Informacje7 lipca 2020, 07:32,

Ile kalorii ma fasola fava? Nie uwierzysz

 Ile kalorii ma fasola fava? Nie uwierzysz

Sprawdziliśmy kaloryczność fasoli fava. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w fasoli fava pochodzą w 30% z białka, 66% z węglowodanów i 4% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma fasola fava, ile waży fasola fava lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w fasoli fava, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Fava beans - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Fasola fava - kalorie i wartości odżywcze

Fasola fava zawiera 341 kcal na 100g.

Przykładowo łyżka fasoli fava (15 g) to około 51 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżka fasoli fava (15 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 2.5 łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 7 minut, pływać przez 6 minut lub biegać przez 5 minut.

Czy fasola fava tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Bardzo wysoka ilość kalorii w fasoli fava stawia ten produkt w czołówce najbardziej kalorycznych z kategorii warzywa. Spożywanie fasoli fava wydaje się być nie najlepszym wyborem dla osób na diecie. Bardzo łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w fasoli fava?

Ziarna fasoli fava zawierają 26.12 g białka na 100g.
Łyżka fasoli fava (15 g) zawiera ok. 3.9 g białka.

Ile węglowodanów jest w ziarnach fasoli fava?

Ziarna fasoli fava zawierają 58.59 g węglowodanów na 100g.
Łyżka fasoli fava (15 g) zawiera ok. 8.8 g węglowodanów.

Ile waży fasola fava?

Łyżka fasoli fava waży ok. 15g.
Szklanka fasoli fava waży ok. 190g.

Ile błonnika jest w ziarnach fasoli fava?

Ziarna fasoli fava zawierają w sobie 25 g błonnika na 100g.
Łyżka fasoli fava (15 g) zawiera ok. 3.8 g błonnika. Odpowiada to ok. 13% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje6 lipca 2020, 07:32,

Kalorie w bułce. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w bułce. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność bułki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w bułce pochodzą w 14% z białka, 67% z węglowodanów i 19% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma bułka, ile waży bułka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w bułce, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Dinner roll - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Bułka - kalorie i wartości odżywcze

Bułka zawiera 310 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości bułka (50 g) to około 155 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości bułka (50 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 8 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 22 minuty, pływać przez 18 minut lub biegać przez 16 minut.

Czy bułka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w bułce stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii pieczyw pod względem kaloryczności. Spożywanie bułki wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród pieczyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w bułce?

Bułki zawierają 10.86 g białka na 100g.
Średniej wielkości bułka (50 g) zawiera ok. 5.4 g białka.

Ile węglowodanów jest w bułkach?

Bułki zawierają 52.04 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości bułka (50 g) zawiera ok. 26 g węglowodanów.

Ile waży bułka?

Średniej wielkości bułka (część jadalna po obraniu) waży ok. 50g.

Ile błonnika jest w bułkach?

Bułki zawierają w sobie 2 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości bułka (50 g) zawiera ok. 1 g błonnika. Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie