Artykuł partnerski4 marca 2020, 20:20,

Ile kosztuje najtańsza i najdroższa skrzynka na listy?

Ile kosztuje najtańsza i najdroższa skrzynka na listy?

Skrzynki na listy są elementem nieruchomości, na który zwykle nie zwracamy większej uwagi. Kupiona raz, ma nam służyć niezawodnie przez wiele następnych lat. Aby tak jednak było, konieczne jest wybranie modelu solidnego, niezawodnego i łatwego w użytkowaniu. Ważne również jest to, aby cena skrzynki pocztowej była atrakcyjna. Przedstawiamy zatem najtańszy i najdroższy model skrzynki.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Najtańsza skrzynka na listy z adresem York MB

Najprostszy, a zarazem kosztujący najmniej model skrzynki na listy do zewnętrznego użytku, to York MB. Jest to pojedyncza skrzynka na listy, przeznaczona do montażu na ogrodzeniu lub ścianie budynku. Jej wielkość to 26x18 cm, zatem bez trudu zmieści przesyłki średniej wielkości – format C5. Jeśli korespondencja w większym wymiarze nie jest często wysyłana do adresata, to skrzynka jest odpowiednim wyborem. Posiada wszystkie udogodnienia, konieczne dla komfortu użytkowania. To przede wszystkim otwierana klapka zabezpieczająca otwór wrzutnika, zamek z dwoma kluczkami, a w dolnej części dwa pojedyncze wycięcia rewizyjne. Można z nich korzystać, aby sprawdzić czy skrzynka jest pełna. Konstrukcja taniej skrzynki na listy York MB została oparta na wytrzymałej, nierdzewnej blasze stalowej. Jest ona ocynkowana i malowana proszkowo, co zapewnia aż dwukrotną ochronę przed korozją. Dużym atutem tego modelu jest wybór ciekawych kolorów. Skrzynkę można zakupić w kolorze czarny, brązowym i antracytowym. Jaki jest koszt tego modelu skrzynki? Kupimy ją już za 59 złotych brutto. Dodatkowym argumentem, przemawiającym za tym właśnie wyrobem, jest bezpłatne umieszczenie adresu lub numeru domu na skrzynce. W tym celu należy do zamawiającego wysłać instrukcje: nazwa ulicy z numerem lub sam numer. Oznaczenie zostanie wykonane z wytrzymałych folii ploterowych, wycinanych laserowo i naklejanych na przedni panel skrzynki.

Najdroższa skrzynka przelotowa na listy z podświetlanym numerem domu WPN 20 IND

Na drugim końcu skali czeka na nas skrzynka na listy, wykonana ze stali nierdzewnej INOX. Jest to model przeznaczony do zabudowania w murze ogrodzenia. Skrzynka składa się z dwóch elementów, które można zsuwać i rozsuwać, modyfikując w ten sposób jej głębokość i dopasowując do grubości muru. Skrzynka ma wymiary, które pomieszczą korespondencję C4. Jej wyjmowanie ze środka skrzynki nie wymaga wychodzenia na zewnątrz ogrodzenia. Od środka, skrzynka posiada wewnętrzne drzwiczki, otwierane na kluczyk i zapewniające łatwy dostęp do środka. Przemyślana, konstrukcja, bardzo dobra jakość materiału i elegancki wygląd sprawiają, że jest to świetny wybór dla osób, które dopiero rozpoczynają budowę domu i ogrodzenia, mogąc wyposażyć go w najnowsze rozwiązania. Należy również zwrócić uwagę na jeszcze jedno udogodnienie, w które skrzynka na listy WPN 20 IND jest wyposażona. W przednim panelu wycięty zostaje numer domu. Jest on podświetlony diodami LED. Aby podświetlenie to działało prawidłowo, konieczne jest doprowadzenie do skrzynki instalacji niskonapięciowej 12V lub zainstalowanie wewnątrz skrzynki małego transformatora. Wykorzystując podświetlaną numerację na skrzynce pocztowej, właściciel nieruchomości wywiązuje się z obowiązku czytelnego oznaczenia nieruchomości numerem porządkowym. Jaki jest koszt tej skrzynki na listy? Decydując się na jej zakup, musimy się liczyć z wydatkiem rzędu ok. 640 złotych brutto. W tej cenie otrzymujemy najwyższej jakości produkt, wykonany ze szlachetnych gatunków stali nierdzewnej.

Artykuł partnera: skrzynkinalisty.pl

autor/źródło: skrzynkinalisty.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerskiPopularny: 700 odsłon27 lutego 2020, 09:54,

Dofinansowanie do fotowoltaiki z programu "Mój Prąd"

Dofinansowanie do fotowoltaiki z programu "Mój Prąd"

W związku z rosnącymi cenami energii elektrycznej oraz ociepleniem klimatu warto rozważyć montaż instalacji fotowoltaicznej. Obecnie jest bardzo dobry moment na tego typu inwestycję z uwagi na rządowy program "Mój Prąd", dzięki któremu można zyskać nawet 5,000 zł dofinansowania na fotowoltaikę.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Panele fotowoltaiczne z dofinansowaniem z programu "Mój Prąd"



Kilka dni temu co uważniejsi słuchacze i czytelnicy mogli się dowiedzieć, iż Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził podwyżki cen prądu i gazu zaproponowane przez największych dostawców energii w Polsce. Nowe ceny mają być wyższe o co najmniej 8%, a to dopiero początek wzrostu cen. O ile na koszty związane z opłatami gazu trudno będzie nam wpłynąć, o tyle możemy uchronić swój portfel przed stawkami za kilowatogodzinę. W jaki sposób to zrobić – o tym w poniższym artykule.
 

Własna elektrownia słoneczna w domu



Pierwszym – i jak się okazuje, najlepszym – pomysłem wielu z nas na uniknięcie wzrostu opłat jest uniezależnienie się od lokalnych dostawców energii. Możemy to zrobić poprzez stworzenia własnego źródła generującego prąd, w czym pomocna okaże się instalacja fotowoltaiczna. Coraz więcej osób w Polsce decyduje się na taki krok, widząc przyszłość w odnawialnych źródłach energii. Widok paneli FV na dachach budynków, domów czy bloków mieszkalnych wpisuje się w krajobraz polskich przedmieść, nie jest już obrazkiem rodem z Holandii, Niemiec czy innego zachodniego kraju. Mało tego – systematycznie obserwuje się wzrost trendu tworzenia farm fotowoltaicznych wśród rolników, którzy na swoim areale instalują panele.
 

Zalety instalacji fotowoltaicznej



Inwestując w panele solarne oraz system FV, możemy zyskać o wiele więcej korzyści, niż tylko niższe rachunki za prąd. Po pierwsze – niezależność. Nie musimy obawiać się zerwanych trakcji oraz awarii, z którymi borykają się koncerny energetyczne. Co się z tym wiąże, w przypadku ewentualnych usterek nie jesteśmy zdani na łaskę lub niełaskę specjalistów firmowych, którzy na naprawę mogą potrzebować nawet kilku dni roboczych. Po drugie – ekologiczny styl życia. Nie od dziś wiadomo, że odnawialne źródła energii są przyjazne planecie, nie powodują eksploatacji złóż naturalnych oraz nie emitują toksycznych substancji. Pamiętajmy, że energia solarna nie wymaga spalania nieodnawialnych paliw w postaci węgla kamiennego czy brunatnego, co zdecydowanie pomaga w walce o czystość naszej planety. Po trzecie – możliwość zarabiania. Jeżeli okaże się, że nasza instalacja pozyska więcej energii, niż jesteśmy w stanie jej zużyć, możemy odsprzedać nadwyżki. To nie tylko opcja na ekonomiczną gospodarkę energetyczną, ale również dobry sposób na zasilenie domowego budżetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej odnośnie tego jak działa i dlaczego jest tak opłacalna instalacja fotowoltaiczna, zapraszamy na stronę: www.sunes.pl/oferta/instalacje-fotowoltaiczne/
 

Program „Mój prąd” – dofinansowanie do fotowoltaiki



Jeżeli obawiamy się, że inwestycja pochłonie znaczne sumy domowego budżetu lub okres zwrotu środków z inwestycji będzie nadzwyczajnie długi – bez obaw. Rząd przygotował kolejną edycję programu „Mój prąd”, którego głównym celem jest dofinansowanie instalacji panelów FV. Od 13 stycznia rusza ponowny nabór wniosków, który może złożyć każdy właściciel domu jednorodzinnego. W jaki sposób działa omawiany program? Każdy prosument energii elektrycznej pochodzącej z przydomowej mikroinstalacji fotowoltaicznej może ubiegać się o zwrot poniesionych nakładów na inwestycję w panele FV. Zgodnie z informacjami ministerstwa, dofinansowaniu podlegają instalacje fotowoltaiczne o mocy od 2 do 10 kilowoltów, które zostały zakończone po dniu 23 lipca 2019 roku. Dofinansowanie ma postać dotacji, która stanowi zwrot do 50% kosztów kwalifikowanych, nie więcej jednak niż 5000 złotych na jedną instalację fotowoltaiczną. Z proponowanego rozwiązania mogą skorzystać osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które zawarły kompleksową umowę na wprowadzenie do sieci wytworzonego prądu z mikroinstalacji. Więcej szczegółów odnośnie dofinansowania na fotowoltaikę można znaleźć na stronie: www.sunes.pl/oferta/fotowoltaika-dofinansowanie/
 

Jak złożyć wniosek o objęcie dofinansowaniem z programu "Mój prąd"?



Wniosek o dofinansowanie możemy złożyć za pośrednictwem trzech kanałów:
1. Internetowo na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej (w tym celu konieczne będzie założenie profilu zaufanego);
2. Poprzez siedzibę Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej;
3. Tradycyjną wersją listowną na adres kancelarii NFOŚiGW (ul, Konstruktorska 1, 02-673 Warszawa)

Złożenie wniosku jest bezpłatne, a cały proces zajmuje mniej niż 15 minut. Wszelkie wytyczne oraz instrukcje składania wniosku można znaleźć na stronie www. gov. pl w zakładce "Skorzystaj z programu 'Mój Prąd' ". Warto zatem poświęcić chwilę na przystąpienie do programu, dzięki któremu połowa inwestycji zostanie niemal natychmiastowo zwrócona przez rząd. To pozwoli na szybszy okres zwrotu z całej inwestycji, a co za tym idzie, o wiele szybciej będziemy generować dodatkowy przychód do naszego domowego budżetu.

 

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą Sun Energy Solutions - www.sunes.pl

autor/źródło: sunes.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie