Informacje13 kwietnia 2007, 00:00,

Informacje o remoncie Puławskiej w serwisie Gazeta.pl


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W warszawskim serwisie informacyjnym Gazeta.pl ukazały się informacje o remoncie Puławskiej (Warszawa - Piaseczno), które udało się ustalić redaktorom serwisu. W naszym serwisie umieścimy ciekawsze fragmenty informacji. Wczoraj (11 kwietnia) drogowcy zatwierdzili w końcu projekt zastępczej organizacji ruchu na czas remontu jedynej arterii łączącej oba miasta.

Gazeta.pl dowiaduje się, że najpierw ma być zamknięta jezdnia w stronę stolicy. Wcześniej wykonawca musi zbudować zastępczy przejazd, który powstanie na pasie zieleni rozdzielającym obie jezdnie. Te prace zaczną się w weekend lub na początku przyszłego tygodnia. Choć drogowcy zapewniają, że podczas całej przebudowy kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy w każdym kierunku, nie uda się uniknąć większych korków niż obecne. Wszystko przez to, że będzie tam dość wąsko, a na dodatek ruch mogą utrudniać maszyny budowlane. (...)

(...) Na razie urzędnicy zdecydowali nieco ulżyć mieszkańcom Józefosławia. To coraz bardziej rozbudowujące się osiedla między Lasem Kabackim a Piasecznem, gdzie wyprowadziło się wielu warszawiaków. żeby umożliwić ominięcie remontowanego odcinka Puławskiej, władze miasta zleciły utwardzenie dwóch uliczek - Ogrodowej i Wilanowskiej, którymi można wydostać się w kierunku Warszawy. (...)

Całość przeczytacie w informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

Osoby zainteresowane poprzednimi informacjami w naszym prywatnym serwisie informacyjnym na temat przebudowy Puławskiej, zachęcamy do zapoznania się z informacjami: przebudowa Puławskiej.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje13 kwietnia 2007, 00:00,

Od maja weekendowe autobusy nocne do Konstancina


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Od 11 maja 2007 roku nocą z piątku na sobotę, na pętli Metro Wilanowska nastąpi uroczyste uruchomienie pierwszej nocnej linii wprowadzanej przez ZTM, po szeroko komentowanych i dyskutowanych zapowiedziach zmian. Jednym z ważniejszych punktów negocjacji była trasa autobusu przez osiedle Mirków, do czego ZTM nie był nastawiony entuzjastycznie.

Weekendowe autobusy nocne do Konstancina
kliknij aby powiększyć

W rezultacie udało się osiągnąć porozumienie i nowa linia która otrzyma najprawdopodobniej numer N50, będzie kursować do Konstancina od pętli Metro Wilanowska po trasie autobusu 710, oraz w Konstancinie po pętli ulicami: Warszawską, Bielawską, Mirkowską, Aleją Wojska Polskiego, Piłsudskiego, Prusa, Chylicką, Pułaskiego, Nowopiseczyńską, Warszawską i dalej do Metra Wilanowska. Po drodze autobus zatrzymuje się na wszystkich przystankach. Autobus nocny nie będzie miał postoju w Konstancinie.

Od 11 maja 2007 roku autobusy nocne będą kursować do Konstancina zgodnie z zapowiadanym wcześniej rozkładem, tzn. w nocy z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę. Autobusy nocne nie będą kursować w tygodniu, ani nocą z niedzieli na poniedziałek. Przez cały tydzień będzie wydłużone kursowanie linii 710, której ostatni kurs z Metra Wilanowska odbędzie się około północy. Szczegółowe rozkłady jazdy są w trakcie opracowywania.

źródło: www.konstancinjeziorna.pl (współpracują z nami)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie