Informacje1 lutego 2015, 10:00,

Illusion wystawa Doroty Kozieradzkiej w Galerii Przystanek


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Serdecznie zapraszamy na wernisaż najnowszej wystawy sztuki współczesnej w Galerii Przystanek. Swoje najnowsze obrazy zaprezentuje Dorota Kozieradzka, a podczas wernisażu swoją premierę będzie miało wydawnictwo podsumowujące dotychczasową działalność Galerii Przystanek. Wernisaż wystawy "Illusion" Doroty Kozieradzkiej będzie miał miejsce 1 lutego 2015 roku w godz. 18.00-20.00. Wystawa potrwa do 15.03.2015 r. w Galerii Przystanek, Pl. Piłsudskiego 9, Piaseczno. Podczas wernisażu odbędzie się premiera katalogu pn.: Galeria Przystanek: wystawy 2012-2014.

Illusion wystawa Doroty Kozieradzkiej w Galerii Przystanek

Dorota Kozieradzka posługuje się tradycyjną techniką tempery żółtkowej. Jej malarstwo pomimo zakorzenienia w malarskiej tradycji prowadzi z nią również swoistą grę. W swoich pracach artystka zderza ze sobą pejzaż z geometrycznymi, ostrymi figurami. Wszystko to dzieje się w przestrzeni płótna i wzajemnie się dopełnia. Artystka tworzy odważne malarskie kolaże, w których swobodnie posługuje się farbą, świadoma jej możliwości i ograniczeń. Na wystawie obok najnowszych prac z cyklu Illusion zaprezentowane są również obrazy z cyklu Stalker. Płótna te portretują zapomniane, opuszczone miejsca rodem z post-apokaliptycznego świata. Ich surowy, tajemniczy klimat, a także ich filmowość w przewrotny sposób dopełniają najnowsze obrazy ukazując pełnię malarskich zainteresowań Kozieradzkiej. [Olek Ryszka]

Pejzaż na płótnie to iluzja, zaledwie zbiór drgających plam koloru. Czy w istocie jest on bardziej realny niż wyabstrahowane geometryczne formy? Dla mnie są to siły równoważne, konfrontuję je ze sobą na płótnie. Skrajnie różne, niosące przeciwne ładunki, pochodzą z tej samej tradycji malarstwa. [Dorota Kozieradzka]

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Illusion wystawa Doroty Kozieradzkiej w Galerii Przystanek

Rys biograficzny autorki: Absolwentka warszawskiej ASP. Dyplom zrealizowała w 2007 roku na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jarosława Modzelewskiego oraz aneks do dyplomu w zakresie fotografii w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego na Wydziale Rzeźby. W 2009 roku otrzymała stypendium "Młoda Polska". Współtwórczyni interdyscyplinarnych projektów takich jak "Fontainebleau", "Legenda", czy „Atrakcja Malarska” w Witrynie (2008) i Madrycie (2011). Brała udział w wystawach w Polsce (CSW Zamek Ujazdowski; BWA Zielona Góra; Galeria Bielska BWA; Bałtycka Galeria Sztuki; Galeria Studio; Galeria Propaganda, Muzeum Miasta Łodzi, Pałac Poznańskic; PGS w Sopocie), w Niemczech (Galerie Story Hotel, Berlin), W Austrii (Red Bull Hangart-7, Salsburg), w Hiszpanii (Atrakcja Malarska w Madrycie) Prace w kolekcjach m.i. Dietricha Mateschitz’a, Państwa Madelskich, Wojciecha Jędrzejewskiego. W 2012 roku reprezentowana przez Galerię Program brała udział w targach Preview Berlin.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=7614
Informacje1 lutego 2015, 17:00,

Disco Ice and Show na lodowisku w Parku Zdrojowym w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W najbliższą niedzielę, 1 lutego 2015 roku na tafli sztucznego lodowiska w Parku Zdrojowym wspólnie z mieszkańcami podsumujemy tegoroczne ferie zimowe. Tego popołudnia atrakcji nie zabraknie: o godzinie 17 odbędzie się pokaz łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu profesjonalistów ze szkoły Ice&Fun. Następnie dla najmłodszych przewidziano lekcję pokazową jazdy na łyżwach, a tuż po niej konkursy z nagrodami. Całość poprowadzi Renata Aleksander, mistrzyni łyżwiarstwa figurowego, gwiazda rewii Holiday On Ice, jurorka programu Gwiazdy Tańczą na Lodzie. To druga już impreza w tym sezonie organizowana na miejskim lodowisku. Pierwsza edycja odbyła się 17.12.2014r. pod nazwą „Disco Lodowisko“ – Wtedy jednak zorganizowaliśmy tylko dyskotekę na łyżwach, teraz zależało nam na większym przedsięwzięciu – wyjaśnia Tomasz Nowicki, radny Rady Miejskiej, pomysłodawca wydarzenia.

Disco Ice and Show na lodowisku w Parku Zdrojowym w Konstancinie

Jedną z atrakcji niedzielnego popołudnia będzie mecz w unihokeja na lodzie. Na przeciw sobie staną radni Rady Miejskiej – Agata Wilczek, Arkadiusz Zewar , Tomasz Nowicki, Arkadiusz Głowacki, a także wicestarosta Piaseczyński Arkadiusz Strzyżewski oraz mieszkańcy. – Zależy nam, aby stale utrzymywać kontakt z mieszkańcami i integrować się poprzez m.in tego typu imprezy – mówi Tomasz Nowicki. Mecz potrwa 20 minut, a udział w nim jest bezpłatny. – Zapraszamy całe rodziny, będzie dużo atrakcji dla każdego – dodaje Tomasz Nowicki. Zgłoszenia na udział w meczu przyjmowane są do piątku, 30 stycznia, a szczegółowe informacje znajdują się na stronach www.konstancinjeziorna.pl oraz www.gosir-konstancin.pl

Po meczu na lodowisku odbędzie się druga edycja Disco Lodowisko. Tym razem z głośników usłyszymy największe hity polskiego disco.

Wstęp na lodowisko w trakcie imprezy (od godz. 17:00 do 20:00) jest bezpłatny. Wypożyczenie łyżew kosztuje 7 zł. Tego dnia, w związku z planowaną imprezą, zmienią się godziny funkcjonowania lodowiska.

Organizatorzy wydarzenia: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Konstanciński Dom Kultury. Partnerami wydarzenia są: firma Fil-Pol Jacek Gajewski(operator lodowiska), Ice&Fun, Punkt Reklamy oraz Agencja Reklamy Alicja Sikorska. Patronat medialny nad wydaerzeniem objęła gazeta „Nad Wisłą“ oraz portal konstancin24.eu Zapraszamy na Disco Ice and Show na lodowisku !

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Zagraj w unihokeja razem z radnymi!

To będzie nielada wyzwanie, zarówno dla miejskich radnych, jak również mieszkańców, którzy zechcą stanąć z nimi w szranki! Podczas niedzielnej imprezy Disco Ice&Show jedną z atrakcji będzie mecz w unihokeja radni kontra mieszkańcy. Zgłoś się i weź udział w tym wydarzeniu!

W najbliższą niedzielę, 1 lutego br. na tafli sztucznego lodowiska w Parku Zdrojowym wspólnie z mieszkańcami podsumujemy tegoroczne ferie zimowe. Tego popołudnia atrakcji nie zabraknie: O godzinie 17 odbędzie się pokaz łyżwiarstwa figurowego w wykonaniu profesjonalistów ze szkoły Ice&Fun. Następnie dla najmłodszych przewidziano krótką lekcję pokazową jazdy na łyżwach, a tuż po niej odbędą się konkursy z nagrodami. Całość poprowadzi Renata Aleksander, mistrzyni łyżwiarstwa fggurowego, gwiazda rewii Holiday On Ice, jurorka programu Gwiazdy Tańczą na Lodzie.

Jedną z atrakcji niedzielnego popołudnia będzie mecz w unihokeja na lodzie. Na przeciw sobie staną radni Rady Miejskiej – Agata Wilczek, Arkadiusz Zewar , Tomasz Nowicki, Arkadiusz Głowacki, a także wicestarosta Piaseczyński Arkadiusz Strzyżewski oraz mieszkańcy. – Zależy nam, aby stale utrzymywać kontakt z mieszkańcami i integrować się poprzez m.in tego typu imprezy – mówi Tomasz Nowicki. Mecz potrwa 20 minut, a udział w nim jest bezpłatny. – Zapraszamy całe rodziny, będzie dużo atrakcji dla każdego – dodaje Tomasz Nowicki.

Organizatorzy serdecznie zapraszają Państwa do udziału w tym wydarzeniu – wystarczy przesłać swoje zgłoszenie na adres e-mailowy: promocja@konstancinjeziorna.pl z imieniem i nazwiskiem do piątku, 30.01.2015r. a w dniu imprezy być w gotowości od godz. 17:00

Uwaga: Ze względu na zasady gry (po 5 zawodników) przyjmujemy tylko 20 zgłoszeń. W trakcie trwania meczu, po stronie mieszkańców obowiązywać będą dowolne zmiany, według wcześniej ustalonej kolejności.

Udział w meczu jest bezpłatny. Ma charakter dobrowolny i rozrywkowy. Zawodnicy otrzymują od Organizatora niezbędny sprzęt do grania (kije do unihokeja); wskazane użycie kasku ochronnego na głowę. Mecz potrwa 2x 10 minut z 30 sekundową przerwą na zamianę stron. Zawodnicy grają piłką do tenisa.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=9718

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie