Informacje22 maja 2013, 00:00,

Ilustracje do wierszy Doroty Gellner - konkurs plastyczny Biblioteki Publicznej Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza uczniów szkół i przedszkolaki do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn.: Ilustracje do wierszy Doroty Gellner. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i przedszkoli. Zainteresowane osoby, prace formatu A3 i A4, wykonane dowolną techniką składają w Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej do 31 maja 2013 roku. Konkursowe prace powinny być podpisane (imię, nazwisko autora, klasa, szkoła lub przedszkole, telefon kontaktowy). Liczy się pomysłowość, staranność i oryginalność wykonania. Zwycięzcy otrzymają nagrody, natomiast rozdanie nagród odbędzie się 14 czerwca 2013 roku o godz. 17.00 w bibliotece. Weź udział w konkursie.

Dorota Gellner to bardzo popularna poetka, czasem pisząca także krótką prozę, od debiutu (Mysia wyprawa, 1985) opublikowała blisko pięćdziesiąt książeczek dla najmłodszych. Jej wiersze są tradycyjne, melodyjne - z wielu powstały piosenki. Autorka wielu książek dla dzieci, programów telewizyjnych (Tęczowa bajeczka), słuchowisk radiowych oraz bajek muzycznych, no i oczywiście tekstów piosenek - a jest ich więcej niż sto: "Zuzia - lalka nieduża", "Zając malowany", czy "Duszki, duszki". W 1999 roku została laureatką dorocznej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Jej piosenki śpiewa już kolejne pokolenie przedszkolaków. Wraz z Wandą Chotomską, Danutą Wawiłow, Natalią Usenko należy do najwybitniejszych poetek piszących dla najmłodszych. Książki Doroty Gellner: gandalf.com.pl/gellner-dorota.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje22 maja 2013, 00:00,

Relacja z Marszu Nordic Walking Studentów UTW

18 maja 2013 roku odbył się ogólnopolski I Marsz Nordic Walking Studentów UTW, który był zorganizowany z inicjatywy Akademii Złotego Wieku w Wejherowie. W przedsięwzięciu wzięło udział 21 uczestników. Honorowy patronat nad tą ogólnopolską akcją objęła Minister Sportu i Turystyki Pani Joanna Mucha.

MARSZ NORDIC WALKING STUDENTÓW UTW

W sobotnie, słoneczne przedpołudnie, w urokliwym zakątku Zalesia Dolnego – Górkach Szymona spotkali się miłośnicy Nordic Walking i wzięli udział w pięciokilometrowym marszu w atrakcyjnym rejonie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego. Trasa wiodła wzdłuż linii brzegowej stawów, rzeki Jeziorki, duktów leśnych i zielonych alei. Wśród uczestników nie zabrakło osób zaprawionych w marszu nordyckim, jak i takich, którzy niedawno rozpoczęli praktykować tę formę aktywnego wypoczynku. Już na wstępie towarzyszył nam dobry humor, co zapowiadało miłą i radosną atmosferę w trakcie planowanego dwugodzinnego marszu. Przed wyruszeniem w trasę wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie, a następnie przeprowadzona została rozgrzewka zmniejszająca ryzyko urazów i przeciążeń stawów i mięśni. Organizator lokalny marszu, Gabriela Helak, zadbała o wodę mineralną oraz udzieliła instruktażu dotyczącego ogólnych zasad przedsięwzięcia.

MARSZ NORDIC WALKING STUDENTÓW UTW

Po tym wstępie grupa wyruszyła na szlak, który podzielony został na trzy etapy. Tempo marszu dostosowane było do możliwości wydolnościowych uczestników. Mniej więcej w połowie trasy, w zacienionym miejscu, maszerujący zrobili przerwę regeneracyjną, w czasie której uczestnicy dzielili się wrażeniami związanymi z malowniczością otaczającej nas przyrody. Po przejściu trzech - czwartych dystansu, w trakcie kolejnego postoju przeprowadzono zestaw ćwiczeń rozciągających, których zadaniem było zrelaksowanie i odprężenie mięśni po tak długim marszu. Ostatnim etapem było przejście w spokojnym tempie, odcinka wokół stawu do miejsca zakończenia marszu.

MARSZ NORDIC WALKING STUDENTÓW UTW

Impreza przebiegła zgodnie z planem, zadowoleni uczestnicy wyrażali pozytywne opinie oraz chęć wzięcia udziału w podobnych przedsięwzięciach. Mamy nadzieję, iż sukces tegorocznego marszu spowoduje, że stanie się on imprezą wpisaną w kalendarz wydarzeń realizowanych przez UTW. Szczególne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie marszu należą się Dyrektor Centrum Kultury Pani Ewie Dudek oraz doradcy Burmistrza Piaseczna Panu Arkadiuszowi Strzyżewskiemu. Zadowolenie i duże zainteresowanie seniorów zainspirowało organizatora do zaplanowania cyklicznych marszy Nordic Walking dla wszystkich miłośników tego sportu. Szczegóły i informacje na temat kolejnych imprez na stronie: www.gabrytm.eu
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno