Informacje20 lutego 2016, 17:00,

IMIENINY KONSTANCJI W KONSTANCINIE

20 lutego o godz. 17.00 oraz 21 lutego 2016 roku w godz. 12.00 – 21.00 zapraszamy na Imieniny Konstancji. Wstęp wolny. Szczegóły na poniższym plakacie. Imieniny Konstancji obchodzone na cześć Konstancji hr. Potulickiej hr. Skórzewskiej, imienniczki Konstancina i matki jego założyciela, Witolda hr. Skórzewskiego, obfitować będą w tym roku w różnorodne wydarzenia.

IMIENINY KONSTANCJI W KONSTANCINIE

Wszystkich zainteresowanych historią zapraszamy w sobotę o godz. 17.00 na wieczór poświęcony rodzinie Potulickich zorganizowany w ramach cyklu Wirtualne Muzeum Konstancina. Wykładowi Pawła Komosy towarzyszyć będzie prezentacja zdjęć i dokumentów wydobytych z zasobów archiwów, bibliotek oraz prywatnych zbiorów. Wspomnimy też o powojennej historii i aktualnej sytuacji Pałacu w Oborach.

W niedzielę zaś, proponujemy m.in. warsztaty rodzinne, warsztaty kulinarne, warsztaty taneczne i fotograficzne a także spotkania z ciekawymi kobietami i prezentację naturalnych produktów kosmetycznych. Zwieńczeniem dnia będzie koncert muzyki i tańca flamenco.

Informacje20 lutego 2016, 14:00,

VIII Turniej Bardów w Piasecznie

20 lutego 2016 roku zapraszamy do Centrum Kultury w Piasecznie na VIII Turniej Bardów. Tradycją bowiem jest, że w miesiącach zimowych, rycerze odkładają swe miecze i zbroje aby rywalizować na polu artystycznym. Tegoroczny Turniej Bardów stanie się znów miejscem zmagań wykonawców muzyki dawnej i inspirowanej klimatami średniowiecznymi. Bardowie oraz zespoły będą potykać się o zachwyt widzów oraz przychylność Jury walcząc o cenne nagrody, nie tylko w kategoriach muzycznych, ale i na polu teatralnym oraz recytatorskim. Obok klasycznych kategorii turniejowych pojawi się, podobnie jak w ubiegłym roku, konkurs dla twórców filmów, które nawiązują do historii czasów średniowiecza.

TURNIEJ BARDÓW W PIASECZNIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Na wszystkich przybyłych do Centrum Kultury w Piasecznie czekać będą, oprócz atrakcji artystycznych odbywających się na scenie, kramy z rękodziełem takim jak: sakiewki, brosze, gry średniowieczne, oraz wiele innych. Gościem specjalnym wydarzenia będzie przedstawiciel Xiążęcej drużyny - Michał Drzewiecki, producent, reżyser, który zaprezentuje najnowszy film, wyprodukowany na antypodach.

TURNIEJ BARDÓW W PIASECZNIE

Organizatorem zmagań turniejowych jest grupa Rycerze Dobrej Opieki – zrzeszająca pasjonatów sztuki oraz historii, wywodzących się z różnych stron Polski. Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury w Piasecznie. VIII edycja Turnieju Bardów objęta jest patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Piaseczna Zdzisława Lisa. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy od godz. 14.00!