Informacje18 lutego 2018, 10:00,

Imieniny Konstancji w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


18 lutego 2018 roku Konstanciński Dom Kultury zaprasza na huczne Imieniny Konstancji, matki założyciela Konstancina-Jeziorny hrabiego Witolda Skórzewskiego, który ponad 120 lat temu nazwał letnisko na jej cześć. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Odbędą się warsztaty rodzinne i spotkania oraz wieńczący obchody imienin, wieczorny koncert jazzowy. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek i świetnej zabawy. Wstęp wolny.

IMIENINY KONSTANCJI W KONSTANCINIE

IMIENINY KONSTANCJI PROGRAM:
11.00 – 18.00 STOISKA Z PRODUKTAMI ZIOŁOWYMI, LECZNICZYMI, KOSMETYKAMI I BIŻUTERIĄ
WARSZTATY
10.00 – 12.30 LECZNICZE WŁAŚCIWOŚCI KORY
Warsztat ziołowo-leczniczy, którego celem jest poznanie właściwości kory typowej dla obszaru Konstancina-Jeziorny i umiejętność wykorzystywania jej właściwości leczniczych w życiu codziennym. Warsztat przeznaczony dla osób dorosłych i dla dzieci z opiekunami.
13.30 – 15.00 WARSZTAT CUKIERNICZY
Rodzinny warsztat robienia słodyczy przygotowany przez kawiarnię Hugonówka. Podczas warsztatu będzie można zaznajomić się ze sposobami tworzenia lizaków i cukierków.
10.30 – 12.00 MUSICON
Musicon to nowatorski przedmiot edukacyjny będący jednocześnie maszyną do programowania, komponowania i zabawy. Instrument służy do wszechstronnego rozwoju dzieci, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Warsztat dla dzieci w wieku lat 4-6.
13.00 – 15.00 W PODRÓŻY
Warsztat plastyczny dla dzieci w wieku 7-10 lat. Uwaga! Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Liczy się kolejność zgłoszeń. tel. (22) 484 20 20 lub mail: rezerwacja@konstancinskidomkultury.pl
SPOTKANIA
14.00 – 15.00 DBAJ O SIEBIE FOREVER
Prelekcja Anny Łatacz, ambasadorki zdrowia, urody i przedsiębiorczości firmy Forever. Podczas spotkania będzie można się dowiedzieć jak zwiększyć poziom energii, sił witalnych, dbać o siebie, korzystając z wszechstronnego działania aloes, a także uwierzyć w siebie i obudzić w sobie ducha kreatywności i przedsiębiorczości
16.00 – 17.30 JAK TO SIĘ ROBI?
Spotkanie z Dominiką Jurkiewicz, pilotem, stylistką, projektantką i konstruktorką odzieży
KONCERT
18.00 – 19.00 GRAND SLAM QUARTET
Grand Slam to kwartet jazzowy czwórki młodych muzyków pasjonujących się gypsy jazzem. Wstęp wolny. Wejściówki na koncert do odbioru w recepcji.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje13 lutego 2018, 19:00,

Chopin na strunach - Wtorek Jazzowy w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

13 lutego 2018 roku o godz. 20.00 w ramach Wtorku Jazzowego troje znakomitych muzyków: skrzypek jazzowy Maciej Strzelczyk, klasyczny gitarzysta Romuald Erenc oraz kontrabasista jazzowy Piotr Rodowicz, zaprezentuje przepiękny projekt zatytułowany: CHOPIN NA STRUNACH. Wstęp: 20 PLN. Bilety dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Domu Kultury. Miejsce: Dom Kultury ul. Kościuszki 49 Piaseczno.

CHOPIN NA STRUNACH - WTOREK JAZZOWY W PIASECZNIE

Zawsze nurtowała ich myśl, co mogłoby się wydarzyć w muzyce, gdyby Fryderyk Chopin był skrzypkiem, gitarzystą lub kontrabasistą. Wszystkie utwory tego projektu, zostały tak zaaranżowane, jakby to właśnie te instrumenty miały odgrywać decydującą rolę w muzyce Fryderyka Chopina. W programie, oprócz wyeksponowania oryginalnych tematów, dochodzi jeszcze aspekt improwizacji, który jest bardzo bliski muzykom. Jest to więc bardzo ciekawa propozycja dla melomanów kochających muzykę Chopina, którzy są otwarci na wszystko co świeże, twórcze i może się pojawić we współczesnej sztuce. W programie koncertu znajdują się m.in.: Mazurek A moll op 7 no 2, Nocturn Es Major op 9 no 2, Walc A moll op 34 no 2 , Mazurek G moll op 67 no 2 oraz Grande Valse Brillante op 18.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie



Maciej Strzelczyk od wielu lat zaliczany jest do elity polskich i europejskich wiolinistów jazzowych. Zdobył wiele nagród m.in. Złoty Smyczek na MFSJ im. Zb. Sejferta w Szczecinie, pierwszą nagrodę dla najlepszego instrumentalisty na Festiwalu Jazz nad Odrą, Klucz do Kariery na Pomorskiej Jesieni Jazzowej, wyróżnienie na Jazz Juniors. Jako leader grupy Set-Off otrzymał II nagrodę na Festiwalu Jazzowym w Hoeilart w Belgii. 6 krotnie magazyn Jazz Forum w ankiecie Jazz Top ogłosił go pierwszym skrzypkiem jazzowym w Polsce. 2 razy nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Muzyk Jazzowy oraz Płyta Jazzowa.

Piotr Rodowicz ukończył wydział instrumentalny w Berklee College Of Music w Bostonie i Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzowym oraz Akademię Teologii Katolickiej w Warszawie. Współpracował m.in. z Joshem Redmanem, Bobem Moseseme, Igorem Butmanem, Skipem Haddenem, Walterem Davisem, Bob Winiker Big Bandem, Jeoffem Kiesserem, Tomaszem Szukalskim, Januszem Muniakiem. W 1992 r. założył, wraz z Henrykiem Majewskim, Wydział Jazzu w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Warszawie i jest tam nieprzerwanie wykładowcą.

Romuald Erenc ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie gitary oraz studia podyplomowe w Bundesakademie fur Musikalische Jugendbildung w Trossingen (Niemcy). Jest adiunktem na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Publikuje artykuły w „Świat Gitary klasycznej i akustycznej”. Jest autorem licznych aranżacji i opracowań na gitarę i zespoły kameralne, które publikowane są w duńskim wydawnictwie „Bergmann Edition”.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie