Informacje10 czerwca 2018, 09:00,

IV indywidualne zawody w amatorskim kajakowaniu - na akwenie wodnym przy Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym

10 czerwca 2018 roku w godz. 11.00 – 17.00 odbędą się 4 INDYWIDUALNE ZAWODY w AMATORSKIM KAJAKOWANIU. Miejsce: akwen wodny „AMO” na Górkach Szymona w Zalesiu Dolnym k/Piaseczna. Te unikalne pod wieloma względami zawody to wyzwanie sportowe dla każdego kto ukończył 18 lat. Organizatorem wydarzenia jest K jak Kajaki (www.kajakkajaki.pl).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Organizator zaplanował 7 konkurencji:
1. Jedynki męskie 200 m.
2. Jedynki żeńskie 200 m.
3. Duety męskie 200 m.
4. Duety żeńskie 200 m.
5. Duety mieszane 1K + 1M 200 m.
6. Duety mieszane 1K + 1M 800 m.
7. Sztafeta mieszana 2K + 2M 4 x 200m

Wśród 7 konkurencji wyłonimy najlepsze kajakarki i kajakarzy na dystansach 200 metrowych oraz 800 metrów, oczywiście nie zabraknie również akcentu drużynowego podczas rywalizacji sztafet. Na dystansie 200 metrów przygotowaliśmy 5 konkurencji: jedynki żeńskie, jedynki męskie, dwójki żeńskie, dwójki męskie oraz dwójka mieszana. Dystans 800 metrów rozpływany jest w kajaku dwu osobowym lecz w tej w konkurencji można zgłosić swoją parę w dowolnej konfiguracji. Na torze 200 metrowym czekają na Was trzy zawroty na których można wiele zyskać lub stracić :) Zawody kończy sztafeta składająca się z dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. Każdy z czwórki ma do pokonania dystans 200 metrów. Panie płyną kajakiem jednoosobowym natomiast Panowie dwuosobowym. Formuła zawodów dla każdej z konkurencji przewiduje 16 wolnych miejsc z wyjątkiem sztafet. W tej konkurencji może zgłosić się 8 drużyn. Każda załoga będzie miała trzy starty (eliminacje, półfinały i finały), które ustalą końcową klasyfikację. Podczas jednego spływu rywalizować będą ze sobą 4 załogi natomiast wśród sztafet konkurować będą dwie drużyny.

IV INDYWIDUALNE ZAWODY W AMATORSKIM KAJAKOWANIU - NA AKWENIE WODNYM PRZY GÓRKACH SZYMONA W ZALESIU DOLNYM

Zgłoszenia do IV Indywidualnych Zawodach w Amatorskim Kajakowaniu są przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.kajakkajaki.pl w zakładce ZAWODY. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 10 czerwca 2018 r. Wypełniony formularz wraz z potwierdzeniem opłaty startowej należy wysłać na mail gajdson@gmail.com Opłata startowa za udział w IV Indywidualnych Zawodach w Amatorskim Kajakowaniu: jedynki 50 zł, duety 100 zł ( 50 zł/ 50 zł) oraz sztafeta 200 zł (50 zł/ 50 zł/ 50 zł/ 50 zł). Szczegóły oraz regulamin, można znaleźć w wydarzniu na fb: www.facebook.com/events/156086948573286/

Informacje22 maja 2018, 17:00,

Kobieta w świecie wartości - spotkanie z prof. Magdaleną Środą

22 maja 2018 roku o godz. 19.00 w ramach Strefy Kobiet Pozytywnie Zakręconych odbędzie się spotkanie z prof. Magdaleną Środą nt.: Kobieta w świecie wartości. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

KOBIETA W ŚWIECIE WARTOŚCI - SPOTKANIE Z PROF. MAGDALENĄ ŚRODĄ

Kobieta w świecie wartości - spotkanie z prof. Magdaleną Środą O czym to będzie? Spotkanie dotyczyć będzie wartości w życiu człowieka oraz tolerancji w kontekście bycia kobietą w świecie męskim Magdalena Środa.

KOBIETA W ŚWIECIE WARTOŚCI - SPOTKANIE Z PROF. MAGDALENĄ ŚRODĄ

Magdalena Środa - etyk, filozof, publicystka, feministka, doktor habilitowana nauk humanistycznych, zatrudniona na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się historią idei etycznych, etyką stosowaną, filozofią polityczną i feministyczną oraz problematyką kobiecą.