Informacje3 listopada 2019, 07:31,

Ile kalorii jest w brukselce? My już wiemy

Ile kalorii jest w brukselce? My już wiemy

Sprawdziliśmy kaloryczność brukselki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w brukselce pochodzą w 26% z białka, 69% z węglowodanów i 5% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma brukselka, ile waży brukselka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w brukselce, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Brussels sprouts - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma mandarynka? Nie uwierzysz

Brukselka - kalorie i wartości odżywcze

Brukselka zawiera 43 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości brukselka (12 g) to około 5 kalorii (kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości brukselka (12 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. mniej niż pół łyżeczki cukru.

Aby spalić taką ilość kalorii potrzebujesz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 1 minutę, pływać przez 1 minutę lub biegać przez 1 minutę.

Czy brukselka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zawartość kalorii w brukselce jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii warzyw. Spożywanie brukselki wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród warzyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w brukselce?

Brukselka zawiera 3.38 g białka na 100g.
Średniej wielkości brukselka (12 g) zawiera ok. 0.4 g białka.

Ile węglowodanów jest w brukselce?

Brukselka zawiera 8.95 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości brukselka (12 g) zawiera ok. 1.1 g węglowodanów.

Ile waży brukselka?

Średniej wielkości brukselka (część jadalna po obraniu) waży ok. 12g. Garść brukselek waży ok. 50g.
Szklanka brukselki waży ok. 120g.

Ile błonnika jest w brukselce?

Brukselka zawiera w sobie 3.8 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości brukselka (12 g) zawiera ok. 0.5 g błonnika. Odpowiada to ok. 2% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski7 listopada 2019, 12:00,

Dobry dentysta blisko Warszawy ‒ zadbaj o swój uśmiech już dziś!

Dobry dentysta blisko Warszawy ‒ zadbaj o swój uśmiech już dziś!

Każdy z nas powinien pamiętać o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym. Bieżące usuwanie ubytków próchnicowych i kamienia nazębnego, zabiegi estetyczne to droga do pięknego, zdrowego uśmiechu. W Warszawie, jak również w okolicach Warszawy, gabinetów stomatologicznych jest naprawdę wiele. Czym kierować się przy wyborze kliniki? Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Jak już wspomnieliśmy stomatologów w Warszawie, jak również okolicach stolicy nie brakuje. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przed wyborem konkretnej kliniki?

 1. Doświadczenie specjalisty
 2. Wyposażenie gabinetu dentystycznego
 3. Zakres oferowanych usług
 4. Cennik
 5. Opinie innych pacjentów

Jeśli szukamy gabinetu stomatologicznego dla dziecka, koniecznie zapytajmy czy dany gabinet jest przystosowany do najmłodszych pacjentów.

Wielu pacjentów już po pierwszej wizycie w gabinecie stomatologicznym jest w stanie ocenić trafność swojego wyboru. Kwestie, na które warto zwrócić uwagę to:

 • miły personel
 • poczekalnia, w której można wygodnie poczekać na swoją kolej
 • konkretne informacje na temat stanu uzębienia, których powinien udzielić fachowiec
 • szczegółowe informacje na temat kosztów leczenia
 • możliwość zrobienie zdjęć uzębienia
 • możliwość skorzystania z pomocy wielu specjalistów

Dental Nobile ‒ klinika dentystyczna koło Warszawy

Wszystkim pacjentom szukającym dobrego dentysty koło Warszawy polecamy klinikę Dental Nobile. Dental Nobile to klinika dentystyczna znajdująca się w Piasecznie koło Warszawy. Wspomniana klinika świadczy kompleksowe usługi, wśród których wymienić możemy takie, jak:

 • Ortodoncja, czyli leczenie wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych i nieprawidłowości zębowych. Specjaliści zajmują się opracowaniem planu leczenia ortodontycznego oraz doborem odpowiedniego aparatu ruchomego, stałego lub nakładek Invisalign.
 • Protetyka ‒ protetyka to kolejna część usług wymienionej podwarszawskiej kliniki stomatologicznej. Specjaliści z Dental Nobile zajmują się wstawianiem sztucznych zębów oraz wzmacnianiem zębów martwych i zniszczonych. Zespół protetyków zadba również o poprawę estetyki uzębienia z wykorzystaniem licówek.
 • Implantologia ‒ w przypadku braków w uzębieniu bardzo często wykorzystywanym rozwiązaniem są implanty. Implanty są bardzo trwałe i nie wyróżniają się spośród naturalnych zębów.
 • Stomatologia zachowawcza ‒ leczenie próchnicy, ubytków pochodzenia niepróchnicowego oraz urazów zębów to kolejna część usług kliniki Dental Nobile.
 • Stomatologia estetyczna ‒ zabiegi stomatologii estetycznej to droga do śnieżnobiałego, pięknego uśmiechu. Stomatolodzy w wymienionej klinice wybielanie zębów, nieinwazyjne usuwanie przebarwień próchnicowych, wykonywanie licówek, rekonturing kosmetyczny.
 • Endodoncja ‒ leczenie kanałowe to kolejna z usług oferowana przez Dental Nobile.

A ponadto, chirurgia stomatologiczna, leczenia zaburzeń zwarcia, periodontologia, profilaktyka i higiena.

Specjaliści mogą pochwalić się wieloletnim doświadczenie i doskonałymi umiejętnościami, które wciąż są udoskonalane. Ponadto zespół zawsze dba o to, by pacjent czuł się bezpiecznie i komfortowo podczas zabiegu.

Podsumowanie

Dental Nobile to gabinet dentystyczny w Piasecznie koło Warszawy, w którym każdy z pacjentów ma zapewnioną fachowa pomoc z wielu dziedzin, od ortodoncji po leczenie kanałowe, implantologię czy protetykę.

autor/źródło: dentalnobile.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie