Informacje19 czerwca 2016, 11:28,

Inwestycje drogowe w Drodze Krajowej 79

17 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie odbyło się spotkanie na temat możliwości inwestycji drogowych w Drodze Krajowej 79.

INWESTYCJE DROGOWE W DRODZE KRAJOWEJ 79

Obrady rozpoczął wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz, zapoznając zebranych z obecną sytuacją drogową na omawianym terenie. Następnie wypowiedzieli się dyrektor oddziału GDDKiA w Warszawie Krzysztof Kondraciuk, oraz dyrektor MZDW w Warszawie Zbigniew Ostrowski.

Zebrani na sali radni oraz mieszkańcy poznali plany realizacji w 2017 r. dwu kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 721 (fragment od ul. Mleczarskiej do Julianowskiej) oraz odcinka (3 km) drogi wojewódzkiej w Jazgarzewie. Omówiono także problem skrzyżowania ul. Okulickiego – Puławskiej, które nie jest ujęte w planach Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA poinformowała jednak o planach doraźnych remontów dwóch newralgicznych skrzyżowań, zarówno przy ul. Okulickiego jak i ul. Chyliczkowskiej oraz o planach budowy przejścia dla pieszych na odcinku ul. Armii Krajowej.

INWESTYCJE DROGOWE W DRODZE KRAJOWEJ 79

Zamierzenia remontowe w rejonie skrzyżowania DK79 z ul. Chyliczkowską oraz dalszych odcinków ul. Cyraneczki przedstawił członek zarządu Powiatu Piaseczyńskiego Ksawery Gut.

Podczas spotkania uzgodniono konieczność stworzenia zespołu roboczego złożonego z przedstawicieli urzędu gminy, radnych, GDDKiA, MZDW oraz reprezentantów przedsiębiorstw zlokalizowanych w okolicy ul. Okulickiego. Zespół roboczy miałby podjąć się próby opracowania propozycji tymczasowych, alternatywnych rozwiązań na skrzyżowaniach, które ułatwiły by komunikację oraz zwiększyły bezpieczeństwo. Zespół skupiłby się także, na szukaniu rozwiązań, które pomogłyby przybliżyć terminy realizacji oczekiwanych prac.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje19 czerwca 2016, 11:53,

Zmiany w organizacji ruchu w obszarze skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Sienkiewicza w Piasecznie

W obszarze skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. Sienkiewicza planowane są zmiany w organizacji ruchu. Celem jest podniesienie płynności ruchu i jednocześnie poziomu bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU W OBSZARZE SKRZYŻOWANIA UL. KOŚCIUSZKI Z UL. SIENKIEWICZA W PIASECZNIE

Planowane zmiany udostępnią w tym obszarze 18 miejsc parkingowych "ukośnych" względem osi jezdni, w tym jedno miejsce dla osoby z niepełną sprawnością ruchową.

Nowa organizacja parkingu na wysokości "Biedronki" wymusza wycinkę trzech słabo egzystujących w obecnych warunkach lip, ale projekt zakłada nasadzenia zamienne karłową odmnianą wiśni osobliwej "umbraculifera" w liczbie aż 15 sztuk. Niskopienne nasadzenia na nowo projektowanych zieleńcach umożliwią bardzo dobrą widoczność pieszych i tym samym pieszym. Będą się komponowały z wcześniej wykonanymi nasadzeniami w klombach wzdłuż ul. Kościuszki i ul. Puławskiej. W pasie ciągu pieszego po wschodniej stronie Kościuszki drzewka będą zabezpieczone koszami ochronnymi i kratami drenażowymi umożliwiającymi swobodny ich rozwój.

Realizacja całości projektu powinna korzystnie wpłynąć na wizerunek tej części miasta.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno