Informacje22 marca 2012, 00:00,

IX Festiwal Małych Form Teatralnych Konstancin


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na IX FESTIWAL MA£YCH FORM TEATRALNYCH, który odbędzie się w najbliższy weekend 24-25 marca 2012 roku. Festiwal odbędzie się w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta, ul. Mirkowska 39. Będzie to pełne artystycznych wrażeń konstancińskie święto teatru. Zapraszamy na IX Festiwal Małych Form Teatralnych do Konstancina.

FESTIWAL MA£YCH FORM TEATRALNYCH KONSTANCIN

Program Festiwalu Małych Form Teatralnych:


BLOK KONKURSOWY 24 MARCA 2012 ROKU - SOBOTA
12.00 – Otwarcie Festiwalu
12.15-12.40 Szkoła Podstawowa Nr 2, spektakl: Królewna Śnieżka
12.50-13.15 Zespół Szkół Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, spektakl: Prawo Jazdy
13.25-13.50 Konstanciński Dom Kultury, spektakl: Ja Zwariuję
14.00-14.25 Zespół Szkół Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, spektakl: Pinokio a jak myślisz?
14.35-15.00 Szkoła Podstawowa Nr 2, spektakl: Pani do kąta
PRZERWA 15.00-17.00
17.05 – 17.20 Szkoła Podstawowa Nr 6 w Opaczy, spektakl: Dentystyczna Przygoda Pewnej Baby Jagi
17.30 -18.00 Z.S Nr 4 w Słomczynie, spektakl: Mały Książę
18.10-18.35 Szkoła Podstawowa Nr 6 w Opaczy, spektakl Kapryśna Księżniczka
18.45- 19.00 Szkoła Podstawowa Nr 6 w Opaczy, spektakl: Odwaga w życiu pomaga
19.10-19.30 Zespół Szkół Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, spektakl: Powołanie Samuela
19.50-20.15 Z.S nr 3 w Konstancinie-Jeziornie, spektakl: Bajka o niedocenionej potędze nauki, talentu i marzeniach
20.25-20.50 Konstanciński Dom Kultury, spektakl: Poczta

25 MARCA 2012 ROKU – NIEDZIELA:
14.00-15.00 - AB OVO BAŚNIOWO spektakl dla dzieci w wykonaniu grupy improwizacji teatralnej AB OVO, podczas Festiwalu grupa Teatru improwizacji, przedstawi swój premierowy pokaz Ab Ovo Baśniowo.Będzie to długa forma improwizacji, w której publiczność określi tytuł bajki, jej głównego bohatera i postaci mu towarzyszące.Teatr AB OVO podejmie więc próbę zainscenizowania bajki wymyślonej przez widownię. Twórca impro Keith Johnston powiedział: wszystko co proponuje widownia to jej ukryte pragnienia- ta myśl jest siłą napędową projektu AB OVO Baśniowo, skierowanej nie tylko do dzieci, ale do każdego…
15.00-15.45 - OPOWIEŚCI KRAINY KONDORÓW – Pepe Cabana Kojachi, Michał Malinowski. Opowieści Krainy Kondorów to niezwykła okazja aby nie tylko obejrzeć bajkoshibai, ale również samemu nauczyć się tej techniki. Przedstawienie bajek oraz warsztaty odbędą się z udziałem światowej sławy opowiadacza Pepe Cabana Kojachi oraz znanego już w Polsce mistrza opowieści Michała Malinowskiego. Bajkoshibai to współczesna forma japońskiej techniki opowiadania bajek, kamishibai, którą posługuje się peruwiański opowiadacz Pepe Cabana Kojachi. Kamishibai polega na umieszczaniu kolejno ilustracji w przenośnym, drewnianym okienku – teatrzyku i wzbogacaniu ich komentarzem słownym. Bajkoshibai, wymyślone przez Michała Malinowskiego, urozmaicone jest poprzez stosowanie nie tylko wymiennych obrazków, lecz także ilustracji umieszczanych na rolce, lalek teatralnych, pacynek, kukiełek, marionetek itd…, co jeszcze bardziej przykuwa uwagę widzów i rozbudza ich wyobraźnię. Drugą nowością jest to, że dana historia nie jest czytana z drugiej strony planszy, lecz opowiadana, co powoduje większe zaangażowanie w opowieść zarówno opowiadacza, jak i słuchaczy, a także pozwala na nawiązanie więzi pomiędzy nimi.
16.00 – wręczenie nagród.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz

Informacje20 marca 2012, 00:00,

CMP CUP Mistrzostwa Powiatu Piaseczyńskiego Dzieci i Kadetów Młodszych w Tarczynie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Runda Zero Promotion i wice Mistrza Świata w kickboxingu Piotr Bąkowski zapraszają na turniej sztuk walki: CMP Cup Mistrzostwa Powiatu Piaseczyńskiego Dzieci i Kadetów Młodszych. Tak jak dotychczas głównym partnerem organizatora przy imprezach z cyklu CMP Cup będzie Centrum Medyczne Puławska, które jest fundatorem nagród dla zawodników www.cmp.med.pl. Mistrzostwa odbędą się 24 marca 2012 roku w Hali Sportowej przy ul. Szarych Szeregów 8 w Tarczynie. Organizatorzy dziękują Dyrekcji ZS im. Szarych Szeregów w Tarczynie za pomoc w organizacji imprezy. Patronami honorowymi imprezy są: Starosta Powiatu Piaseczyńskiego p. Jan Dąbek oraz Burmistrz Tarczyna p. Barbara Galicz.

CMP CUP MISTRZOSTWA POWIATU PIASECZYńSKIEGO DZIECI I KADETÓW M£ODSZYCH W TARCZYNIE

Podczas Mistrzostw dzieci będą brały udział w kilku konkurencjach, są to formuły niepełno kontaktowe, w których prowadzi się techniczny, oparty na szybkości i sprawności pojedynek. W regulaminie pointfighting (walce do pierwszego trafienia) dzieci rywalizują w pełnym zestawie ochraniaczy i kaskach zaopatrzonych w szybki. Osłonięcie dziecka od stóp do głowy niema nic wspólnego z kontuzjami podczas walki, które u dzieci prawie w ogóle się nie zdarzają. Ma jedynie na celu dodatkowe bezpieczeństwo najmłodszych zawodników, takie przysłowiowe dmuchanie na zimne. Kolejną bardzo atrakcyjną konkurencją dla dzieci jest szermierka na piankowe pałki. W tym regulaminie zawodnicy toczą pojedynek do pierwszego trafienia uzbrojeni w grube miękkie piankowe pałki (takie same jak „makaron” używany do pływania jednak dużo krótsze). Ta dyscyplina pozwala zachować pełne bezpieczeństwo walczących dzieci i jest to bardzo widowiskowa i niekontuzyjna forma rywalizacji.

CMP CUP MISTRZOSTWA POWIATU PIASECZYńSKIEGO DZIECI I KADETÓW M£ODSZYCH W TARCZYNIE

Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymają medale i dyplomy. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają dyplomy uczestnictwa. Organizator imprezy- Stowarzyszenie Runda Zero Promotion, wice Mistrz Świata w kickboxingu Piotr Bąkowski . Partnerzy: fundacja Sport Active, ZS im. Szarych Szeregów w Tarczynie. Patroni honorowi: Starosta Piaseczyński, Burmistrz Tarczyna. Patroni medialni: ITV Piaseczno, Piaseczno24.net, Gazeta Nad Wisłą, Portalwalki.pl, Powiat-Piaseczynski.info, Radio FLASH. Sponsor główny: Centrum Medyczne Puławska. Sponsorzy: 5.6 Studio Foto, AMD studio, PAARter, Runda Zero, AleWakacje.net, Biesiadowo Piaseczno, Hotel Lando, Pretorian. Zapraszamy na stronę organizatora turnieju: www.ufr.org.pl
autor/źródło: Anna Nowak
Tematy:Tarczyn

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie