Informacje28 lutego 2007, 00:00,

Individi - klub turystyki aktywnej w Piasecznie

Individi Adventure Club, to nowopowstały klub turystyki aktywnej w Piasecznie, który powstał w odpowiedzi na wkradającą się rutynę w codzienne życie wielu ludzi. Individi Adventure Club planuje łączyć wszystkich tych, którzy mają ochotę nauczyć się żyć inaczej: poznać co to nurkowanie, jazda na nartach, eksploracja jaskiń, zdobywanie szczytów i spędzanie czasu w gronie ciepłych, otwartych na nowe przygody ludzi.

Individi Adventure Club klub turystyki aktywnej w Piasecznie

Przez wiele lat gromadzili doświadczenia związane z turystką aktywną, aż wreszcie zrodził się pomysł organizowania wyjazdów aktywnych łączących ludzi z pasją do przygody, natury, sportu i wypoczynku.

Individi Adventure Club prowadzi:
- kursy na wszystkie stopnie nurkowe federacji nurkowej na świecie PADI;
- wyjazdy nurkowe w kraju i za granicą
- sklep internetowy ze sprzętem nurkowym.

Individi Adventure Club wkrótce rusza z:
- szkołą i wyjazdami narciarskimi;
- eksploracją jaskiń;
- wyjazdami wspinaczkowymi;
- wyjazdami kajakowymi;
- nurkowaniem dla osób niepełnosprawnych;

Individi Adventure Club zaprasza do klubu turystyki aktywnej w Piasecznie wszystkich tych, którzy wykorzystują każdą okazję do wyjścia, spotkania i podzielenia się z innymi swoimi przygodami nie tylko z nurkowań, ale z wszystkich wypraw turystycznych. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Individi Adventure Club.

Individi Adventure Club w Piasecznie
ul. Puławska 32, pawilon 5
(na tyłach Banku Millennium)
strona internetowa: nurkowanie.individi.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński - Piaseczno

Informacje1 marca 2007, 00:00,

Prawdziwe oblicze nadzwyczajnych posiedzeń w Piasecznie

Kilka dni temu pisaliśmy Wam, że 27 lutego odbędą się dwie Nadzwyczajne Sesja Rady Miejskiej w Piasecznie, z czego 3 Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Piasecznie, będzie nawiązywała do naszej informacji sprzed kilku dni, zaczerpniętej z gazety regionalnej Kurier Południowy, na temat burmistrza Piaseczna: Józefa Zalewskiego. Oczywiście na stronie Gminy Piaseczno: www.piaseczno.eu, panuje "cisza" i nikt nic nie opisuje. Chyba uważają, że nadzwyczajne posiedzenie poruszające ważne kwestie z życia Gminy Piaseczno nikogo nie interesują? Dziwny jest ten brak bieżącego informowania mieszkańców o sprawach Gminy Piaseczno. Przejrzałem znane mi strony internetowe i na Forum Osiedla Słowicza w Piasecznie (link na dole informacji) znalazłem komentarz Radnego, pana Jarosława Chińskiego:

W efekcie zwołanych nadzwyczajnych posiedzeń: posiedzenie 3 zostało już na samym początku przerwane przez grupę rządzącą i odłożone do 19 marca do godz. 9:00 rano bez podjęcia jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji. W składanych oświadczeniach Centrum i PO odwoływało się do ostatniego przypadku Premiera RP opisywanego we Wprost, że skoro ten o czymś zapomniał i nie wpisał to i Panu Burmistrzowi Zalewskiemu też wolno. PO argumentowało dodatkowo, że Burmistrz jest tym bardziej niewinny, bo skoro vice-premier jest osobą wielokrotnie skazaną, to nasz burmistrz przy nim jest niewiniątkiem. Wszystko odbywało się przy akompaniamencie sporej grupy klakierów burmistrza, ale za to przy jego nieobecności.

Na 4 nadzwyczajnej sesji przegłosowano szybko obie uchwały, pomimo że skierowywanie wniosków do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy "Prawo wyborcze" Radzie Gminy nie przysługuje, o czym świadczą stosowne wyroki wymienionego Trybunału. Ale takimi drobnostkami się tutaj nikt nie przejmuje. Prawnik obsługujący sesję robi wszystko, aby na wierzchu było koalicji rządzącej. Przeprowadził piękny wywód na podstawie, którego nie przegłosowano niekorzystnego dla rządzących mojego wniosku formalnego, chociaż do takiego głosowania zmusza obowiązujący Statut Gminy.

To niech Państwu uświadomi, co jest najważniejsze dla rządzących: nie liczy się nasza społeczność gminna, liczy się tylko dobro Burmistrza nawet przy ewidentnym łamaniu prawa. Niech to będzie sygnałem jak spójna jest to grupa interesów.

autor tekstu: Jarosław Choiński (Radny)
źródło informacji: Forum Osiedle Słowicza w Piasecznie: post

Informacje powiązane tematycznie:
Dwie Nadzwyczajne Sesje Rady Miejskiej w Piasecznie
Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski musi odejść

Zapraszam do komentowania tej informacji i wyrażania swojej opinii na ten temat.
autor/źródło: Marcin Borkowski - powiat piaseczyński gmina Piaseczno