Informacje17 czerwca 2008, 00:00,

Informacja prasowa firmy Headland Property Holdings


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Headland Property Holdings, wiodący irlandzki inwestor i deweloper, który w 2006 roku nabył poprzemysłowe tereny przy ulicy Energetycznej w Piasecznie, planuje na tym obszarze budowę nowoczesnego kompleksu, w skład którego wejdzie centrum handlowo - usługowe, hotel i centrum konferencyjne, kino, centrum rozrywkowe z kręgielnią, centrum SPA, basen oraz powierzchnie biurowe. 12 czerwca 2008 roku projekt inwestycji został zaprezentowany Radnym z Komisji ds. Polityki Gospodarczej.

Równowaga między funkcjami. Szacowany koszt inwestycji to około 150 milionów euro. Inwestycja zajmie łączną powierzchnię 91 635 m2, która zostanie równomiernie podzielona między funkcje: handlowo - usługową oraz biznesowo - rekreacyjno - rozrywkową. W centrum handlowo - usługowym znajdzie się sklep spożywczy w przyjaznym formacie delikatesów, sklep specjalistyczny oraz galeria handlowa ze sklepami najlepszych krajowych i międzynarodowych marek. "Jesteśmy również otwarci na obecność dobrych lokalnych marek" - mówi Jacek Wasilewski, Kierownik Projektu. Ofertę uzupełniać będą restauracje, kawiarnie i bary, a także liczne punkty usługowe. Handel i usługi zajmą łączną powierzchnię 46 680 m2.

 Wizualizacja Centrum Handlowego Headland Center w Piasecznie - Headland Property Holdings Challange Twenty One
kliknij, aby powiększyć wizualizację Headland Center w Piasecznie

Część rozrywkowo - rekreacyjna inwestycji składać się będzie z wieloekranowego kina, centrum rozrywkowego z kręgielnią, centrum SPA oraz ogólnodostępnego basenu. "Przeprowadzona przez nas analiza potrzeb mieszkańców pokazała, że w Piasecznie brakuje miejsc spędzania wolnego czasu. Chcemy, aby dzięki naszej inwestycji mieszkańcy mogli znaleźć atrakcyjną ofertę rozrywkowo - rekreacyjną w swoim mieście, bez konieczności jeżdżenia do Warszawy" - mówi Jacek Wasilewski. W skład kompleksu wejdzie również wysokiej jakości infrastruktura wspierająca rozwój biznesu i turystyki. Podstawą będzie 4-gwiazdkowy hotel, oferujący w sumie 220 łóżek. Projekt zakłada również budowę nowoczesnego centrum konferencyjnego oraz 14 400 m2 powierzchni biurowej. Na terenie inwestycji znajdzie się 3 550 miejsc parkingowych.

Po raz pierwszy w Piasecznie. Wielofunkcyjne centrum miejskie w Piasecznie będzie pierwszym projektem deweloperskim Headland Property Holdings w Polsce, stąd też ma on dla firmy szczególne znaczenie. Przeprowadzone przez inwestora analizy lokalnego rynku pozwoliły na stworzenie projektu w pełni odpowiadającego na potrzeby mieszkańców, poprzez m.in. wprowadzenie usług do tej pory nieobecnych w gminie (m.in. wieloekranowe kino, 4-gwiazdkowy hotel, wysokiej klasy centrum konferencyjne itd.) "Gmina rozwija się niezwykle dynamicznie. Mamy nadzieję, że nasza inwestycja przyczyni się do tego, że Piaseczno będzie nie tylko atrakcyjnym miejscem do mieszkania, ale również do spędzania wolnego czasu, pracy - po prostu życia" - Jacek Wasilewski.

 Wizualizacja Centrum Handlowego Headland Center w Piasecznie - Headland Property Holdings Challange Twenty One
kliknij, aby powiększyć wizualizację Headland Center w Piasecznie

Inwestycje towarzyszące. Polityka Headland Property Holdings zakłada partnerską współpracę z gminami, na terenie których firma realizuje swoje inwestycje. Również w przypadku inwestycji w Piasecznie, inwestor od początku ściśle współpracuje z władzami gminy, między innymi w zakresie rozpoznania oczekiwań mieszkańców, co pozwoliło na opracowanie konceptu optymalnie dopasowanego do lokalnych potrzeb. Headland Property Holdings przeznaczył również dodatkowy budżet w kwocie ponad 28 milionów złotych na realizację inwestycji towarzyszących. "Chcemy, aby kwota ta została rozdysponowana z maksymalną korzyścią nie tylko dla naszego projektu, ale przede wszystkim dla mieszkańców, dlatego konsultujemy się w tej kwestii z władzami gminy" - mówi Jacek Wasilewski. Ze wstępnych ustaleń wynika, że fundusze przeznaczone zostaną na infrastrukturę drogową: przebudowę ulic Energetycznej, Okulickiego oraz skrzyżowania ulicy Energetycznej z Puławską. Inwestor zaprojektuje i wybuduje również nową ulicę - Elektroniczną, która połączy Energetyczną i Okulickiego. Część środków przeznaczona zostanie na budowę infrastruktury kanalizacyjnej w Piasecznie oraz nasadzenie drzew wzdłuż ulicy Energetycznej. Oprócz tego Headland Property Holdings sfinansuje zakup mieszkań socjalnych dla 16 rodzin.

Headland Property Holdings to jedna z wiodących spółek sektora nieruchomości w Irlandii, posiadająca ponad 30 lat doświadczenia w pozyskiwaniu, tworzeniu oraz zarządzaniu wysokiej jakości projektami inwestycyjnymi. Firma jest właścicielem i/lub zarządza powierzchniami biurowymi, handlowymi, mieszkaniowymi i rekreacyjnymi w Irlandii oraz na terenie Europy Kontynentalnej. Strategia firmy zakłada działanie niezależne, jak również współpracę ze strategicznymi partnerami zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego. Headland Property Holdings kładzie szczególny nacisk na budowanie długoterminowych relacji z lokalnymi władzami, instytucjami finansowymi, architektami, inżynierami oraz kontrahentami. £ączenie doświadczenia na rynku nieruchomości oraz kapitałowym, pozwala firmie na tworzenie projektów stanowiących wartość dla lokalnych społeczności, partnerów korporacyjnych i finansowych. Inwestycja w Piasecznie realizowana będzie za pośrednictwem spółki celowej Headland Property Holdings - Challange Twenty One Sp. z o.o. Obsługa prasowa projektu ze strony inwestora: Mediadem Communication, ul. Kołobrzeska 34, 02-923 Warszawa, Karolina Leszczyk, tel. 695 590 851, 022 642 24 16, e-mail: k.leszczyk@mediadem.pl

12 czerwca 2008 roku projekt inwestycji został zaprezentowany Radnym z Komisji ds. Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Rozmowy z inwestorem prowadzą przedstawiciele Komisji Polityki Gospodarczej Rady Miejskiej pod przewodnictwem Radnego Józefa Wierzchowskiego. Ze strony Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, sprawę pod kierownictwem Burmistrza Józefa Zalewskiego koordynuje Wiceburmistrz Zdzisław Lis przy zaangażowaniu Daniela Putkiewicza (Pełnomocnik Burmistrza do Spraw Rozwoju Gminy Piaseczno). Wysłałem maila do Radnego Józefa Wierzchowskiego, aby uzyskać więcej informacji odnośnie efektów negocjacji urzędników z inwestorem.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje13 czerwca 2008, 00:00,

CHARYTATYWNY FESTYN INTEGRACYJNY Władysławów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Firma Human Assets Agnieszka Kumor i Viotetta Majewska (hipoterapeuta) oraz Fundacja Integracyjna MajKum Hipoterapia serdecznie zapraszają na CHARYTATYWNY FESTYN INTEGRACYJNY W£ADYS£AWÓW, który odbędzie się w sobotę 14 czerwca 2008 roku o godzinie 11:00 w malowniczej miejscowości Władysławów (gmina Lesznowola). Zobacz miejscowość na mapie: dojazd. Bilet wstępu na festyn kosztuje 25 zł, ulgowy 12 zł (dzieci powyżej 12 lat), natomiast osoby niepełnosprawne oraz dzieci do 12 lat - wstęp wolny. W celu otrzymania większej ilości informacji, zachęcamy do kontaktu z Fundacją Integracyjną MajKum Hipoterapia Władysławów e-mail: majkum@poczta.onet.pl oraz tel. 0607 446 819 (ulotka). Serdecznie zapraszamy mieszkańców na Charytatywny Festyn Integracyjny we Władysławowie.

CHARYTATYWNY FESTYN INTEGRACYJNY W£ADYS£AWÓW

Charytatywny Festyn IntegracyjnyWładysławów program objęty ceną biletu: zabawy rodzinne, konkursy prowadzone przez firmę SYNTON, oprowadzanki na koniu, konkursy jeździeckie, prezentacja osiągnięć dzieci uczestniczących w zajęciach hipoterapeutycznych prowadzonych przez panią Violettę Majewska, konkurs wędkarski, pokaz skoków przez przeszkody, pokaz jazdy ułańskiej w wykonaniu Tomasza Szulborskiego, kadryl na koniach (wykonuje duet Ewa Kania i Elżbieta Pryka), aukcja grafik znanego malarza koni Bogusława Lustyka, pokaz mody dziecięcej znanych projektantów połączony z aukcją oraz pokaz sztucznych ogni.

FUNDACJA INTEGRACYJNA MAJKUM HIPOTERAPIA CHARYTATYWNY FESTYN INTEGRACYJNY W£ADYS£AWÓW

Oprócz tego, organizatorzy przygotowali na festyn dodatkowo wiele atrakcji, które nie zostały objęte ceną biletów, m.in.: zjeżdżalnia gigantyczna 9-metrowa, możliwość korzystania z ogromnej trampoliny, karuzela dla malutkich dzieci, byk rodeo dla wszystkich oraz przyjemności dla podniebienia, czyli niebiańska wata cukrowa zimne lody, ciepłe gofry, jedzenie z grilla i oczywiście piwo. W trakcie Charytatywnego Festynu Integracyjnego czynne będzie stoisko z akcesoriami jeździeckimi, czyli coś dla konia i coś dla jeźdźca. Atrakcji będzie jeszcze więcej, ale o tym, co jeszcze ciebie czeka, przekonaj się osobiście i przyjedź do miejscowości Władysławów na Charytatywny Festyn Integracyjny. Serdecznie zapraszamy na sobotni festyn.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Lesznowola Władysławów

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie