Artykuł partnerski15 marca 2021, 10:24,

Inteligentne rozwiązania smart home

Inteligentne rozwiązania smart home

Czy użytkowanie domu może być bezpieczne i wygodne? Taką możliwość dają inteligentne rozwiązania smart home. Dotykowe włączniki, gniazdka, zdalne sterowniki czy też urządzenia, które można połączyć z Wi-Fi i obsługiwać z poziomu aplikacji mobilnych, mogą znacznie ułatwić życie. Co więcej, mogą zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania i dać wiele oszczędności.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jak to wygląda w praktyce?

Wyobraźmy sobie, że leżymy w łóżku i oglądamy film. Pod kołdrą jest nam ciepło i nie chcemy już nigdzie wychodzić, ale trzeba zgasić światło… W systemie smart home każdą lampę można wyłączyć za pomocą smartfona, a więc wystarczy sięgnąć po telefon i już. Większość inteligentnych urządzeń ma połączenie z Wi-Fi, dzięki czemu można nimi sterować z poziomu aplikacji mobilnej. Wystarczy mieć przy sobie smartfona, co w dzisiejszych czasach jest standardem.

Teraz wyobraźmy sobie, że jesteśmy w drodze na wymarzone wakacje i nagle przypomina się nam, że w salonie nie wyłączyliśmy światła. Nie byłoby tak źle, gdyby nie fakt, że nikt nie ma kluczy, żeby je wyłączyć, na oświetlenie składa się 10 żarówek, a wakacje mają trwać 2 tygodnie… W systemie smart home większość urządzeń, a w tym oświetlenie, można zgasić z każdego miejsca na ziemi. Warunkiem jest połączenie z Internetem.

Oczywiście, smart home to nie tylko urządzenia obsługiwane przez Wi-Fi, ale także na inteligentne piloty, sterowniki oraz czujniki. Mowa o czujnikach zanieczyszczenia powietrza, systemach alarmowych, kamerach czy też o termostatach. Osoby, które kupiły nowe domy Ursynów wdrażają wiele z tym rozwiązań tak, żeby żyło im się jeszcze wygodniej.

Jakie urządzenia warto kupić na samym początku?

Wiele osób oglądając nowe domy Ursynów zwraca uwagę na to, czy w poszczególnych nieruchomościach można wdrożyć systemy smart home. Jeśli dom jest na etapie budowy, można zainstalować w nim wszystko – inteligentne ogrzewanie, czy też rozbudowany system czujników wykrywających niebezpieczeństwo. Kiedy nieruchomość jest już wstępnie wykończona, może być nieco trudniej. Zwłaszcza, jeśli montaż urządzeń ma być nieinwazyjny. Wiele z nich wymaga podłączenia do sieci elektrycznej, co z kolei wymaga podciągnięcia okablowania.

Jakie urządzenia smart home warto kupić, nawet jeśli dom jest już wstępnie wykończony? Przede wszystkim są to wspomniane włączniki Wi-Fi. Dzięki nim w domu z każdego miejsca na ziemi można wyłączyć oświetlenie, ale nie tylko. Większość włączników ma opcję umożliwiającą monitorowanie zużycia energii. Poza tym, wyglądają bardzo designersko.

Kolejnym takim urządzeniem są inteligentne gniazdka i listwy zasilające. Te działają na tej samej zasadzie co włączniki, tyle tylko, że umożliwiają zdalne wyłączenie każdego urządzenia, które jest do nich podpięte. Urządzeniami, które nie wymagają skomplikowanego podłączania, a są bardzo przydatne są również czujniki ulatniającego się gazu i czadu. Są nawet takie modele, które nie wymagają podłączania do sieci. Żeby nieco zaoszczędzić na utrzymaniu domu, warto też zainwestować w system inteligentnego ogrzewania.

autor/źródło: rynekpierwotny.pl

Napisz komentarz

Informacje1 marca 2021, 07:32,

Kalorie w mięsie z królika. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w mięsie z królika. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność mięsa z królika. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w mięsie z królika pochodzą w 81% z białka, 0% z węglowodanów i 19% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Rabbit meat)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma tuszka z królika lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w mięsie z królika, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Tuszka z królika - kalorie i wartości odżywcze

Tuszka z królika zawiera 114 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Kalorie w wodzie kokosowej. Sprawdziliśmy ile ich jest

Na przykład średniej wielkości tuszka z królika (850 g) to około 969 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 40% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości tuszka z królika (850 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 18.5 jabłek, 12 szklanek coli, 9.5 plastrów sera żółtego, 9 kromek chleba, 7.5 szklanek mleka, 51 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 138 minut, pływać przez 114 minuty lub biegać przez 98 minut.

Czy tuszka z królika tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Tuszka z królika to produkt o małej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii mięs). Spożywanie mięsa z królika wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród mięs.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w mięsie z królika?

Tuszka z królika zawiera 21.79 g białka na 100g.
Średniej wielkości tuszka z królika (850 g) zawiera ok. 185.2 g białka.

Ile węglowodanów jest w mięsie z królika?

0 g węglowodanów - tuszka z królika nie zawiera węglowodanów.

Ile waży tuszka z królika?

Średniej wielkości tuszka z królika (część jadalna po obraniu) waży ok. 850g.

Ile błonnika jest w mięsie z królika?

0 g błonnika - tuszka z królika nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie