Informacje9 listopada 2009, 00:00,

Informacje z sekcji kickboxingu UKS Akrobata Tarczyn

W ostatni weekend (6-7 listopada 2009 roku) w Tarczynie, w hali sportowej przy ulicy Szarych Szeregów odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w kickboxingu. Inicjatorem imprezy był klub UKS Akrobata I Kickboxierzy pod opieką prezesa klubu Pana Andrzeja Latkowskiego. Poziom imprezy był bardzo wysoki gdyż Mazowsze ma bardzo bogate tradycje w kickboxingu, a działające TU kluby należą do czołówki kraju.

Sekcja kickboxingu w Tarczynie przy UKS Akrobata

W zawodach udział wzięło 105 zawodników z 24 klubów, w tym także drużyna gospodarzy dla których zawody zakończyły się ogromnym sukcesem. W konkurencji indywidualnej semi-contact tytuł Mistrza Polski kategorii wagowej -89kg zdobył Patryk Zdrojweski, najzdolniejszy zawodnik tarczyńskiej drużyny który pod okiem trenera Piotr Bąkowskiego w ciagu 2 lat zrobił ogromne postępy. Na wyróżnienie zasługuje także Zofia Lisowska która w walce o wejście do finału uległa późniejszej zwyciężczyni kategorii zdobywając w efekcie brązowy medal. Turniejowi, prócz emocjonującej atmosfery, towarzyszyły także pojedynki pokazowe dorosłych i dzieci które także wygrali zawodnicy z Tarczyca - Patrycja Jaworska, Jakub Jakubowski, Karol Masztalerz iPatryk Zdojewski. Do sukcesów sekcji można zaliczyć także zwycięstwo trenera Piotra Bąkowskiego walczącego dla KS Piaseczno w kategorii wagowej - 57kg.

Młodzi zawodnicy klubu kibicujący starszym kolegom w sobotę dzień później mogli także wykorzystać swój zapał. Dzień po zawodach na tej samej hali odbył się Turniej Pierwszego Kroku - impreza szkoleniowa adresowana dla tych którzy pierwszy raz stanęli na macie. Na kickboxerów z Tarczyna do końca roku czeka jeszcze kilka wyzwań. 14 listopada drużyna wystartuje w zawodach na Węgrzech organizowanych w okolicach Budapesztu a tydzień później Piotr Bąkowski weźmie udział w Mistrzostwach Świata we Włoszech. Na zakończenie roku - 11-13 grudnia planowany jest turniej Mazovia Open - duża impreza międzynarodowa organizowana w Tarczynie już trzeci raz podczas której do tej pory walczyli zawodnicy z całej Europy, między innymi z Włoch, Belgii, Węgier a nawet Egiptu. Turniej zastanie zakończony profesjonalną galą kickboxingu. Walki toczone będą na ringu w specjalne oprawie świateł a zawodnicy należący do czołówki kraju stoczą walki o zawodowe tytuły. Gala będzie także okazją do zaprezentowania się zawodników z Tarczyna na ringu przed swoją publicznością.

Do września w klubie działa spora grupa dzieci trenująca style z ograniczonym kontaktem a do tego miesiąca rusza nabór do Kobiecej Drużyny Kickboxingu, zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zajęciach w poniedziałki i środy w hali sportowej przy ul Szarych Szeregów w Tarczynie. Więcej na stronie: www.kickboxing-warszawa.com
autor/źródło: Piotr Bąkowski
Tematy:Tarczyn

Informacje5 listopada 2009, 00:00,

12 listopada uroczyste otwarcie boiska Orlik 2012 Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie boiska Orlik 2012 w Piasecznie, które odbędzie się w czwartek, 12 listopada 2009 roku o godz. 12.00 odbędzie Miejsce boiska: przy Liceum Ogólnokształcącym im. I Dywizji Kościuszkowskiej przy ul. Chyliczkowska 12 w Piasecznie. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

Otwarcie Olika 2012 program uroczystości:
12.00 - Powitanie gości w sali gimnastycznej.
12.10 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego.
12.30 - Przejście na boisko i uroczyste otwarcie.
13.00 - Poczęstunek
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji gminy Piaseczno