Informacje29 sierpnia 2014, 19:00,

IV Festiwal Sportów Teatralnych 321 IMPRO w Konstancinie-Jeziornie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na jedno z najciekawszych wydarzeń teatralnych w Polsce. IV Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro odbędzie się w dniach 29-31 sierpnia w sali widowiskowej w willi Hugonówka w Konstancinie-Jeziornie. Rusza 4. edycja największego w Polsce Festiwalu Sportów Teatralnych 321 Impro. W tym roku festiwalowe imprezy odbędą się w ostatni weekend sierpnia, kiedy to Park Zdrojowy na dobre tętni życiem. Właśnie w tej leśno-parkowej scenerii w nowej siedzibie Konstancińskiego Domu Kultury – willi Hugonówka, uczestnicy festiwalu będą wspólnie bawić się i śmiać do łez!

IV Festiwal Sportów Teatralnych 321 IMPRO w Konstancinie-Jeziornie

W ciągu dotychczasowych 3 edycji zaprezentowanych zostało ponad 30 grup improwizacyjnych istniejących w Polsce. Wystąpiła także kanadyjska grupa Uncalled For. Każdej edycji towarzyszyły warsztaty z improwizacji. Za każdym razem festiwal jest wielkim wydarzeniem, na które przybywa coraz większa liczba widzów. Jak co roku odbędą się warsztaty dla zaawansowanych i początkujących improwizatorów, aktorów oraz dla dzieci. Dzięki wsparciu Banku Zachodniego WBK po raz kolejny będzie gościć Caitlin Howden, wielokrotnie nagradzana aktorka i doświadczony trener z dziedziny impro. Ze względu na ilość festiwalowych propozycji pierwsze warsztaty rozpoczną się już na kilka dni przed imprezą. Festiwal będzie bardzo rozśpiewany, dlatego po raz pierwszy odbędą się warsztaty z piosenki improwizowanej. Efekty wszystkich spotkań będzie można zobaczyć podczas pokazów po-warsztatowych.

Podczas festiwalu widzowie obejrzą najciekawsze propozycje spektakli improwizowanych z całej Polski. Jak co roku publiczność przyzna swoją nagrodę END SCENE. Nie zabraknie również laureatów ubiegłorocznej nagrody. Konstancińska grupa młodzieżowa BCA FLASH rozegra Mecz Impro z udziałem niezapomnianej i jakże ciepło przyjętej w zeszłym roku, bydgoskiej grupy WY MY WAM MY. Interesującą propozycją będzie spektakl w reżyserii Caitlin Howden z udziałem zebranej specjalnie na festiwal grupy aktorów. Po uroczystym wręczeniu nagrody END SCENE, impreza zakończy się wspólnym improwizowanym śpiewem z udziałem wszystkich uczestników festiwalu.

Bilety na festiwal można nabyć od 18 sierpnia w siedzibie KDK, w Hugonówce przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie-Jeziornie. Bilety zakupić można również za pośrednictwem strony e-bilet.pl i kupbilecik.pl. Karnet na cały festiwal kosztuje 45 zł a na jeden dzień festiwalowy 20 zł. Dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia wstęp jest bezpłatny. Warsztaty dla dzieci odbędą się w sobotę 30 sierpnia w amfiteatrze Parku Zdrojowego w godz. 11.00 - 15.00. Warsztaty z piosenki improwizowanej prowadzone pod okiem Katarzyny Michalskej i Andrzeja Perkmana odbędą się w niedzielę 31 sierpnia w amfiteatrze Parku Zdrojowego w godz. 11.00 - 15.00. Wstęp na oba warsztaty jest bezpłatny.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

PROGRAM FESTIWALU 321 IMPRO:
29 sierpnia (piątek) godz. 19.00 - 23.30 Hugonówka, sala widowiskowa
19.00 - 19.15 Otwarcie Festiwalu
19.15 - 21.30 Prezentacje konkursowe "End Scene" cz. 1
21.30 - 22.00 Przerwa
22.00 - 23.30 Spektakl Impro w reżyserii Caitlin Howden

30 sierpnia (sobota) godz. 18.00 - 23.00, Hugonówka, sala widowiskowa
16.00 - 17.00 Spektakl dzieci "Wy My Baja" - wstęp wolny
18.00 - 20.30 Prezentacje konkursowe "End Scene" cz.2
20.30 - 21.00 Przerwa
21.00 - 23.00 Artur Andrus – Lista Przebojów Improwizowanych

31 sierpnia (niedziela) godz. 18.00 - 23.00, Hugonówka, sala widowiskowa
16.00 - 17.00 Pokazy warsztatowe - wstęp wolny
18.00 - 19.30 Mecz Impro
19.30 - 20.00 Przerwa
20.00 - 21.00 Ogłoszenie wyników konkursu i prezentacja laureatów konkursu "End Scene"
21.00 - 21.30 Przerwa
21.30 - 23.00 Wielki Finał - Impro Sing Show

Informacje24 sierpnia 2014, 12:00,

Dożynki - Święto Plonów Ziemi w Konstancinie-Jeziornie

Zapraszamy na Dożynki - Święto Plonów Ziemi. Impreza odbędzie się 24 sierpnia 2014 roku w i przy Gospodzie Zalewajka w Konstancinie przy ul. Od Lasu 23. Organizatorzy zaplanowali jarmark z mnóstwem atrakcji m.in.: strzelanie z łuku, walka na miecze, strzelanie z procy, wyścigi w workach, opowieści o dożynkach i wiele innych np.: degustacja wielu regionalnych produktów.

Dożynki - Święto Plonów Ziemi w Konstancinie-Jeziornie