Informacje3 lipca 2020, 07:32,

Ile kalorii ma papryka? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma papryka? Nie uwierzysz

Sprawdziliśmy kaloryczność papryki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w papryce pochodzą w 13% z białka, 78% z węglowodanów i 9% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma papryka, ile waży papryka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w papryce, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Pepper - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Papryka - kalorie i wartości odżywcze

Papryka zawiera 31 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości papryka (200 g) to około 62 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości papryka (200 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 jabłko, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 3 łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 9 minut, pływać przez 7 minut lub biegać przez 6 minut.

Czy papryka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w papryce jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii warzyw. Spożywanie papryki wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w papryce?

Papryka zawiera 0.99 g białka na 100g.
Średniej wielkości papryka (200 g) zawiera ok. 2 g białka.

Ile węglowodanów jest w papryce?

Papryka zawiera 6.03 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości papryka (200 g) zawiera ok. 12.1 g węglowodanów.

Ile waży papryka?

Średniej wielkości papryka (część jadalna po obraniu) waży ok. 200g.

Ile błonnika jest w papryce?

Papryka zawiera w sobie 2.1 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości papryka (200 g) zawiera ok. 4.2 g błonnika. Odpowiada to ok. 14% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje2 lipca 2020, 07:32,

Czy cola ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy cola ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność coca coli. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w coca coli pochodzą w 1% z białka, 99% z węglowodanów i 0% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma cola, ile waży cola lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w coca coli, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Cola (Coca Cola) - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Cola - kalorie i wartości odżywcze

Cola zawiera 37 kcal na 100g.

Na przykład szklanka coca coli (200 g) to około 74 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera szklanka coca coli (200 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 jabłko, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 3.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 11 minut, pływać przez 9 minut lub biegać przez 7 minut.

Czy cola tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w coca coli stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii napojów pod względem kaloryczności. Spożywanie coca coli wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród napojów.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w coca coli?

Cola zawiera 0.07 g białka na 100g.
Szklanka coca coli (200 g) zawiera ok. 0.1 g białka.

Ile węglowodanów jest w coca coli?

Cola zawiera 9.56 g węglowodanów na 100g.
Szklanka coca coli (200 g) zawiera ok. 19.1 g węglowodanów.

Ile waży cola?

Szklanka coca coli waży ok. 200g.

Ile błonnika jest w coca coli?

0 g błonnika - cola nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie