Informacje17 czerwca 2008, 00:00,

Informacja prasowa firmy Headland Property Holdings


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Headland Property Holdings, wiodący irlandzki inwestor i deweloper, który w 2006 roku nabył poprzemysłowe tereny przy ulicy Energetycznej w Piasecznie, planuje na tym obszarze budowę nowoczesnego kompleksu, w skład którego wejdzie centrum handlowo - usługowe, hotel i centrum konferencyjne, kino, centrum rozrywkowe z kręgielnią, centrum SPA, basen oraz powierzchnie biurowe. 12 czerwca 2008 roku projekt inwestycji został zaprezentowany Radnym z Komisji ds. Polityki Gospodarczej.

Równowaga między funkcjami. Szacowany koszt inwestycji to około 150 milionów euro. Inwestycja zajmie łączną powierzchnię 91 635 m2, która zostanie równomiernie podzielona między funkcje: handlowo - usługową oraz biznesowo - rekreacyjno - rozrywkową. W centrum handlowo - usługowym znajdzie się sklep spożywczy w przyjaznym formacie delikatesów, sklep specjalistyczny oraz galeria handlowa ze sklepami najlepszych krajowych i międzynarodowych marek. "Jesteśmy również otwarci na obecność dobrych lokalnych marek" - mówi Jacek Wasilewski, Kierownik Projektu. Ofertę uzupełniać będą restauracje, kawiarnie i bary, a także liczne punkty usługowe. Handel i usługi zajmą łączną powierzchnię 46 680 m2.

 Wizualizacja Centrum Handlowego Headland Center w Piasecznie - Headland Property Holdings Challange Twenty One
kliknij, aby powiększyć wizualizację Headland Center w Piasecznie

Część rozrywkowo - rekreacyjna inwestycji składać się będzie z wieloekranowego kina, centrum rozrywkowego z kręgielnią, centrum SPA oraz ogólnodostępnego basenu. "Przeprowadzona przez nas analiza potrzeb mieszkańców pokazała, że w Piasecznie brakuje miejsc spędzania wolnego czasu. Chcemy, aby dzięki naszej inwestycji mieszkańcy mogli znaleźć atrakcyjną ofertę rozrywkowo - rekreacyjną w swoim mieście, bez konieczności jeżdżenia do Warszawy" - mówi Jacek Wasilewski. W skład kompleksu wejdzie również wysokiej jakości infrastruktura wspierająca rozwój biznesu i turystyki. Podstawą będzie 4-gwiazdkowy hotel, oferujący w sumie 220 łóżek. Projekt zakłada również budowę nowoczesnego centrum konferencyjnego oraz 14 400 m2 powierzchni biurowej. Na terenie inwestycji znajdzie się 3 550 miejsc parkingowych.

Po raz pierwszy w Piasecznie. Wielofunkcyjne centrum miejskie w Piasecznie będzie pierwszym projektem deweloperskim Headland Property Holdings w Polsce, stąd też ma on dla firmy szczególne znaczenie. Przeprowadzone przez inwestora analizy lokalnego rynku pozwoliły na stworzenie projektu w pełni odpowiadającego na potrzeby mieszkańców, poprzez m.in. wprowadzenie usług do tej pory nieobecnych w gminie (m.in. wieloekranowe kino, 4-gwiazdkowy hotel, wysokiej klasy centrum konferencyjne itd.) "Gmina rozwija się niezwykle dynamicznie. Mamy nadzieję, że nasza inwestycja przyczyni się do tego, że Piaseczno będzie nie tylko atrakcyjnym miejscem do mieszkania, ale również do spędzania wolnego czasu, pracy - po prostu życia" - Jacek Wasilewski.

 Wizualizacja Centrum Handlowego Headland Center w Piasecznie - Headland Property Holdings Challange Twenty One
kliknij, aby powiększyć wizualizację Headland Center w Piasecznie

Inwestycje towarzyszące. Polityka Headland Property Holdings zakłada partnerską współpracę z gminami, na terenie których firma realizuje swoje inwestycje. Również w przypadku inwestycji w Piasecznie, inwestor od początku ściśle współpracuje z władzami gminy, między innymi w zakresie rozpoznania oczekiwań mieszkańców, co pozwoliło na opracowanie konceptu optymalnie dopasowanego do lokalnych potrzeb. Headland Property Holdings przeznaczył również dodatkowy budżet w kwocie ponad 28 milionów złotych na realizację inwestycji towarzyszących. "Chcemy, aby kwota ta została rozdysponowana z maksymalną korzyścią nie tylko dla naszego projektu, ale przede wszystkim dla mieszkańców, dlatego konsultujemy się w tej kwestii z władzami gminy" - mówi Jacek Wasilewski. Ze wstępnych ustaleń wynika, że fundusze przeznaczone zostaną na infrastrukturę drogową: przebudowę ulic Energetycznej, Okulickiego oraz skrzyżowania ulicy Energetycznej z Puławską. Inwestor zaprojektuje i wybuduje również nową ulicę - Elektroniczną, która połączy Energetyczną i Okulickiego. Część środków przeznaczona zostanie na budowę infrastruktury kanalizacyjnej w Piasecznie oraz nasadzenie drzew wzdłuż ulicy Energetycznej. Oprócz tego Headland Property Holdings sfinansuje zakup mieszkań socjalnych dla 16 rodzin.

Headland Property Holdings to jedna z wiodących spółek sektora nieruchomości w Irlandii, posiadająca ponad 30 lat doświadczenia w pozyskiwaniu, tworzeniu oraz zarządzaniu wysokiej jakości projektami inwestycyjnymi. Firma jest właścicielem i/lub zarządza powierzchniami biurowymi, handlowymi, mieszkaniowymi i rekreacyjnymi w Irlandii oraz na terenie Europy Kontynentalnej. Strategia firmy zakłada działanie niezależne, jak również współpracę ze strategicznymi partnerami zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego. Headland Property Holdings kładzie szczególny nacisk na budowanie długoterminowych relacji z lokalnymi władzami, instytucjami finansowymi, architektami, inżynierami oraz kontrahentami. £ączenie doświadczenia na rynku nieruchomości oraz kapitałowym, pozwala firmie na tworzenie projektów stanowiących wartość dla lokalnych społeczności, partnerów korporacyjnych i finansowych. Inwestycja w Piasecznie realizowana będzie za pośrednictwem spółki celowej Headland Property Holdings - Challange Twenty One Sp. z o.o. Obsługa prasowa projektu ze strony inwestora: Mediadem Communication, ul. Kołobrzeska 34, 02-923 Warszawa, Karolina Leszczyk, tel. 695 590 851, 022 642 24 16, e-mail: k.leszczyk@mediadem.pl

12 czerwca 2008 roku projekt inwestycji został zaprezentowany Radnym z Komisji ds. Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Rozmowy z inwestorem prowadzą przedstawiciele Komisji Polityki Gospodarczej Rady Miejskiej pod przewodnictwem Radnego Józefa Wierzchowskiego. Ze strony Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, sprawę pod kierownictwem Burmistrza Józefa Zalewskiego koordynuje Wiceburmistrz Zdzisław Lis przy zaangażowaniu Daniela Putkiewicza (Pełnomocnik Burmistrza do Spraw Rozwoju Gminy Piaseczno). Wysłałem maila do Radnego Józefa Wierzchowskiego, aby uzyskać więcej informacji odnośnie efektów negocjacji urzędników z inwestorem.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje17 czerwca 2008, 00:00,

ArtWay kolonie artystyczne o profilu taneczno językowym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Artway Kompania Twórcza Piaseczno serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 7 do 15 lat na KOLONIE ARTYSTYCZNE o profilu taneczno językowym, do komfortowego ośrodka Zawojanka w Zawoi położonego u stóp Królowej Beskidów - Babiej Góry. Kolonie artystyczne to jedyna tego typu propozycja na rynku oferująca, oprócz komfortowych, bezpiecznych warunków wypoczynku, codzienne zajęcia taneczne oraz konwersacje z języka angielskiego. Zapoznaj się z naszą ofertą wakacyjną dla dzieci!

ARTWAY KOLONIE ARTYSTYCZNE O PROFILU TANECZNO JęZYKOWYM

Znakomita opieka doświadczonej i sprawdzonej kadry pedagogicznej gwarantuje rodzinną atmosferę i indywidualne podejście do każdego uczestnika kolonii. Nasza propozycja połączenia wypoczynku w ekologicznym, górskim klimacie z zajęciami tanecznymi i językowymi umożliwia efektywne wykorzystanie czasu. Zapewnia wielokierunkowy rozwój, naukę poprzez zabawę oraz poznanie osobliwości przyrodniczych Babiogórskiego Parku Narodowego i ciekawej kultury regionalnej.

Program kolonii artystycznych o profilu taneczno - językowym:
1. Zajęcia taneczne z instruktorem tańca (2 godz.) i naukę języka angielskiego z lektorem w specjalnie do tego celu przeznaczonej sali tanecznej oraz pracowniach dydaktycznych.
2. Wycieczka autokarowa do ¬ródeł Termalnych w Orawicy na Słowacji.
3. Wycieczki piesze z przewodnikiem w pasmo Babiej Góry.
4. Wycieczka na Halę Barankową (wyrób oscypków, wypas owiec, spotkanie z góralami).
5. Zajęcia rękodzielnicze (wyrób zabawek z sianka, malowanie na szkle).
6. Ognisko z pieczeniem kiełbasek.
7. Imprezy rekreacyjno - sportowe na terenie ośrodka (dyskoteki, gry, zabawy oraz konkursy z nagrodami).

Planowane są trzy turnusy: (1) od 28 czerwca do 8 lipca, (2) od 8 lipca do 20 lipca, oraz (3) od 20 lipca do 30 lipca. Cena wynosi 1399 zł/os. natomiast przy zgłoszeniach powyżej 2 osób - 20% zniżki dla każdego uczestnika! Organizator: Artway Kompania Twórcza z siedzibą w Piasecznie e-mail: artway@artway.pl Kontakt telefoniczny: Katarzyna Ammol tel. 0502-560-296 i Kamila Kamińska tel. 0601-289-414. Więcej informacji na temat naszej oferty wakacyjnej kolonii, znajdą Państwo na stronie: www.artway.pl Zachęcamy do zapoznania się z naszą wakacyjną ofertą dla dzieci.
autor/źródło: Katarzyna Ammol (0502-560-296) - Kamila Kamińska (0601-289-414)

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie