Informacje22 lutego 2015, 16:30,

IMIENINY KONSTANCJI W KONSTANCINIE

22 lutego 2015 roku o godz. 16.30 odbędą się IMIENINY KONSTANCJI, w ramach których odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci, spotkanie historyczne oraz koncert. Miejsce: KDK, ul. Mostowa 15, Hugonówka. Zapraszamy na Imieniny Konstancji do Konstancina.

IMIENINY KONSTANCJI W KONSTANCINIE

Z okazji kolejnych, piątych już, Imienin Konstancji zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty plastyczne a dorosłych na spotkanie poświęcone historii. W tym roku tematem spotkania będą dzieje rodziny Potulickich, właścicieli pałacu w Oborach, w którym urodziła się Konstancja hr. Skórzewska, matka założyciela Konstancina i jego imienniczka. Gośćmi spotkania będą p. Teresa Potulicka-Łatyńska, ostatnia z rodziny Potulickich mieszkanka pałacu w Oborach, która podzieli się swoimi wspomnieniami a także Dawid Miszkiewicz, który opowie o istniejącym tuż przed II wojną światową lotnisku w Oborach oraz Paweł Komosa, który zaprezentuje sylwetkę Michała Bonawentury Potulickiego, dziadka Konstancji – badacza, przyrodnika i meteorologa, członka rzeczywistego Towarzystwa Warszawskiego Przyjaciół Nauk. Zwieńczeniem imprezy będzie koncert muzyki kameralnej.

12.00 - warsztaty plastyczne dla dzieci
16.30 - spotkanie historyczne
18.30 - koncert

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=6387
Informacje22 lutego 2015, 14:30,

Zuzia w krainie czarów Teatr KUFFER - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

22 lutego 2015 roku o godz. 14.30 i 16.00 odbędzie się Bajkowa Niedziela, podczas której wystąpi Teatr KUFFER i będzie można obejrzeć spektakl pt.: Zuzia w krainie czarów. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Dorośli i dzieci cena biletu 10 zł. Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz. 14:00 w kasie Centrum Kultury. Poduszki zamiast tradycyjnych foteli. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę w Piasecznie!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Mała, nieposłuszna dziewczynka postanawia nie iść do szkoły. Zasypia na zaczarowanej ławce, a ta przenosi ją do zaczarowanej krainy. Tam spotyka bajkowe postaci: robota, który lubi tańczyć; śpiewającego kowboja; krasnala który ze starości wszystko zapomniał i musi pytać grzybka o radę; śmiesznego króla i jego rycerzy; dobrego smoka, i czarownicę, która chciałaby uwięzić Zuzię ale nie pozwalają jej na to dzieci. Pod wpływem spotkań i przygód, dziewczynka zaczyna rozumieć jak bardzo tęskni za domem i szkołą, która przecież… jest całkiem fajna. Postanawia, że będzie grzeczna. Wesołe piosenki, żywiołowa akcja i oczywiście interaktywny udział dzieci, które pomagają postaciom i biorą udział w przedstawieniu.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=1292&start=105