Informacje20 grudnia 2019, 07:32,

Ile kalorii ma trawa cytrynowa? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma trawa cytrynowa? Nie uwierzysz

Sprawdziliśmy kaloryczność trawy cytrynowej. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w trawie cytrynowej pochodzą w 6% z białka, 90% z węglowodanów i 4% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma trawa cytrynowa, ile waży trawa cytrynowa lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w trawie cytrynowej, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Lemongrass - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kaszanka. Byliśmy zaskoczeni

Trawa cytrynowa - kalorie i wartości odżywcze

Trawa cytrynowa zawiera 99 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości trawa cytrynowa (80 g) to około 79 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości trawa cytrynowa (80 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 11 minut, pływać przez 9 minut lub biegać przez 8 minut.

Czy trawa cytrynowa tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w trawie cytrynowej jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii przypraw. Spożywanie trawy cytrynowej wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród przypraw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w trawie cytrynowej?

Trawa cytrynowa zawiera 1.82 g białka na 100g.
Średniej wielkości trawa cytrynowa (80 g) zawiera ok. 1.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w trawie cytrynowej?

Trawa cytrynowa zawiera 25.31 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości trawa cytrynowa (80 g) zawiera ok. 20.2 g węglowodanów.

Ile waży trawa cytrynowa?

Średniej wielkości trawa cytrynowa (część jadalna po obraniu) waży ok. 80g. Pęczek łodyg trawy cytrynowej waży ok. 350g.

Ile błonnika jest w trawie cytrynowej?

0 g błonnika - trawa cytrynowa nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje19 grudnia 2019, 07:32,

Zawartość kalorii w kalmarach. Dane zasakakują

Zawartość kalorii w kalmarach. Dane zasakakują

Sprawdziliśmy kaloryczność kalmarów. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kalmarach pochodzą w 72% z białka, 14% z węglowodanów i 14% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają kalmary, ile ważą kalmary lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kalmarach, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Squid - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy wartość energetyczną mięsa z kaczki. Sprawdź ile ma kalorii

Kalmary - kalorie i wartości odżywcze

Kalmary zawierają 92 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g kalmarów można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 13 minut, pływać przez 11 minut lub biegać przez 9 minut.

Czy kalmary tuczą i czy można je jeść na diecie?

Kalmary to produkt o małej zawartości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii ryb i owoców morza). Spożywanie kalmarów wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród ryb i owoców morza.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kalmarach?

Kalmary zawierają 15.58 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w kalmarach?

Kalmary zawierają 3.08 g węglowodanów na 100g.

Ile ważą kalmary?

Jesteśmy w trakcie ważenia kalmarów. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g kalmarów.

Ile błonnika jest w kalmarach?

0 g błonnika - kalmary nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie