Artykuł partnerski21 października 2021, 16:58,

Integracja pracowników – jak ją zorganizować i dlaczego jest ważna?

Integracja pracowników – jak ją zorganizować i dlaczego jest ważna?

Jeśli lubimy swoją pracę oraz współpracowników, poświęcamy się wykonywaniu obowiązków z lepszym rezultatem. Działamy wydajniej, ponadto mamy więcej energii. Coraz więcej właścicieli firm zdaje sobie sprawę ze znaczenia integracji pracowników.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Nie od dziś wiadomo, że w zgranym zespole pracuje się lepiej. W firmie spędzamy wiele godzin, więc warto zadbać o to, aby osoby w niej zatrudnione tworzyły jedną drużynę. Integrację można przeprowadzać na różne sposoby, począwszy od imprez, a skończywszy na wycieczkach. To doskonałe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa, któremu zależy na efektywnej kadrze.

Znaczenie integracji pracowników

Na początek warto wyjaśnić, czemu integracja ma tak duże znaczenie dla wydajności pracy zespołu. Dzięki spotkaniom integracyjnym (niezależnie od ich formy) znacząco poprawiają się relacje członków personelu. Pracownicy mają możliwość poznania się od innej strony niż podczas wykonywania obowiązków. Dodatkowo integracja wpływa na wypracowanie precyzyjniejszej komunikacji. Ludzie tworzący zespół stają się wobec siebie bardziej swobodni, prócz tego lepiej się rozumieją oraz łatwiej im prosić innych o pomoc w razie problemów. Wszystko to ułatwia im realizację projektów.

Wspólne aktywności pozapracowe mają pozytywny wpływ na wzmacnianie relacji. Zabawa otwiera, przełamuje bariery między pracownikami oraz buduje silne więzi. Zgranie kadry pozwala utrzymywać dobrą atmosferę w firmie. Przynosi mnóstwo korzyści zarówno zatrudnionym, jak i przełożonym. Lepsze poznanie swoich pracowników daje szansę odkrycia ich ukrytych talentów, których – z różnych powodów – nie dostrzegło się wcześniej.

Czy imprezy integracyjne to dobry pomysł?

Spotkania integracyjne nie tylko poszerzają zakres wiedzy o innych członkach personelu. Wspólne spędzanie czasu poza pracą przyczynia się do większego zaangażowania całego zespołu. Ludzie dzięki temu bardziej lubią swoją pracę, z chęcią do niej przychodzą, a co istotne, nie myślą o zmianie stanowiska czy firmy. Stają się bardziej zmotywowani do działania – nastawieni na osiąganie celów.

Integracja może mieć postać np. wspólnej gry w paintball, wyjścia na karaoke czy imprezy z tańcami. Służy rozrywce, ale prócz tego łączy osoby. Ułatwia im dzielenie się emocjami oraz przeżyciami z miejsca pracy i nie tylko. Sprawia, że zespół ma więcej energii, co finalnie przekłada się na rosnące korzyści dla przedsiębiorstwa.

Wyjazdy firmowe – idealna metoda zgrania zespołu

Jednym z najlepszych sposobów na zintegrowanie członków personelu są wyjazdy firmowe. Wycieczka może trwać weekend, tydzień lub być zaplanowana inaczej. W jej trakcie mogą odbywać się szkolenia, spotkania oraz różnego rodzaju aktywności w grupach. Zazwyczaj program takich projektów obejmuje imprezy oraz czas wolny. Członkowie zespołu mogą zwiedzać, odpoczywać albo kupić pamiątki (jeśli miejsce wycieczki to atrakcyjny kurort).

Współcześnie firmowe wyjazdy można dostosować do potrzeb konkretnej grupy. Organizatorzy mają praktycznie nieograniczone możliwości ustalenia scenariusza wycieczki. Uczestnicy z pewnością będą mieć co wspominać po powrocie.

autor/źródło: horyzont.net.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski13 października 2021, 09:33,

Panele i drzwi w salonie Piaseczno

Panele i drzwi w salonie Piaseczno

W podwarszawskim Piasecznie powstaje coraz więcej osiedli wielorodzinnych, segmentowych, czy jednorodzinnych. Bliskość Warszawy sprzyja powiększaniu się miasta i zachęca do przybywania w te strony. Tym bardziej że rynek mieszkaniowy jest atrakcyjny i konkurencyjny w stosunku do rynku warszawskiego. Z roku na rok w Piasecznie przybywa mieszkańców, których w 2019 r. było już ponad 85 tys., w całym powiecie niemal 190 tys. W rynku budowlanym tkwi więc duży potencjał. Mieszkańcy nie tylko remontują nowe metraże, ale także odnawiają te starsze, w których już mieszkają.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Nie bez znaczenia pozostaje więc dostęp do materiałów wykończeniowych, dobrej oferty, z której można skorzystać wygodnie, na miejscu.

Korzystaj z szerokiej oferty podłóg

Obecna rynkowa oferta podłóg jest niezwykle bogata. W parze ze wspomnianym bogactwem idzie także jakość.Panele laminowane niezwykle wiernie odwzorowują usłojenie naturalnego drewna, myląc zmysł wzroku, który podpowiadać może często, że to podłoga naturalna. W zestawie z naturalnym wyglądem otrzymujemy też bardzo dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a także na zarysowania (tu warto jeszcze przyjrzeć się klasie ścieralności). Dostępne są także modele o podwyższonej odporności na wilgoć, co umożliwia położenie paneli także w kuchni. Zyskamy wówczas jednolitą podłogę niemal w całym wnętrzu, optycznie zwiększając przestrzeń.

Wyróżnić należy także panele, które nadal są postrzegane jako stosunkowa nowość, choć szturmem podbiły rynek podłóg. Panele winylowe – odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i wodę, w zasadzie się nie ścierają, są długowieczne i prezentują się wyjątkowo naturalnie. Wykazują się także wysokim współczynnikiem dźwiękochłonności. W tym segmencie podłóg trudno doszukać się jakiś wad. Mogą być położone w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience, a jeśli mamy zadaszony balkon lub taras możemy je przeznaczyć do wykończenia także tych przestrzeni. Bardzo dobry wybór jeśli nasze mieszkanie lub dom jest intensywnie użytkowane.

Wreszcie klasyka – podłogi drewniane, które wytrzymują próbę czasu, konkurencję i nieustannie mają swoich zagorzałych zwolenników. Tu liczy się naturalność, kontakt z „żywym” drewnem jest bezcenny. Musimy jednak pamiętać, że podłoga drewniana wymaga przeprowadzania regularnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Drzwi do wnętrza i na zewnątrz

Kupując mieszkanie czy też segment w zestawie otrzymujemy już drzwi. Jednak budowa domu lub wymiana drzwi na bezpieczniejsze, nowsze wiąże się już z podjęciem dobrej decyzji. Zarówno drzwi wewnętrzne jak i zewnętrzne wymagają dobrego podejścia. A jeśli nie czujemy się mocni w niuansach związanych ze stolarką drzwiową doradźmy się w dobrym salonie. Zorientujemy się wówczas nad tym czy zależy nam na wyciszeniu, bezpieczeństwie, takiej czy innej estetyce.

W piaseczyńskim salonie grupy Fachowiec z powodzeniem doradzimy się zarówno w kwestii podłóg, jak i drzwi wewnętrznych czy zewnętrznych. W razie potrzeby uda się także umówić transport oraz montaż. To cenne usługi, które sprawiają, że kompleksowo uda się nam zorganizować wszystko w jednym miejscu.

autor/źródło: grupafachowiec.eu

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie