Informacje28 czerwca 2013, 00:00,

iwiGARAżÓWKA sąsiedzka wyprzedaż wymiana skarbów wszelakich w Nowej Iwicznej

30 czerwca 2013 roku od godziny 13.00, mieszkańcy Nowej Iwicznej zapraszają na iwiGARAżÓWKę, czyli sąsiedzką wyprzedaż / wymianę skarbów wszelakich! Organizatorzy zapewniają: miejsce, watę cukrową, terenową przymierzalnię i muzykę. Miejsce garażówki: ulica Zimowa (naprzeciw białej bramy 49/77), zielony skwer osiedla Nasza Chata w Nowej Iwicznej. Jeśli masz pomysł na dodatkowe atrakcje napisz: iwigarazowka@gmail.com

GARAżÓWKA W NOWEJ IWICZNEJ

GARAżÓWKA W NOWEJ IWICZNEJ:

- sprzedajemy lub wymieniamy wszystko: ubrania, cd, dvd, książki, zabawki, sprzęt
- każdy organizuje swoje stoisko (może być koc, stolik, stojak, pudła tekturowe...)
- udział w imprezie jest darmowy
- można pochwalić się swoją twórczością: sprzedawać ciasta, biżuterię, obrazy, cokolwiek
- liczą się dobre chęci i miła atmosfera!
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje28 czerwca 2013, 00:00,

PIASECZNO ZNA ANGIELSKI NA POZIOMIE B2+

Wielki Test Języka Angielskiego to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w którym w 2013 roku (druga edycja) wzięło udział aż 49 miast i miejscowości z Polski. 9 czerwca 2013 roku około 6 tys. Polaków pisało test w teatrach, amfiteatrach, operze, salach gimnastycznych, halach sportowych, aulach i innych obiektach. Uczestnicy od lat 13 pisali test określający ich poziom na skali CEFR (Common European Framework of Reference for Languages). Dzieci w wieku szkoły podstawowej pisały test sprawdzający ich obecne podstawowe umiejętności językowe.

PIASECZNO ZNA ANGIELSKI NA POZIOMIE B1+

W Piasecznie w wydarzeniu, mimo niesprzyjającej aury wzięło udział ponad 70 osób, którzy przybyli do Przystanku Kultury w Piasecznie. Wielkiemu Testowi Języka Angielskiego towarzyszył piknik rodzinny zorganizowany na Placu Piłsudzkiego w Piasecznie, gdzie można było obejrzeć POKAZ TALENTÓW, czyli rezultaty osiągnięć uczniów szkoły języków obcych dla dzieci i młodzieży MA£A LINGUA & LIINGUA TEENS SPACE.

Wielki Test Języka Angielskiego objął patronatem Burmistrz Miasta i gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie, nagrody ufundowała LINGUA NOVA i MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE oraz szkoła języków obcych oraz Egurrola Dance Studio. Wydarzenie miało również patronat Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbary Kudryckiej. Patronatem Edukacyjnym wydarzenie objęło Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, a patronatem merytorycznym czołowe wydawnictwo językowe Macmillan Education.

Laureaci nagród:
- Karolina Dziechciarska - kurs jezyka angielskiego
- Marcin Machałowski - kurs jezyka obcego - wybranego
- Jakub Ogonek - kurs w wersji LIGHT
- Leszek Kolary - karnet miesięcznych zajęć w Eggurolla Dance Studio
- Gabriela Zawiślak - karnet miesięcznych zajęć w Eggurolla Dance Studio
- Mikołaj Duchliński - karnet miesięcznych zajęć w Eggurolla Dance Studio
- Magdalena Gawrońska Dudek - karnet miesięcznych zajęć w Eggurolla Dance Studio
- Piotr Kabaciński - karnet miesięcznych zajęć w Eggurolla Dance Studio

Co znaczy tajemnicze B2+? Mieszkaniec Piaseczna umie poprowadzić dłuższą konwersację w języku angielskim na tematy ogólne i zagadnienia związane z własną specjalnością zawodową. Mieszkańcy Piaseczna posługując się językiem na tym poziomie rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w złożonych tekstach na tematy konkretne i abstrakcyjne. Potrafimy porozumiewać się na tyle płynnie i spontanicznie, by prowadzić normalną rozmowę z rodzimym użytkownikiem języka. Potrafimy w szerokim zakresie tematów – formułować przejrzyste i szczegółowe wypowiedzi ustne lub pisemne, a także wyjaśniać swoje stanowisko w sprawach będących przedmiotem dyskusji, rozważając wady i zalety różnych rozwiązań J LINGA NOVA szkoła języków obcych dla dorosłych i MA£A LINGUA szkoła języków obcych dla dzieci gratuluje Mieszkańcom Piaseczna! Tegoroczny test pokazał, że Polacy znają angielski na poziomie B2.
autor/źródło: ANITA KOZ£OWSKA - MA£A LINGUA & LINGUA TEENS SPACE szkoła języków obcych dla dzieci i młodzieży LINGUA NOVA szkoła języków obcych dla dorosłych