Informacje5 sierpnia 2007, 00:00,

Informacje o inwestycjach drogowych w Górze Kalwarii

O tej inwestycji wspominaliśmy już dawno. W najbliższych dniach zaplanowane jest podpisanie umowy na budowę ulicy Broniewskiego. Ulica jednak będzie miała początek na Staszica i nie będzie połączona z Pijarską. Dodatkowo nową nawierzchnię zyskają: Tuwima, Gałczyńskiego, Batorego i Sobieskiego.

Planowane zakończenie prac przewidziano na 25 października 2007 roku. Nowo wybudowana ulica Sportowa zacznie pełnić rolę obwodnicy ze względu na planowany remont ulicy Budowlanych. Będzie odwodnienie, chodnik i parking przy szkole. Poprawiona zostanie ulica Skierniewicka. Władze miasta chciałyby zrobić kolejne ulice na Mariankach - Podleśną, Ku Słońcu i Brzozową.

W związku z beatyfikacją O. Stanisława Papczyńskiego poszerzona zostanie ulica jego imienia. Powstanie też chodnik, a przy wieczerniku - duży parking. Ze względu na uroczystości i spodziewaną wizytę delegacji oraz pielgrzymów, prace muszą zakończyć się do połowy września. ¬ródło informacji: Nad Wisłą.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje6 sierpnia 2007, 00:00,

Zobacz wyniki konkursu fotograficznego w Górze Kalwarii

Na początku czerwca informowaliśmy Was o konkursie fotograficznym zorganizowanym w Górze Kalwarii, pod tytułem: Moje miasto a w nim... Foto konkurs został już rozstrzygnięty. W konkursie fotograficznym wzięło udział 26 autorów, którzy nadesłali 46 zdjęć. W kategorii do 15 lat wystartowało 5 osób, a powyżej 15 lat - 21 mieszkańców Góry Kalwarii.

Nagrodzone zdjęcia w konkursie fotograficznym: Moje miasto a w nim
kliknij aby powiększyć

Zwycięzcy konkursu fotograficznego Moje miasto a w nim:
Kategoria do 15 lat:
1. Ania Stróż za zdjęcie "burza na strażackiej" - 30 pkt.
2. Arek Kopytowski za zdjęcie "skarpa za LO w GK" - 14 pkt.
3. Paweł Rosa za zdjęcie "wyścigi w Górze Kalwarii" - 5 pkt.
Kategoria powyżej 15 lat:
1. Olga £aska za zdjęcie "Slamsy" - 15 pkt.
2. Anna Sitarska-Olender za zdjęcie "Zachód słońca nad wisłą..." - 11 pkt.
3. Michał Schonfeld za zdjęcie "Mosty we mgle" - 9 pkt.
Wyróżnienie otrzymały:
1. Karol Kociszewski za zdjęcie "Pijarska nocą" - 8 pkt.
2. Grzegorz Szlaski za zdjęcie "Garaże" - 5 pkt.
3. Olga £aska za zdjęcie "Tajemniczy ogród" - 4 pkt.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które wygrały i zostały wyróżnione w konkursie fotograficznym na stronie: wyniki fotokonkursu. Gratulujemy zwycięzcom!

Poprzednia informacja o konkursie fotograficznym Moje miasto a w nim: konkurs fotograficzny w Górze Kalwarii. Rozmowa o konkursie fotograficznym na naszym prywatnym forum powiatu piaseczyńskiego: Moje miasto a w nim.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria