Informacje23 listopada 2015, 18:36,

Interwencja kryzysowa wyzwania i perspektywy - ogólnopolska konferencja w Starostwie

W ostatni czwartek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Piasecznie odbyła się ogólnopolska konferencja pt. "Interwencja kryzysowa - wyzwania i perspektywy".

INTERWENCJA KRYZYSOWA WYZWANIA I PERSPEKTYWY - OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA W STAROSTWIE

Celem konferencji było przedstawienie realizowanych zadań, wymiana dobrych praktyk oraz omówienie doświadczeń i problemów, z którymi stykają się Ośrodki oraz współpracujące z nimi instytucje.

W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy Ośrodków oraz przedstawiciele instytucji pomocy społecznej. Prelegentami byli psychologowie, psychiatrzy, przedstawiciele fundacji pozarządowych oraz służb mundurowych.

Przybyłych z całej Polski uczestników powitał wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski oraz Aneta Czernek – dyrektor Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Konstancinie - organizatora konferencji. Wicestarosta podziękował zebranym za chęć podnoszenia kwalifikacji i zachęcił do dyskusji nad nowymi wyzwaniami, stojącymi przed służbami interwencji kryzysowej.

- W Polsce nadal pokutuje pogląd, że z problemami można sobie jakoś poradzić, wynikiem tego jest coraz większa liczba interwencji – powiedziała Maria Śmigaj, psycholog i psychoterapeuta w POIK w Konstancinie-Jeziornie. - Wzrosła również liczba osób z problemami psychicznymi - dodała.

O początkach funkcjonowania instytucji pomocy w sytuacjach kryzysowych mówił Krzysztof Malec, wieloletni interwent i współorganizator pierwszego w Polsce Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Krakowie, obecnie kierownik d.s. administracyjnych oraz wykładowca zajęć z interwencji kryzysowej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

St. chor. Marcin Romanowicz, kierownik Zespołu Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, przedstawił aktualne kierunki nielegalnej migracji ludności i związane z tym wyzwania.

Agnieszka Zobolewicz-Wiśniewska z Fundacji La Strada opowiedziała o procedurach interwencji kryzysowych w pracy z ofiarami handlu ludźmi, a dr Elżbieta Steinbarth-Chmielewska z Zespołu Profilaktyki i Leczenia Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie omówiła skutki zdrowotne i społeczne wynikające z plagi dopalaczy.

Wykłady zakończył dr Bogusław Habrat, także z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, który przedstawił problem coraz częściej występującego typu uzależnień od hazardu.

Należy się spodziewać, że tematyka podjęta na konferencji będzie przedmiotem kolejnych spotkań w gronie ekspertów i lekarzy specjalistów. Szybko zmieniające się warunki i standardy życia społecznego - wymagają ciągłej analizy. I choć problemów jakie niesie rzeczywistość nie jest w stanie przewidzieć ani teoria ani praktyka naukowa - prewencja i profilaktyka uzależnień, analiza wpływu stresu czy źródeł depresji - są tematami ciągle aktualnymi.

Warto przy okazji nadmienić, że POIK działający w powiecie piaseczyńskim jest jedną z 25 placówek prowadzonych przez samorząd powiatowy. Pozostałe 86 - prowadzą organizacje pozarządowe.

Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=11608
Informacje27 listopada 2015, 19:00,

RAP REWIR PIASECZNO 2015

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na imprezę Rap Rewir Piaseczno, która odbędzie się 27 listopada 2015 r. o godz. 19:00. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Bilety do nabycia w cenie 10 zł. Zagrają: Centrum Strona, Sensi i Dj Lem, PRYKSON FIKS, ZEN, NIKONE, Aemski, Marta, Kosmos, Byku. Prowadzący: Dj Skrzydalty & RufinMC.

RAP REWIR PIASECZNO 2015

Centrum Strona to częstochowska ekipa hip-hopowa, w pełni zajarana brzmieniem Nowego Jorku lat 90. Ich boom bap – bo taki rap, pełen trzeszczących basów, mocnych perkusji, wysokich temp, robią – jest pełen społecznych treści i mocnego przekazu. Dwóch MC: Matis (Mateusz Wawrzyńczak) i Złoty (Marcin Strózik) nie mają żadnych oporów, by na mikrofonach wyrażać swoje dość kontrowersyjne poglądy. Produkcją zajmuje się głównie Matis, choć współpracują również z innymi beatmakerami, a charakteru ich brzmieniom nadaje beatboxer Igores (Igor Monczka), który na koncertach jest też hypemanem Matisa i Złotego. Stare brzmienia, mocne słowa, prawdziwy hip hop. Ich debiutancki album ukazał się 23 listopada 2013 nakładem Hemp Records, a w 2015r Matis wydaje także najnowszy album „Getto Umysłu”. Z koleji Złoty, wraz ze Szwedem SWD pracują nad ich wspólnym materiałem, więc jest na co czekać!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Sensi to raper z Częstochowy, dotąd kojarzony bardziej ze składem Hurragun. Jego talent dostrzegł O.S.T.R., a potem sprawy potoczyły się już szybko. Ostry wyprodukował bowiem w całości solowy album Sensiego "Full Flavour" i wydał go w swoim własnym sublabelu Asfalt Records - Tabasko Nagrania. Płyta ukazała się w czerwcu 2013. Jesienią tego samego roku Sensi nawiązał bliższą współpracę z DJ-em Epromem, z którym wkrótce rozpoczął pracę nad drugim solowym krążkiem. Płyta ukazała się 30 września nakładem Asfalt Records. Koncert Sensiego to pełen energii występ, który przeniesie fanów do krainy staro szkolnego rapu. Sensiemu na scenie towarzyszy DJ Lem.

RufinMC to świadomy TrueSkool’owiec - mający kontakt i będący w komitywie z reprezentantami wszystkich elementów Kultury Hip-Hop. Animator kultury Hip-Hop na terenie całego kraju. Jeden z najbardziej utalentowanych eMCe, Mistrzów Ceremoni, raperów freestyle’ujących, posługujących się słowem na bieżąco na wielu płaszczyznach. Laureat nagrody Kisiel dla Piaseczna.

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6050