Popularny: 2200 odsłonInformacje4 października 2008, 00:00,

Inwestycje drogowe na terenie powiatu piaseczyńskiego

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego poinformowało na swojej stronie internetowej www.piaseczno.pl, że realizuje zaplanowane remonty i inwestycje drogowe. Prace trwają we wszystkich gminach powiatu piaseczyńskiego. Wykonywanych jest 14 zadań. Część projektów drogowych powiatu realizowana jest z udziałem finansowym gmin. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą listą inwestycji i remontów.

Przebudowa ul. Millenium na odcinku od ul. Radnych do szkoły w Głoskowie, gm. Piaseczno Inwestycja jest I etapem zadania, które obejmuje przebudowę i budowę drogi nr 2838W w Głoskowie do drogi wojewódzkiej nr 722 oraz przebudowę drogi nr 2836W na odcinku od ul. Głównej do ul. Millenium. Wartość wykonywanych w tym roku prac wynosi 2,6 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana przez gminę Piaseczno.

Przebudowa mostu na rzece Jeziorce w Wólce Kozodawskiej, gm. Piaseczno Inwestycja stanowi I etap dużego projektu inwestycyjnego, który będzie polegać na przebudowie drogi nr 2829W Jesówka - Piaseczno wraz z przebudową mostu na rzece Jeziorce. W ramach tej inwestycji przebudowana zostanie także droga nr 2825W Jazgarzew - Jesówka - żabieniec. W tym roku rozpocznie się przebudowa mostu na Jeziorce. Wyburzona zostanie istniejąca konstrukcja mostu i wykonany nowy obiekt o parametrach dostosowanych do istniejącego natężenia ruchu. Wartość zadania wynosi prawie 8 mln zł. Na realizację tej inwestycji powiat pozyskał blisko 1,5 mln zł. Pieniądze pochodzą z rezerwy Ministerstwa Infrastruktury. Inwestycja jest współfinansowana przez gminę Piaseczno.

Budowa drogi nr 2847W Kotorydz - Złotokłos, gm. Tarczyn i Piaseczno Długość budowanego odcinka wynosi 2,5 km. Prace realizowane są od pętli autobusowej w Złotokłosie do skrzyżowania z drogą Tarczyn - Kotorydz. Wybudowana zostanie nawierzchnia asfaltowa oraz chodnik jednostronny z kostki betonowej. Wartość inwestycji wynosi 2 mln zł. Prace są współfinansowane przez gminę Piaseczno. Inwestycja stanowi realizację I etapu budowy ciągu dróg powiatowych na odcinku Kotorydz - Złotokłos, droga nr 2847W i Marylka - Prace Małe, droga nr 2837W.

Budowa chodnika przy drodze powiatowej we wsiach Pilawa – Orzeszyn - Chojnów (ul. Klonowa), gm. Piaseczno Chodnik budowany jest po zachodniej stronie drogi na odcinku o długości 2,6 km, od drogi krajowej nr 79 do końca terenów zabudowanych. Wraz z chodnikiem wykonane zostaną zjazdy na posesje oraz zatoki autobusowe. Wartość inwestycji wynosi 1 mln zł. Zadanie jest współfinansowane przez gminę Piaseczno.

Remont drogi powiatowej nr 2857W – ul. Błońska w Tarczynie Prace zostały zakończone. Remont prowadzony był na długości 1 km. Położona została nowa nakładka asfaltowa oraz wykonano chodnik z kostki betonowej. Koszt zrealizowanych robót wyniósł 760 tys. zł. Prace były współfinansowane przez gminę Tarczyn.

Remont chodnika przy drodze 2854W Rembertów - Cieśle na odcinku od drogi krajowej nr 7, gm. Tarczyn Długość wyremontowanego odcinka wynosi 600 m. Wybudowane zostały także wjazdy na posesje. Wartość robót wyniosła 241 tys. zł.

Przebudowa ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Słonecznej (droga wojewódzka nr 721) w Lesznowoli do ul. żwirowej Prace prowadzone są na długości 2 km. Projekt przewiduje rozbiórkę starej, zniszczonej nawierzchni oraz wykonanie nowej podbudowy ulicy i nawierzchni asfaltowej. Wartość prac wynosi 1,9 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana przez gminę Lesznowola.

Remont drogi powiatowej nr 2841W – ul. Dawidowskiej od ul. Postępu do ul. Wróbelka w Zgorzale, gm. Lesznowola Prace wykonane będą na odcinku 800 m. Położona zostanie nowa nakładka bitumiczna oraz chodnik. Zadanie jest współfinansowane przez gminę Lesznowola. £ączna wartość robót wynosi 955 tys. zł.

Budowa drogi powiatowej od Baniochy do drogi do Mikówca, gm. Góra Kalwaria Inwestycja stanowi I etap budowy drogi powiatowej nr 2811W i 2823W Konstancin–Jeziorna - Baniocha - Sierzchów - Czarny Las - Krępa, gminy Konstancin - Jeziorna, Góra Kalwaria, Prażmów. Wartość prac wynosi 3 mln zł. Długość budowanego odcinka to 2,5 km.

Modernizacja drogi powiatowej Królewski Las – Podłęcze, gm. Góra Kalwaria Wykonana została nowa nakładka bitumiczna na odcinku 2,5 km oraz chodnik do szkoły o długości 200 m. Prace wykonał Zarząd Dróg Powiatowych. Zadanie było współfinansowane przez gminę Góra Kalwaria.

Modernizacja drogi powiatowej w Krzakach Czaplinkowskich, gm. Góra Kalwaria Odnowiona została nawierzchnia asfaltowa na odcinku 1 km. Prace wykonał Zarząd Dróg Powiatowych. Zadanie było współfinansowane przez gminę Góra Kalwaria.

Remont chodnika przy drodze powiatowej nr 2807W w Szymanowie, gm. Góra Kalwaria Wykonany został remont chodnika na długości 1 km. Wybudowano także wjazdy do posesji. Koszt prac wyniósł 372 tys. zł. Zadanie było współfinansowane przez gminę Góra Kalwaria.

Remont nawierzchni bitumicznej i chodnika - ul. Kasztanowa w Jeziórku i ul. Długa w Ustanowie (droga powiatowa 2826W), gm. Prażmów Na odcinku 1,1 km wybudowana została nowa nawierzchnia asfaltowa. Powstał również chodnik oraz wjazdy na posesje. Wartość wykonanych prac to 818 tys. zł.

Remont chodnika przy drodze 2826W na odcinku Ustanów - Kędzierówka, gm. Prażmów Remont wykonywany jest na odcinku 2 km. Wartość prac wynosi 536 tys. zł.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy: