Informacje22 kwietnia, 13:29,

Ile kalorii ma kasza jaglana? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma kasza jaglana? Nie uwierzysz

Sprawdziliśmy kaloryczność kaszy jaglanej. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kaszy jaglanej pochodzą w 12% z białka, 78% z węglowodanów i 10% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Millet)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma kasza jaglana lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kaszy jaglanej, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Kasza jaglana - kalorie i wartości odżywcze

Kasza jaglana zawiera 378 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Ile kalorii jest w gruszce? My już wiemy

Przykładowo łyżka kaszy jaglanej (14 g) to około 53 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżka kaszy jaglanej (14 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 jabłko, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 2.5 łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 8 minut, pływać przez 6 minut lub biegać przez 5 minut.

Czy kasza jaglana tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w kaszy jaglanej jest najwyższa wśród wszystkich produktów z kategorii produkty zbożowe. Spożywanie kaszy jaglanej wydaje się być nie najlepszym wyborem dla osób na diecie. Bardzo łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów zbożowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kaszy jaglanej?

Kasza jaglana zawiera 11.02 g białka na 100g.
Łyżka kaszy jaglanej (14 g) zawiera ok. 1.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w kaszy jaglanej?

Kasza jaglana zawiera 72.85 g węglowodanów na 100g.
Łyżka kaszy jaglanej (14 g) zawiera ok. 10.2 g węglowodanów.

Ile waży kasza jaglana?

Łyżka kaszy jaglanej waży ok. 14g.
Szklanka kaszy jaglanej waży ok. 190g.

Ile błonnika jest w kaszy jaglanej?

Kasza jaglana zawiera w sobie 8.5 g błonnika na 100g.
Łyżka kaszy jaglanej (14 g) zawiera ok. 1.2 g błonnika. Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski27 kwietnia, 08:59,

Cięcie laserem - Najlepszy sposób na cięcie blach stalowych

Cięcie laserem - Najlepszy sposób na cięcie blach stalowych

W wyniku cięcia specjalnie zaprojektowanym do tego laserem otrzymuje się czystą oraz gładką powierzchnię. Ma to ogromne znaczenie w przypadku zamówień, które muszą być wykonane w krótkim terminie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Cięcie laserem Warszawa

Na tle pozostałych metod obróbki, cięcie laserem wyróżnia się wieloma zaletami. Dlatego coraz chętniej wybierają ją wszyscy, którzy potrzebują zrealizować projekt w profesjonalny sposób. Cięcie laserowe w praktyce ma niewiele ograniczeń. Można więc zastosować je przy nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcjach.

Cięcie laserowe – najważniejsze zalety

Przede wszystkim lasery są wyjątkowo precyzyjne. Wynika to ze zautomatyzowania procesu. Zastosowanie komputera przekłada się też na maksymalne zwiększenie szybkości realizacji oraz bezbłędną powtarzalność. Produkcja serii za pomocą wycinania laserowego nie stanowi w związku z tym żadnego problemu.

W wyniku cięcia specjalnie zaprojektowanym do tego laserem otrzymuje się czystą oraz gładką powierzchnię. Ma to ogromne znaczenie w przypadku zamówień, które muszą być wykonane w krótkim terminie. Doskonale rozumiemy, że Warszawa oraz jej mieszkańcy i przedsiębiorcy wymagają precyzyjnych, szybkich realizacji. Gładka powierzchnia po cięciu eliminuje konieczność dalszej obróbki, co znacznie skraca czas produkcji. Ponadto nie ma wpływu na parametry obrabianego materiału, co zapobiega jego odkształcaniu. Pozostałe fragmenty można przeznaczyć do innych projektów, jeśli tylko istnieje taka opcja.

Nie należy przy tym zapominać o estetyce wykonania. Cięcie laserem jest idealnie czyste i pozwala wiernie odwzorować szczegóły. Daje możliwość wytworzenia skomplikowanych kształtów, a także różnorodnych motywów. To główny powód, dla którego wykorzystywane jest zarówno w przemyśle, jak i przy produkcji pojedynczych elementów dekoracyjnych.

Warto też dodać, że wycinanie laserowe znajduje swoje zastosowanie w przypadku niemal każdego gatunku stali, a nawet tworzyw sztucznych, drewien czy szkieł.

Czy wycinanie laserowe ma jakieś wady?

Właściwie jedynym minusem związanym z laserowym cięciem jest koszt samej technologii. Inwestycja w maszyny wiąże się z poważnym wydatkiem, na który nie wszystkie firmy mogą sobie pozwolić. Na szczęście nie trzeba decydować się na zakup sprzętu na własność. W Warszawie działają przedsiębiorstwa zajmujące się profesjonalnym cięciem przy użyciu lasera, a wśród nich na szczególną uwagę zasługuje firma Elektron. Zapewniamy najlepszy stosunek ceny do jakości oferowanych usług. W efekcie klienci indywidualni oraz partnerzy biznesowi mogą zaoszczędzić sporo pieniędzy i otrzymać dobry gatunkowo produkt.

Jeśli interesuje Państwa precyzyjne i szybkie cięcie laserem Warszawa jest odpowiednim miejscem do znalezienia takiej usługi. Więcej informacji udzielimy podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego, do czego serdecznie zachęcamy.

autor/źródło: webelektron.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie