Artykuł partnerski26 marca, 09:12,

Implanty zębowe - zalecenia, przeciwwskazania i cena

Implanty zębowe - zalecenia, przeciwwskazania i cena

Implanty zębowe to najlepszy sposób na trwałą rekonstrukcję usuniętego zęba. Dobry implant można nosić nawet kilkadziesiąt lat. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie nie tylko z powodów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Implanty zębowe – kiedy warto się zdecydować na implant

Najpowszechniejszym powodem, dla którego ludzie decydują się na wszczepienie implantu zębowego, jest kwestia estetyki. Brakujący ząb sprawia, że przestajemy się uśmiechać, obniża się poczucie własnej wartości, spada pewność siebie. W skrajnych przypadkach powoduje to całkowite wyłączenie się z życia towarzyskiego.

Ale implant to nie tylko kwestia ładnego wyglądu. Braki w uzębieniu to szeroko otwarte drzwi dla próchnicy. Ponadto zęby mogą się przesuwać, a nawet wypadać.

Implanty zębowe dotyczą nie tylko ludzi młodych. Czasem wszczepia się je, żeby ułatwić noszenie mostka zębowego lub protezy, zapobiec zanikowi kości w miejscu usunięcia zęba.

Implanty zębowe – kto może nosić implanty

Praktycznie każdy, bo przeciwwskazań do wszczepiania implantów jest bardzo mało. Nie wszczepia się implantów kobietom w ciąży, osobom młodym, u których faza wzrostu kości nie została zakończona, osobom z zaawansowaną osteoporozą, padaczką, nowotworem, AIDS oraz osobom z chorobami powiązanymi z zaburzeniami krzepliwości krwi. Wszczepienie implantu wyklucza też nieuregulowana cukrzyca, przyjmowanie określonych leków oraz palenie tytoniu.

Obostrzeń wydaje się dużo, ale praktyka pokazuje, że sytuacje, w których lekarz musi odmówić pacjentowi wszczepienia implantu, zdarzają się niezmiernie rzadko.

O ile istnieje dolna granica wieku (przyjmuje się, że jest to około 17 lat), to nie ma górnej granicy. Implanty mogą nosić nawet osoby w bardzo podeszłym wieku. Wszystkie szczegóły dotyczące wskazań i przeciwwskazań można znaleźć na stronie www.niebodent.pl.

Ile kosztują implanty zębowe

Dobry implant można nosić bez obaw do końca życia. Z czasem zapomnimy, że to nie jest prawdziwy ząb. Jednak jego cena nie będzie niska. Można oczywiście zdecydować się na tańszy implant, ale niektóre firmy dają tylko dwa lata gwarancji na swoje wyroby. Trzeba się zastanowić, czy kwota jest adekwatna do okresu trwałości implantu.

Trzeba się też liczyć z tym, że cena implantu wstawianego z przodu będzie wyższa.

Przeczytaj także: Implanty zębowe – koszt, wady, zalety i przeciwwskazania

autor/źródło: niebodent.pl

Napisz komentarz

Informacje21 marca, 07:32,

Czy wiśnie mają dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy wiśnie mają dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność wiśni. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w wiśniach pochodzą w 6% z białka, 91% z węglowodanów i 3% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają wiśnie, ile ważą wiśnie lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w wiśniach, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Cherry - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w orzechach brazylijskich. Dane zasakakują

Wiśnie - kalorie i wartości odżywcze

Wiśnie zawierają 63 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości wiśnie (5 g) to około 3 kalorii (kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości wiśnie (5 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. mniej niż pół łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 1 minutę, pływać przez 1 minutę lub biegać przez 1 minutę.

Czy wiśnie są tuczące i czy powninno się je jeść na diecie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w wiśniach stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii owoców pod względem kaloryczności. Spożywanie wiśni wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w wiśniach?

Wiśnie zawierają 1.06 g białka na 100g.
Średniej wielkości wiśnie (5 g) zawiera ok. 0.1 g białka.

Ile węglowodanów jest w wiśniach?

Wiśnie zawierają 16.1 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości wiśnie (5 g) zawiera ok. 0.8 g węglowodanów.

Ile ważą wiśnie?

Średniej wielkości wiśnie (część jadalna po obraniu) waży ok. 5g. Garść wiśni waży ok. 65g.

Ile błonnika jest w wiśniach?

Wiśnie zawierają w sobie 2.1 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości wiśnie (5 g) zawiera ok. 0.1 g błonnika. Odpowiada to ok. 0% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie