Informacje29 czerwca 2007, 00:00,

Informacje z parafii Niepokalanego Poczecia NMP

Parafia w Górze Kalwarii ma swoją stronę internetową: www.gorakalwaria.marianie.pl Znajdziemy tam nie tylko ogłoszenia parafialne, ale też wiele przydatnych i interesujących linków, informacje o duszpasterzach,wspólnotach, pielgrzymkach czy postaciach historycznych związanych z Górą Kalwarią. We wrześniu parafię czeka wielkie oczekiwane od 300 lat święto - beatyfikacja Ojca Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów. Po beatyfikacji w Licheniu parafia spodziewa się wielu pielgrzymów, nie tylko z Polski. Swój przyjazd planuje sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Tarcisio Bertone.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje26 czerwca 2007, 00:00,

Zawody w narciarstwie wodnym na tamie w Brzuminie

Sekcja Narciarstwa Wodnego Drużyna Sportowa w Górze Kalwarii zaprasza na zawody w narciarstwie wodnym, które odbędą się w najbliższą niedzielę 1 lipca 2007 roku na tamie wojskowej w Brzuminie. Zawody w narciarstwie wodnym zostaną rozegrane w dwóch kategoriach: dla dzieci i młodzieży (pierwszy start na nartach) oraz dla dorosłych (slalom na torze narciarstwa wodnego). Zapisy na zawody odbędą się między godziną 9:00 a 10:00. Udział w zawodach jest bezpłatny.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria