Informacje27 kwietnia 2018, 08:00,

International School of Warsaw w Bobrowcu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


International School of Warsaw, nowa międzynarodowa szkoła w Bobrowcu pod Warszawą, z wykładowym językiem angielskim i francuskim, uruchomiła program stypendialny dla najzdolniejszych i najbardziej potrzebujących uczniów. Podania można składać do 27 kwietnia 2018 roku.

INTERNATIONAL SCHOOL OF WARSAW W BOBROWCU

International School of Warsaw to nowa międzynarodowa szkoła zlokalizowana w podwarszawskim Bobrowcu z wykładowym językiem angielskim ifrancuskim. Dodatkowo dzieci mogą wybrać zajęcia z języka polskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, chińskiego lub niemieckiego. ISW jest akredytowana przez IAO (International Accredition Organization) oraz jest w trakcie uzyskiwania akredytacji IBO (International Baccalaureate Organization), która pozwala na wprowadzenie programu przygotowującego do matury międzynarodowej.

Oprócz nauki języków oraz przygotowania do matury międzynarodowej, szkoła ma w planach wiele innowacyjnych rozwiązań i dodatkowych zajęć edukacyjnych. Misją szkoły jest stworzenie miejsca, w którym dzieci rozwijają się nie tylko intelektualnie, ale także zdobywają ważne umiejętności społeczne, uczą się współpracy, empatii, szukania kreatywnych rozwiązań i stawiania czoła nowym wyzwaniom. Jednym z kluczowych założeń jest indywidualne podejście do każdego ucznia tak, aby mógł w pełni odkryć i wykorzystać swój potencjał i możliwości.

ISW jest jedyną szkołą w Polsce prowadzącą zajęcia w systemie STEaM łączącym nauczanie technologii, nauk ścisłych, matematyki i sztuki. Ten interdyscyplinarny program pobudza ciekawość i krytyczne myślenie, uczy dzieci podejmowania ryzyka, szukania nowych, kreatywnych rozwiązań i umiejętności pracy w grupie. Część zajęć będzie prowadzonych na świeżym powietrzu. W ten sposób nauka teorii jest uzupełniana przez zajęcia praktyczne i doświadczenia prowadzone w terenie. Sprzyja temu ogromny, otoczony zielenią kampus, na którym, oprócz boiska i placu zabaw, powstanie zagroda dla zwierząt oraz laboratorium. Szkoła oferuje również wiele zajęć dodatkowych, m.in. balet, piłkę nożną, jogę, karate, zajęcia plastyczne, robotykę. Wszystkie zajęcia, wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek), podręczniki oraz transport do i ze szkoły wliczone są w koszt czesnego.

Szkoła, która uruchomi swoją działalność we wrześniu 2018 r., oferuje program stypendialny dla polskich uczniów. Osiem stypendiów (po jednym dla każdej z klas 1-8) zostanie przyznanych najzdolniejszym i najbardziej potrzebującym uczniom. Celem programu jest zapewnienie uczniom z rodzin o niskich i średnich dochodach możliwości uczestnictwa w bogatym programie edukacyjnym i zróżnicowanym kulturowo życiu szkoły, które, dzięki maturze międzynarodowej, będzie dla nich furtką na najlepsze uniwersytety na świecie. Stypendium pokryje pełen koszt czesnego za rok akademicki 2018/2019, w skład którego wchodzi: koszt edukacji, wyżywienie, transport busem do i ze szkoły, zajęcia dodatkowe oraz mundurki. Stypendia obejmują cały okres nauki w szkole, pod warunkiem, że uczeń osiąga dobre wyniki w nauce. Stypendia mogą zostać odwołane ze względu na słabe wyniki w nauce lub złe zachowanie. Kryteriami przyznania stypendium sa: polskie obywatelstwo, dobre wyniki w nauce, znajomość języka angielskiego oraz niewystarczające możliwości finansowe.

Wnioski są sprawdzane przez komisję stypendialną i przyznawane do końca kwietnia każdego roku. W tym celu należy pobrać, wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy wraz z wymaganymi dokumentami dodatkowymi na adres info@isw.edu.pl w terminie do 27 kwietnia 2018 r. Więcej informacji na łamach strony internetowej: http://isw.edu.pl/scholarships/

International School of Warsaw
ul. Mazowiecka 43
05-502 Bobrowiec

EDYCJA: Otrzymaliśmy informację, że szkoła już nie istnieje.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje15 kwietnia 2018, 17:00,

MARCIN WYROSTEK W KONSTANCINIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W Konstancinie-Jeziornie odbędzie się kolejny koncert w ramach mazowieckiej trasy promującej najnowszą płytę Marcina Wyrostka POLACC. Artysta z zespołem wystąpi 15 kwietnia 2018 roku o godz. 19:00 w Konstancińskim Domu Kultury. Koncert poprzedzą bezpłatne warsztaty z artystą (godz. 16:00). Głównym organizatorem cyklu jest Mazowiecki Instytut Kultury.

MARCIN WYROSTEK W KONSTANCINIE

Pięć koncertów na terenie Mazowsza, organizowanych wspólnie z lokalnymi partnerami przez Mazowiecki Instytut Kultury, to część trasy koncertowej, promującej nowy album POLACC Marcina Wyrostka – świetnego akordeonisty, zwycięzcy drugiej edycji programu Mam talent. Polska publiczność pokochała artystę za jego niezwykłą ekspresję, mistrzowskie opanowanie instrumentu, zjawiskowe wykonania różnorodnego repertuaru, a przy tym – skromność i pokorę.Konstancin-Jeziorna to trzeci przystanek na mazowieckiej trasie koncertowej Marcina Wyrostka. Artysta z zespołem wystąpi 15 kwietnia o godz. 19:00 w Konstancińskim Domu Kultury, który jest współorganizatorem wydarzenia. Muzycy zaprezentują materiał z płyty POLACC, wydanej w październiku ubiegłego roku.

Koncert poprzedzą bezpłatne warsztaty dla instrumentalistów, które poprowadzą Marcin Wyrostek i członkowie jego zespołu. Przeznaczone są dla wszystkich instrumentalistów (nie tylko dla akordeonistów) niezależnie od ich wieku i etapu edukacji muzycznej. Warsztaty rozpoczną się o godz. 16:00. Liczba miejsc jest ograniczona, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń (zapisy na warsztaty: tel. 22 484 20 20 lub psiedlecka@konstancinskidomkultury.pl)

MARCIN WYROSTEK W KONSTANCINIE

Po doświadczeniach z repertuarem argentyńskim, bałkańskim czy latynoamerykańskim Marcin Wyrostek wraca do muzyki korzeni. Album POLACC jest autorskim spojrzeniem zespołu na polską muzykę. Cechuje go duża różnorodność. Na płycie znalazły się utwory inspirowane tradycyjnymi brzmieniami, muzyką ludową, współczesną muzyką poważną, ale także filmową czy żydowską. Znajdziemy na niej utwory wielkich mistrzów polskiej muzyki, takich jak: Henryk Mikołaj Górecki, Wojciech Kilar czy Witold Lutosławski. Nie zabrakło także tematów zaczerpniętych z muzyki rozrywkowej oraz autorskich kompozycji. Te rozmaite motywy „POL”-skości połączył wspólny „ACC”-ordeonowy mianownik.

Akordeon trafił do rodziny Marcina Wyrostka dzięki jego dziadkowi, który na instrument wymienił jedną ze swoich… krów. Nie przypuszczał pewnie jak ta transakcja wpłynie na życie jego wnuka. Pierwszym akordeonistą w rodzinie i nauczycielem Marcina był jego tata. Edukację muzyczną kontynuował w PSM I i II stopnia w Jeleniej Górze, a następnie, pod kierunkiem prof. Joachima Pichury, na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie sam wykłada. Jest laureatem 30 konkursów akordeonowych w kraju i za granicą. Był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncertował na największych scenach muzycznych i festiwalach, m.in.: 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera. Nagrał cztery autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę Magia del Tango, platynę za album For Alice i podwójną platynową płytę za krążek Coloriage.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

MARCIN WYROSTEK W KONSTANCINIE

Zespół: Marcin Jajkiewicz – wokal, Marcin Wyrostek – akordeon, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Daniel Popiałkiewicz – gitar, Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian, Piotr Zaufal – bas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne.

Koncert – 15 kwietnia 2018 r., godz. 19:00, Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15
Warsztaty z Marcinem Wyrostkiem – 15 kwietnia 2018 r., godz. 16:00, Konstanciński Dom Kultury

Radosław Lubiak
Mazowiecki Instytut Kultury
www.mik.waw.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie