Informacje11 października 2007, 00:00,

Impreza poświęcona pamięci Jana Pawła II w Habdzinie

Agata Wilczek Sołtys wsi Habdzin razem z Radą Sołecką i Mieszkańcami zapraszają do udziału w imprezie plenerowej poświęconej pamięci Jana Pawła II. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 października 2007 roku, o godzinie 13:00 we wsi Habdzin.

Program imprezy poświęconej pamięci Jana Pawła II, Habdzin
- godzina 13:00 Msza Św. na placu w Habdzinie,
- biegi grupowe,
- wręczenie dyplomów i nagród,
- piknik na placu zabaw,
- loteria fantowa, gry i zabawy,
- konkurs plastyczny dla dzieci,
- rozstrzygnięcie konkursu: Przydomowy Ołtarzyk Papieski.

Impreza jest wyrazem pamięci i ogromnego szacunku, jakim cieszy się wśród mieszkańców Habdzina i okolic Papież Jan Paweł II - jeden z największych Polaków w dziejach naszej Ojczyzny, który stał się autorytetem moralnym dla całego współczesnego świata. Serdecznie zapraszamy na imprezę w Habdzinie.

Habdzin to wieś położona w powiecie piaseczyńskim, w gminie Konstancin-Jeziorna. Zobacz położenie wsi Habdzin na mapie targeo: link.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin Habdzin

Informacje11 października 2007, 00:00,

WEBKiosk w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno poinformował na swojej stronie www.piaseczno.eu, że zostało uruchomione w Urzędzie stanowisko umożliwiające bezpłatny dostęp do sieci internetowej. Urządzenie o nazwie web-kiosk zapewnia łatwe bezpieczne i szybkie korzystanie z Internetu. Poniższe zdjęcie pochodzi ze strony Urzędu Piaseczna:

Web-Kiosk w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Terminal Web-Kiosk, wypożyczony promocyjnie przez firmę zajmującą się jego dystrybucją, ustawiony jest w holu urzędu do końca października. Jeśli w tym czasie urządzenie spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, ustawione mogą zostać dodatkowe dwa punkty testowe w innych placówkach na terenie gminy. W dalszej perspektywie gmina Piaseczno planuje wystąpić o dofinansowanie przedsięwzięcia ze środków unijnych, które umożliwią stworzenie sieci piętnastu takich punktów rozmieszczonych w różnych częściach miasta.

W wersji docelowej zamontowany zostanie nadajnik Wi-Fi pozwalający na bezprzewodowy dostęp do sieci w promieniu 100 metrów od terminalu dla posiadaczy przenośnych komputerów i urządzeń odbiorczych. Zachęcam do zapoznania się z funkcjami WEBKiosku oraz korzystania z bezpłatnego dostępu do Internetu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno