Informacje22 marca 2012, 00:00,

IX Festiwal Małych Form Teatralnych Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na IX FESTIWAL MA£YCH FORM TEATRALNYCH, który odbędzie się w najbliższy weekend 24-25 marca 2012 roku. Festiwal odbędzie się w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta, ul. Mirkowska 39. Będzie to pełne artystycznych wrażeń konstancińskie święto teatru. Zapraszamy na IX Festiwal Małych Form Teatralnych do Konstancina.

FESTIWAL MA£YCH FORM TEATRALNYCH KONSTANCIN

Program Festiwalu Małych Form Teatralnych:


BLOK KONKURSOWY 24 MARCA 2012 ROKU - SOBOTA
12.00 – Otwarcie Festiwalu
12.15-12.40 Szkoła Podstawowa Nr 2, spektakl: Królewna Śnieżka
12.50-13.15 Zespół Szkół Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, spektakl: Prawo Jazdy
13.25-13.50 Konstanciński Dom Kultury, spektakl: Ja Zwariuję
14.00-14.25 Zespół Szkół Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, spektakl: Pinokio a jak myślisz?
14.35-15.00 Szkoła Podstawowa Nr 2, spektakl: Pani do kąta
PRZERWA 15.00-17.00
17.05 – 17.20 Szkoła Podstawowa Nr 6 w Opaczy, spektakl: Dentystyczna Przygoda Pewnej Baby Jagi
17.30 -18.00 Z.S Nr 4 w Słomczynie, spektakl: Mały Książę
18.10-18.35 Szkoła Podstawowa Nr 6 w Opaczy, spektakl Kapryśna Księżniczka
18.45- 19.00 Szkoła Podstawowa Nr 6 w Opaczy, spektakl: Odwaga w życiu pomaga
19.10-19.30 Zespół Szkół Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, spektakl: Powołanie Samuela
19.50-20.15 Z.S nr 3 w Konstancinie-Jeziornie, spektakl: Bajka o niedocenionej potędze nauki, talentu i marzeniach
20.25-20.50 Konstanciński Dom Kultury, spektakl: Poczta

25 MARCA 2012 ROKU – NIEDZIELA:
14.00-15.00 - AB OVO BAŚNIOWO spektakl dla dzieci w wykonaniu grupy improwizacji teatralnej AB OVO, podczas Festiwalu grupa Teatru improwizacji, przedstawi swój premierowy pokaz Ab Ovo Baśniowo.Będzie to długa forma improwizacji, w której publiczność określi tytuł bajki, jej głównego bohatera i postaci mu towarzyszące.Teatr AB OVO podejmie więc próbę zainscenizowania bajki wymyślonej przez widownię. Twórca impro Keith Johnston powiedział: wszystko co proponuje widownia to jej ukryte pragnienia- ta myśl jest siłą napędową projektu AB OVO Baśniowo, skierowanej nie tylko do dzieci, ale do każdego…
15.00-15.45 - OPOWIEŚCI KRAINY KONDORÓW – Pepe Cabana Kojachi, Michał Malinowski. Opowieści Krainy Kondorów to niezwykła okazja aby nie tylko obejrzeć bajkoshibai, ale również samemu nauczyć się tej techniki. Przedstawienie bajek oraz warsztaty odbędą się z udziałem światowej sławy opowiadacza Pepe Cabana Kojachi oraz znanego już w Polsce mistrza opowieści Michała Malinowskiego. Bajkoshibai to współczesna forma japońskiej techniki opowiadania bajek, kamishibai, którą posługuje się peruwiański opowiadacz Pepe Cabana Kojachi. Kamishibai polega na umieszczaniu kolejno ilustracji w przenośnym, drewnianym okienku – teatrzyku i wzbogacaniu ich komentarzem słownym. Bajkoshibai, wymyślone przez Michała Malinowskiego, urozmaicone jest poprzez stosowanie nie tylko wymiennych obrazków, lecz także ilustracji umieszczanych na rolce, lalek teatralnych, pacynek, kukiełek, marionetek itd…, co jeszcze bardziej przykuwa uwagę widzów i rozbudza ich wyobraźnię. Drugą nowością jest to, że dana historia nie jest czytana z drugiej strony planszy, lecz opowiadana, co powoduje większe zaangażowanie w opowieść zarówno opowiadacza, jak i słuchaczy, a także pozwala na nawiązanie więzi pomiędzy nimi.
16.00 – wręczenie nagród.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje23 marca 2012, 00:00,

Cantor Anticus zagra koncert dla melomaluszków


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zaprasza na pierwszy z cyklu koncertów dla dzieci w wieku 0-5 lat, ich rodziców, dziadków i kobiet w ciąży: MUZYKA DLA MELOMALUSZKÓW. Koncert odbędzie się w niedzielę 25 marca 2012 roku o godz. 10.30. Podczas koncertu wystąpi zespół muzyki dawnej Cantor Anticus. Wstęp wolny. Miejsce: świetlica GOK Lesznowola przy ul. Zimowej 25 c w Nowej Iwicznej. Zapraszam!

CANTOR ANTICUS  KONCERT DLA MELOMALUSZKÓW

CANTOR ANTICUS zespół powstał w 1970 roku w Warszawie, od roku 1995 działa pod kierownictwem Marcina Zalewskiego. Zespół regularnie koncertuje na Zamku Królewskim w Warszawie, uczestniczył w wielu festiwalach muzyki dawnej w Polsce i poza granicami. Repertuar obejmuje dawną muzykę świecką i religijną, wykonywaną na instrumentach historycznych. W 1996 roku zespół nagrał płytę kompaktową zatytułowaną O Królach polskich, na której znalazły się polskie utwory polifoniczne z XVI i XVII wieku. Była to zarazem pierwsza płyta kompaktowa nagrana przez polski konsort viol da gamba. Kolejna płyta powstała w 1997 roku i zawiera kolędy staropolskie z udziałem śpiewaczki kurpiowskiej Apolonii Nowak. Na trzeciej płycie nagranej i wydanej w 1998 roku muzycy z zespołu Canor Anticus towarzyszą wybitnemu śpiewakowi Andrzejowi Hiolskiemu w programie kolędowym. Zespół Canor Anticus jest laureatem Nagrody imienia Adama Jarzębskiego dla najlepszego wykonawcy XVI Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewski. Zespół Canor Anticus występuje w składzie: Karolina Koślacz, Magdalena Tejchma, Paweł Zalewski, Piotr Zalewski, Kierownik artystyczny: Marcin Zalewski, Animator - Viola £abanow. Strona: www.myspace.com/canoranticus
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie