Informacje29 maja 2015, 10:00,

III PIASECZYŃSKIE DNI TECHNIKI

Zespół Szkół Nr 1 w Piasecznie zaprasza na Piaseczyńskie Dni Techniki, które odbędą się w dniach 29-30 maja 2015 roku. W programie: Piknik Rodzinny Baw się techniką, otwarte pokazy i warsztaty prowadzone przez pracodawców, uczelnie wyższe oraz uczniów, konkurs 'Mój zawód, moja pasja', podsumowanie Powiatowego Konkursu Technicznego. Głównym celem Piaseczyńskich Dni Techniki jest propagowanie kształcenia technicznego oraz promowanie potencjału uczniów i firm związanych z branżą techniczną lub zainteresowanych promocją na lokalnym rynku pracy. Goście Piaseczyńskich Dni Techniki będą mogli poznać możliwości uczniów Zespołu Szkół Nr 1, którzy są organizatorami imprezy, oprowadzą po szkole i przedstawią bazę dydaktyczną oraz zaprezentują swoje projekty w konkursie „Mój zawód – moja pasja”. Stoiska z prezentacjami prac uczniów można będzie oglądać podczas całej imprezy, finał konkursu odbędzie się drugiego dnia.

III PIASECZYŃSKIE DNI TECHNIKI

Program Pikniku Rodzinnego, 30 maja (sobota)
10:00-13:00 Warsztaty gry na afrykańskich bębnach djembe. Poznaj żywioł afrykańskich bębnów i ogień orkiestry perkusyjnej!
13:00-13:15 Występy Teatru Tańca "Szansa"
13:30-14:00 Rywalizacja na wesoło - poznaj zawody, w których kształcimy
14:00-14:30 Podsumowanie konkursu "Mój zawód- moja pasja"

- Loteria fantowa
- Stowarzyszenie Wiadukt
- Otwarta akcja plastyczna "Zaznacz swoją obecność na Wiadukcie"
- Strefa malucha (gry, zawody, zabawy, dmuchańce) - odkryj talent malucha
- Auto-prezentacje: samochody zabytkowe i terenowe
- Turbiny wodne i wiatrowe - "By wiatr w polu był Ci wodą na młyn"
- Warsztaty rękodzieła indiańskiego
- Pokazy i zawody sportowe
- Stoisko informacyjne ZS Nr 1 - informacje o trwającej rekrutacji do klas pierwszych
- Wystawa prac konkursowych uczniów Zespołu Szkół Nr 1 "Mój zawód - moja pasja"
- Kinect - zabawa i nauka
- Drukowanie 3D - materializowanie pomysłów
- Zmagania robotów - Koło Robotyki "Lego"
- Prezentacja broni Indian Wielkich Równin
- w pracowni mechanicznej można spróbować swoich sił w operacjach z zakresu obróbki skrawaniem i pracach ślusarskich – toczenie, szlifowanie, wiercenie, piłowanie.

11:30-13:00 Warsztaty "Kalejdoskop Techniczny"
- Klocki lego dla najmłodszych
- Warsztaty lutowania
- Jak stworzyć projekt w 3D
- Arduino - warsztaty praktyczne

Szczegółowe informacje i zapisy na warsztaty na www.dnitechniki.zs1piaseczno.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=8533
Informacje30 maja 2015, 10:00,

Zaproszenie na X Rally Piaseczno

30-31 maja 2015 roku zapraszamy miłośników sportu samochodowego do udziału w ogólnodostępnej imprezie samochodowej X Rally Piaseczno. Rajdy rozgrywane będą jako: III RUNDA MOŁ PZM, IV RUNDA RSMAKC, IV RUNDA TEDEX WRC. W ramach rajdu dodatkowo będą rozgrywane "SUPER PRÓBY" o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno oraz Wójta Gminy Lesznowola. Jak przystało na Jubileuszową Imprezę zaproszono znanych utytułowanych Zawodników, do zaprezentowania się zgromadzonej publiczności.

X Rally Piaseczno

W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy, pilota z ukończonym 18 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym przeglądem technicznym, ubezpieczeniem OC i NW, dwa kaski (mogą być typu motocyklowego) oraz, oczywiście żyłkę sportową. Oprócz rywalizacji sportowej, przyjemnego spędzenia czasu, jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej. Specjalnie dla mieszkańców Piaseczna, którzy wystartują w imprezie, przygotowano niezależnie od punktacji imprezy - osobny Puchar, pod warunkiem wystartowania minimum 3 załóg. Szczegóły na stronie: www.ak-centrum.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Zaproszenie na X Rally Piaseczno