrów, posiadają zainstalowane komunikatory i podświetlaną klawiaturę. WebKioski umożliwiają łatwy i szybki kontakt z bliskimi oraz prosty i wygodny dostęp do stron internetowych. Korzystanie z urządzeń WebKiosków, jest oczywiście za darmo. Zachęcamy mieszkańców Piaseczna i okolic, do korzystania z darmowego Internetu w Web-Kioskach.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno