Informacje28 listopada 2016, 21:12,

Informacje UMiG o przebudowie linii kolejowej Warszawa-Radom

Przedłuża się termin zakończenia realizacji przebudowy linii kolejowej Warszawa-Radom, jak informuje PKP PLK inwestycja w Piasecznie gotowa będzie dopiero w III kwartale 2017 roku

INFORMACJE UMIG PIASECZNO NA TEMAT PRZEBUDOWY LINII KOLEJOWEJ WARSZAWA-RADOM

Mieszkańcy uzbroić muszą się jeszcze w cierpliwość, wciąż bowiem trwa przebudowa samej trakcji jak i peronów i przejazdów kolejowych. Wiąże się to z licznymi utrudnieniami, zwłaszcza w listopadzie zamykanie przejazdów w Piasecznie, Zalesiu Górnym i Żabieńcu oraz wprowadzanie ograniczeń na przejeździe w Starej Iwicznej powodowało gigantyczne korki w mieście. O wyjaśnienia, czego możemy spodziewać się w najbliższych tygodniach, jaki jest obecny harmonogram prac i kiedy zakończy się inwestycja zwróciliśmy się do biura prasowego PKP PLK.

Stacja PKP Piaseczno

Do końca bieżącego roku zaplanowane jest oddanie do eksploatacji toru nr 2 oraz peronu na stacji Piaseczno od strony budynku dworca. Następnie Wykonawca przystąpi do robót w torze nr 1. W docelowym układzie peron wyspowy na międzytorzu torów nr 1 i 2 zastąpią dwa perony jednokrawędziowe zewnętrzne. Dojście do peronów będą zapewniały pochylnie od strony ul. Sienkiewicza oraz kładka. Obecnie trwają prace związane z betonowaniem schodów przy kładce oraz układanie płyt peronowych. Zakończenie robót na całości stacji Piaseczno planowane jest w III kwartale 2017 r.

Wiadukt drogowy Al. Kalin

Zasadnicza część robót, związana z konstrukcją wiaduktu została wykonana. Obecnie trwają roboty drogowe, związane z wykonaniem warstw nawierzchni. Panujące w ostatnim okresie trudne warunki atmosferyczne oraz wykryta w trakcie realizacji prac kolizja z kablem energetycznym powodują opóźnienia w realizacji prac. Planowany termin zakończenia prac na wiadukcie to 15-20 grudnia 2016 r.. Po ich zakończeniu nastąpi zgłoszenie zakończenia robót do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, w celu rozpoczęcia procedury uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Przejazdy kolejowe

Obecnie zakończyły się prace związane z wymianą toru nr 2 na przejazdach kolejowych Drogi Powiatowej Orężna-Jana Pawła II, Drogi Powiatowej Żabieniec-Jesówka, Drogi Wojewódzkiej 873 Zalesie Górne-Chojnów. Wiązały się one z czasowym zamykaniem przejazdów kolejowych dla ruchu kołowego. Przejazdy w tym roku nie będą już zamykane, jednak planowane jest ich zamkniecie w 2017 r., kiedy wymieniany będzie tor nr 1

Od Warszawy do Czachówka

Roboty budowlane w zakresie wielobranżowym prowadzone są na całości odcinka od Warszawy Okęcie do Czachówka Płd., a skupione w szczególności na torze nr 2. Budowane są nowe perony na wszystkich przystankach osobowych i stacjach, z odpowiednimi dojściami uwzględniającymi również potrzeby osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Warto podkreślić, że w stacji Piaseczno na południe od wiaduktu drogowego w ciągu ul. Sienkiewicza budowany jest nowy tor, który będzie umożliwiał zmianę kierunku jazdy pociągów osobowych przyjeżdżających od strony Warszawy.

UMiG Piaseczno

Informacje4 grudnia 2016, 11:00,

Kiermasz Świąteczny i Kraina Świętego Mikołaja w Piasecznie

Rada Rodziców SP 5 w Piasecznie zaprasza na Kiermasz Świąteczny oraz do Krainy Świętego Mikołaja. Impreza odbędzie się 4 grudnia 2016 roku w godzinach 11:00 - 16:00. Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Piasecznie Szkolna 14, Piaseczno. Dzieci i dorośli oczekują na ten magiczny okres przez cały rok! Bądźcie z nimi.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY I KRAINA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PIASECZNIE

Zaplanujcie dzień, który spędzicie w rodzinnej atmosferze. Święty Mikołaj przygotował dla Was dużo atrakcji: dmuchańce, zjeżdżalnie, iglo z lodami, fotobudka, pyszna karczma, wspólne ubieranie choinki i stoiska z pysznościami. Będzie Mikołaj, będzie zabawa! Zaproszenie ślą do Was elfiki: uczniowie i rodzice z SP5 Piaseczno. Szczegóły w wydarzeniu na facebook: https://www.facebook.com/events/634715706707543/

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY I KRAINA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W PIASECZNIE