Informacje22 grudnia 2019, 07:32,

Ile kalorii jest w jeżynie? My już wiemy

Ile kalorii jest w jeżynie? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność jeżyny. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w jeżynie pochodzą w 11% z białka, 79% z węglowodanów i 9% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma jeżyna, ile waży jeżyna lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w jeżynie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Blackberries - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kaszanka. Byliśmy zaskoczeni

Jeżyna - kalorie i wartości odżywcze

Jeżyna zawiera 43 kcal na 100g.

Przykładowo garść jeżyn (70 g) to około 30 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść jeżyn (70 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 0.5 jabłka, 1.5 łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 4 minuty, pływać przez 4 minuty lub biegać przez 3 minuty.

Czy jeżyna tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Mała ilość kalorii w jeżynie stawia ten produkt w grupie niskokolorycznych w kategorii owoców. Spożywanie jeżyny wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Jeżyny zawierają bardzo duże ilości przeciwutleniaczy, ale także witamin, zwłaszcza witaminy C. Garść jeżyn pokrywa niemal 30% dziennego zapotrzebowania na ten składnik odżywczy. Jakie inne skarby skrywają te niepozorne owoce? Błonnik, ksylitol, witaminy A, E i K, magnez, potas, mangan czy miedź to tylko niektóre z nich. Z racji tak bogatego składu odżywczego jeżyny są cennymi składnikami diety, ale znajdują zastosowanie także jako wartościowy składnik kosmetyków odmładzających czy  łagodzących liczne schorzenia skórne.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w jeżynie?

Jeżyny zawierają 1.39 g białka na 100g.
Garść jeżyn (70 g) zawiera ok. 1 g białka.

Ile węglowodanów jest w jeżynach?

Jeżyny zawierają 9.61 g węglowodanów na 100g.
Garść jeżyn (70 g) zawiera ok. 6.7 g węglowodanów.

Ile waży jeżyna?

Garść jeżyn waży ok. 70g.

Ile błonnika jest w jeżynach?

Jeżyny zawierają w sobie 5.3 g błonnika na 100g.
Garść jeżyn (70 g) zawiera ok. 3.7 g błonnika. Odpowiada to ok. 12% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje21 grudnia 2019, 07:32,

Ile kalorii jest w filecie z halibuta? My już wiemy

Ile kalorii jest w filecie z halibuta? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność halibuta. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w filecie z halibuta pochodzą w 32% z białka, 0% z węglowodanów i 68% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma halibut, ile waży halibut lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w filecie z halibuta, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Halibut (fillet, meat) - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kaszanka. Byliśmy zaskoczeni

Halibut - kalorie i wartości odżywcze

Halibut zawiera 186 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 8% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g halibuta można porównać do kalorii, które zawiera np. 3.5 jabłka, 2 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1.5 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 9.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 27 minut, pływać przez 22 minuty lub biegać przez 19 minut.

Czy halibut tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w filecie z halibuta jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii ryb i owoców morza. Spożywanie halibuta wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród ryb i owoców morza.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w filecie z halibuta?

Halibut zawiera 14.37 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w filecie z halibuta?

0 g węglowodanów - halibut nie zawiera węglowodanów.

Ile waży halibut?

Jesteśmy w trakcie ważenia halibuta. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g halibuta.

Ile błonnika jest w filecie z halibuta?

0 g błonnika - halibut nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie