Informacje16 lutego 2008, 00:00,

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej Konstancin

W bibliotece Zespołu Szkół Nr 1 w Gminie Konstancin-Jeziorna powstało Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Szkoła otrzymała komputery w ramach projektu, który przy współpracy z Europejskim Funduszem Społecznym, jest realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej w Bibliotekach Szkolnych, który wdraża MEN konstancińska placówka otrzymała cztery komputery z profesjonalnym, edukacyjnym oprogramowaniem oraz urządzenie wielofunkcyjne (xero, skaner, drukarka). ¬ródło informacji gazeta Kurier Południowy (nr 6/2008).

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Zwiększenie dostępu do nowoczesnych technologii oraz do sieci ma ułatwić uczniom i nauczycielom nie tylko zdobywanie i przetwarzanie informacji dostępnej poprzez internet, poprawić funkcjonowanie biblioteki, umożliwić samokształcenie i wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży niezależnie od miejsca zamieszkania oraz statusu majątkowego, lecz także stworzyć szansę na promocję szkoły i biblioteki w środowisku lokalnym. Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, będzie również pomagało nauczycielom w wyszukiwaniu przydatnych materiałów dydaktycznych i w tworzeniu prezentacji multimedialnych, które urozmaicą zajęcia lekcyjne. Uczniowie będą mogli korzystać z programów edukacyjnych oraz gier logicznych, które ułatwią młodzieży rozwijanie własnych zainteresowań. Poznaj Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej.

Zespół Szkół Nr 1 znajduje się przy ul. Wojewódzka 12 w Konstancin-Jeziorna. W skład wchodzi: Gminna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, oraz Gimnazjum Nr 1. Kontakt telefoniczny: (022) 756 41 58, mailowy: gsp1@poczta.wp.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński KONSTANCIN

Informacje17 lutego 2008, 00:00,

Przekazanie pojazdu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Tarczyn