Popularny: 500 odsłonInformacje31 października 2019, 10:15,

Ile kalorii ma mandarynka? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma mandarynka? Nie uwierzysz

Sprawdziliśmy kaloryczność mandarynki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w mandarynce pochodzą w 5% z białka, 90% z węglowodanów i 5% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma mandarynka, ile waży mandarynka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w mandarynce, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Mandarin - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy wartość energetyczną ostrygi. Sprawdź ile ma kalorii

Mandarynka - kalorie i wartości odżywcze

Mandarynka zawiera 53 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości mandarynka (75 g) to około 40 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

 

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości mandarynka (75 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 0.5 szklanki coli, 2 łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 6 minut, pływać przez 5 minut lub biegać przez 4 minuty.

Czy mandarynka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Mała ilość kalorii w mandarynce stawia ten produkt w grupie niskokolorycznych w kategorii owoców. Spożywanie mandarynki wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Mandarynka to niskokaloryczny owoc o zasadotwórczych właściwościach, zatem doskonale odkwasza organizm. Mandarynki zawierają liczne kwasy organiczne wspomagające oczyszczenie organizmu, a także witaminy A, C, B1 i B6. Mandarynki dostarczają ponadto kwasu foliowego, magnezu, potasu, manganu i wapnia. A naturalny olejek mandarynkowy stanowi cenny kosmetyk wspomagający walkę z cellulitem i zwiotczałą skórą. Ponadto stanowi cenny składnik perfum.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w mandarynce?

Mandarynki zawierają 0.81 g białka na 100g.
Średniej wielkości mandarynka (75 g) zawiera ok. 0.6 g białka.

Ile węglowodanów jest w mandarynkach?

Mandarynki zawierają 13.34 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości mandarynka (75 g) zawiera ok. 10 g węglowodanów.

Ile waży mandarynka?

Średniej wielkości mandarynka (część jadalna po obraniu) waży ok. 75g.

Ile błonnika jest w mandarynkach?

Mandarynki zawierają w sobie 1.8 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości mandarynka (75 g) zawiera ok. 1.4 g błonnika. Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski4 listopada 2019, 09:49,

Czy zbyt długie noszenie soczewek jest niebezpieczne?

Czy zbyt długie noszenie soczewek jest niebezpieczne?

Szkła kontaktowe posiadają różne terminy noszenia oraz przeznaczenie. Dobierane są nie tylko do konkretnej wady wzroku, ale także preferencji użytkownika – można je zmieniać codziennie, co dwa tygodnie, co miesiąc lub bez zdejmowania na noc przez kolejnych 30 dni. Nowoczesne technologie zastosowane do produkcji soczewek kontaktowych pozwalają oczom na oddychanie i gwarantują im dobrze nawilżenie – jednak czy w takim razie możliwe jest zbyt długie noszenie soczewek?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jak długo można nosić soczewki kontaktowe w ciągu dnia?

Teorie mówiące, że noszenie soczewek kontaktowych powinno odbywać się wyłącznie przez określoną ilość godzin w ciągu dnia jest nieprawdziwa i ma swoją genezę w pierwszych modelach soczewek. Wykonane one były z innych materiałów oraz inną technologią – były twarde, i nie przepuszczały powietrza, przez co oczy nadmiernie się wysuszały. Dłuższe noszenie takich soczewek kontaktowych nie było zalecane, używało się ich tylko przy większych okazjach, jak na przykład panny młode na ślubach, które chciały w tym dniu zrezygnować z okularów. Dzisiaj szkła kontaktowe można nosić bez ograniczeń – pod warunkiem dobrania odpowiednich soczewek.

Które soczewki można nosić przez cały dzień?

Wszystkie soczewki można nosić przez cały dzień. Wystarczy tylko dbać o ich odpowiednią higienę i pamiętać, aby nosić soczewki dopasowane do swojej wady wzroku oraz zakupione w zaufanym miejscu. Eksperci z Optiland pomogą w odpowiednim doborze soczewek oraz odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.
Soczewki kontaktowe mają termin przydatności – po ich upłynięciu należy bezwzględnie zaniechać ich zakładania.

Czy trzeba robić przerwę od noszenia soczewek kontaktowych?

Soczewki dobrane przez specjalistę  i odpowiednio pielęgnowane, same z siebie nie wymagają przerw w noszeniu. Przerwę w noszeniu szkieł kontaktowych warunkują infekcje i choroby oczu – każdy stan zapalny wokół oczu, silny ból lub podrażnienie, które nie mija po 20 sekundach od założenia soczewki powinien stać się powodem do jej zdjęcia, oczywiście z zachowaniem zasad higieny. Także w przypadku infekcji wirusowej lub bakteryjnej, warto zamienić soczewki kontaktowe na okulary korekcyjne. Dobrze jest poinformować lekarza, że nosimy długoterminowe szkła kontaktowe – zadecyduje on, czy po powrocie do zdrowia można nadal nosić te same  soczewki, czy należy otworzyć nowe opakowanie.

Kiedy nie powinno się nosić soczewek?

Istnieje kilka schorzeń, które powodują dyskomfort w noszeniu szkieł kontaktowych. Należy do nich zaliczyć wszelkie alergie, które w kontakcie z alergenem skutkują podrażnieniem oczu i ich silnym łzawieniem. W takiej sytuacji gałka oczna jest nadwrażliwa i kontakt z powierzchnią soczewki może powodować kolejne nieprzyjemne dolegliwości. Także osoby cierpiące na zespół suchego oka, zawsze powinny mieć przy sobie okulary lub krople nawilżające, które nadają się do używania przy jednoczesnym noszeniu soczewek kontaktowych.

autor/źródło: optiland.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie