Informacje12 kwietnia, 07:32,

Ile kalorii ma oliwa z oliwek? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma oliwa z oliwek? Nie uwierzysz

Sprawdziliśmy kaloryczność oliwy z oliwek. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w oliwie z oliwek pochodzą w 0% z białka, 0% z węglowodanów i 100% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma oliwa z oliwek, ile waży oliwa z oliwek lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w oliwie z oliwek, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Olive oil - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy wartość energetyczną wódki. Sprawdź ile ma kalorii

Oliwa z oliwek - kalorie i wartości odżywcze

Oliwa z oliwek zawiera 884 kcal na 100g.

Przykładowo łyżka oliwy z oliwek (11 g) to około 97 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżka oliwy z oliwek (11 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 14 minut, pływać przez 11 minut lub biegać przez 10 minut.

Czy oliwa z oliwek tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Oliwa z oliwek to produkt o jednej z najniższych zawartości kalorii wśród olejów. Spożywanie oliwy z oliwek wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród olejów.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w oliwie z oliwek?

0 g białka - oliwa z oliwek nie zawiera białka.

Ile węglowodanów jest w oliwie z oliwek?

0 g węglowodanów - oliwa z oliwek nie zawiera węglowodanów.

Ile waży oliwa z oliwek?

Łyżka oliwy z oliwek waży ok. 11g.
Łyżeczka oliwy z oliwek waży ok. 6g.
Szklanka oliwy z oliwek waży ok. 215g.
Kieliszek 100ml oliwy z oliwek waży ok. 97g.
Kieliszek 40ml oliwy z oliwek waży ok. 38g.

Ile błonnika jest w oliwie z oliwek?

0 g błonnika - oliwa z oliwek nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje11 kwietnia, 07:32,

Sprawdzamy ile kalorii ma nektarynka. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdzamy ile kalorii ma nektarynka. Byliśmy zaskoczeni

Sprawdziliśmy kaloryczność nektarynki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w nektarynce pochodzą w 9% z białka, 86% z węglowodanów i 6% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma nektarynka, ile waży nektarynka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w nektarynce, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Nectarine - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy wartość energetyczną wódki. Sprawdź ile ma kalorii

Nektarynka - kalorie i wartości odżywcze

Nektarynka zawiera 44 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości nektarynka (120 g) to około 53 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości nektarynka (120 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 jabłko, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 2.5 łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 8 minut, pływać przez 6 minut lub biegać przez 5 minut.

Czy nektarynka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Mała zawartość kalorii w nektarynce stawia ten produkt w grupie niskokolorycznych w kategorii owoców. Spożywanie nektarynki wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Nektarynka wyróżnia się wysoką zawartością beta karotenu, witamin E, C i K oraz z grupy B, a także miedzi, potasu, fosforu czy cynku. Te niskokaloryczne owoce są ponadto doskonałym źródłem błonnika. Mają niski indeks glikemiczny, zatem mogą być spożywane nawet przez osoby cierpiące na cukrzycę. Wykorzystywane są jako środek leczniczy na wiele dolegliwości, ale także cenny składnik kosmetyków odżywczych, także tych domowej roboty.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w nektarynce?

Nektarynki zawierają 1.06 g białka na 100g.
Średniej wielkości nektarynka (120 g) zawiera ok. 1.3 g białka.

Ile węglowodanów jest w nektarynkach?

Nektarynki zawierają 10.55 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości nektarynka (120 g) zawiera ok. 12.7 g węglowodanów.

Ile waży nektarynka?

Średniej wielkości nektarynka (część jadalna po obraniu) waży ok. 120g.

Ile błonnika jest w nektarynkach?

Nektarynki zawierają w sobie 1.7 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości nektarynka (120 g) zawiera ok. 2 g błonnika. Odpowiada to ok. 7% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie