Informacje7 czerwca 2019, 14:30,

IV OFF - Spring Festival Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


7 czerwca 2019 roku  w godz. 16.30-23.00 odbędzie się IV OFF - Spring Festival. Warsztaty teatralne, animacje dla dzieci. „Wyspa” – spektakl teatru SNÓW, KWIAT JABŁONI – koncert, NIEME KINO z muzyką na żywo. Piaseczno, teren Kolejki Wąskotorowej, ul. Sienkiewicza 14. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

IV OFF - Spring Festival Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

godz. 16.30 – 18.30
Warsztaty "Wędrowna Pracownia Teatralna"

Prowadzenie:
Józef Markocki - założyciel i aktor Teatru Formy, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej na wydziale aktorskim we Wrocławiu. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia na wydziale wokalnym. Od 1993 do 1997 roku pracował we Wrocławskim Teatrze Pantomimy Henryka Tomaszewskiego.

W programie:
– plastyka ciała;
– elementy techniki pantomimy klasycznej i współczesnej;
– technika ruchu scenicznego;
– elementarne zadania aktorskie;
– improwizacja.

godz. 16.30 – 18.30
Meluzyna. Animacje „Muzyczne artkocyki" - wykonywanie kijów.

W plenerowej przestrzeni, na kolorowych kocach/chustach powołujemy do życia wytwory naszych rąk. Proponujemy wykonywanie kijów deszczowych, może wieczorem będzie słychać ich dźwięki w Piasecznie? Każdy uczestnik wykonuje własny kij, częściowo z materiałów recyklingowych. Tworzy go od podstaw, poznając budowę tego instrumentu i kończąc na zdobieniach. Dla dzieci 6 – 12 lat.

godz. 17.00 – 18.30
„Moda, sztuka i Instagram. Jak realizować swoje pasje”
Prowadząca – Monika Karpisiak

Od ołówka, przez markery, finalnie do akwareli i kredek, Monika samodzielnie wypracowywała charakterystyczną dla siebie kreskę. Wtedy też zrozumiała, że chce tworzyć ilustracje modowe. Pierwszą ilustracją artystki była sylwetka top modelki Anji Rubik w sukience projektu Elie Saab, w której pojawiła się na jubileuszowej gali firmy Apart. Od tamtej pory tworzy głównie sylwetki z wybiegów największych domów mody. Dla młodzieży 14 – 18 lat

godz. 18.30 – 19.15
Teatr Snów. Spektakl „Wyspa”

Scenariusz, scenografia i reżyseria: Zdzisław Górski Muzyka: collage
Występują: Zdzisław Górski, Katarzyna Michna, Grzegorz Poczekała, Monika Pluto-Prądzyńska, Monika Roguszczak, Marcelina Szczuraszek, Roksana Wiczk, Marcelina Tomicka . Prospero, pozbawiony władzy przez swojego brata, przypływa z córką na bezludną wyspę. Studiuje zabrane ze sobą księgi i uczy się białej magii. Dzięki niej odmienia miejsce, w którym przyszło mu żyć, wypełnia je dźwiękami, barwami, zdarzeniami. Urządza wyspę - świat po swojemu. Czy stanie się ona jego Wyspą Szczęśliwą ?
O teatrze: Teatr Snów powstał w 1986 roku i jest nazywany klasykiem polskiego teatru ulicznego. Znany jest z niepowtarzalnej poetyckiej stylistyki. Posługuje się metaforą opowiadając proste historie wyprowadzone z codzienności.

godz. 19.30 – 21.00
Koncert zespołu „Kwiat Jabłoni”
Kasia Sienkiewicz - wokal, fortepian Jacek Sienkiewicz - wokal, mandolina, efekty elektroniczne Duet folkowo-popowy o wyjątkowym brzmieniu łączącym fortepian, mandolinę i śpiew z brzmieniami elektronicznymi.

godz. 21.10 – 21.50
Zapowiedź Niemego Kina, rozmowa z Michałem Pieńkowskim.
Zajmuje się wszystkim co jest związane z polskim show-biznesem lat międzywojennych: kabaretem, fonografią, kinematografią i radiem. Jest konsultantem filmów i książek z tych dziedzin. Na co dzień pracuje w Filmotece Narodowej, gdzie opracowuje i dokumentuje przedwojenny zbiór filmowy, a także bierze udział w rekonstrukcji cyfrowej przedwojennych filmów fabularnych. Naukowo zajmuje się historią polskiej fonografii. Prowadzi wykłady, prelekcje i spotkania poświęcone przedwojennemu kinu polskiemu.

godz. 21.50 – 22.50  
"Alicja w krainie czarów"niemyfilm z 1915 roku Reżyseria W. W. Young adaptacja książki Lewisa Carrolla

Na żywo zagra zespół WarsawTapers Duo:
Jan Dutkowski (skrzypce) oraz Edwin Nowak-Grelow (pianino).

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje6 czerwca 2019, 06:00,

Trasa objazdu L24 na czas budowy ronda w Chylicach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Starostwo Powiatowe rozpoczyna budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Starochylickiej i ul. Sielskiej w pasie drogi powiatowej 2814W z Piaseczna do Chylic. Zamknięcie wjazdu w ul. Sielską powoduje konieczność zmiany trasy linii uzupełniającej L24.

Trasa objazdu L24 na czas budowy ronda w Chylicach

Od 6 czerwca 2019 r. autobus po zatrzymaniu na przystanku “Chylice 01” pojedzie ul. Polną do ul. Sielskiej i dalej dotychczasową trasą, omijając obszar robót drogowych. Zmiana ta spowoduje czasową likwidację przystanku “Starochylicka 01”.

Dzięki staraniom Gminy i Starostwa oraz konstruktywnemu podejściu ZTM i przewoźnika – firmy Polonus S.A., utrzymana pozostanie obsługa przewozowa w miejscowości Siedliska. Uzgodniony zakres objazdu powoduje, że rozkład jazdy L24 nie ulegnie zmianie. Czasowa zmiana zobrazowana na załączonej mapce, potrwa do zakończenia robót, których wykonanie umożliwi powrót autobusu na stałą trasę tej linii.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie