Informacje4 czerwca 2017, 09:00,

III Piaseczyński Rajd Pojazdów Zabytkowych Piaseczno 2017

4 czerwca 2017 roku zapraszamy na trzecią już edycję Piaseczyńskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych, organizowanego przez portal motoryzacyjny motopiaseczno.pl. Start (godz. 10.00) i meta rajdu zlokalizowane będą na parkingu przy ul. Sierakowskiego. Impreza będzie się odbywała wspólnie z XII Rally Piaseczno. Rajd rozpocznie uroczysta parada startujących aut zabytkowych wspólnie z rajdowymi, które biorą udział w Rally Piaseczno. Następnie zmotoryzowani wyjadą w teren w poszukiwaniu 30 fotopunktów i 30 motozagadek. Trasa będzie wiodła utwardzonymi drogami przez ok. 60 km.

III PIASECZYŃSKI RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Piaseczyński Rajd Pojazdów Zabytkowych harmonogram:
10:00 - 10:30 rejestracja załóg (biuro zawodów)
10:30 - 10:45 odprawa dla zawodników
10:45 - 11:00 parada aut ulicami miasta
11:15 - 12:00 starty załóg
14:45 - 15:30 meta
15:45 - 16:00 uroczyste wręczenie pucharów i nagród

III PIASECZYŃSKI RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH

Na parkingu przy ul. Sierakowskiego będzie można oglądać zabytkowe auta, motorowery i rowery. Organizator będzie też prowadził kwestę na rzecz Centrum Placówek Oświatowo Wychowawczych w Pęcherach. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

Informacje4 czerwca 2017, 11:00,

Wolne Piaseczno 2017

4 czerwca 2017 roku o godz. 13.00 w rocznicę pierwszych wolnych wyborów, zapraszamy mieszkańców na Rynek w Piasecznie. Posłuchajmy przebojów. Poznajmy tych, którzy robią coś dla swojej społeczności od polityków i redaktorów gazet po zespoły muzyczne, organizacje kobiece czy kluby sportowe. Będą wśród nas miedzy innymi: Beatriz Blanco, Zalesiańskie Towarzystwo Śpiewacze, Sławek Kosiński, Pizza Driver, Studio wokalne „Be Music”. Zobaczymy pokazy monocykli, Klub „Grawitację”. Przypomnimy sobie Literacką Mapę Piaseczna, Inicjatywę – Wykup słowo, Fundację „Dom Zośki”. Poznamy Nikę Jaworowską i jej Rysobookożerców, Lianę i Davida Gamtsemlidze z „ GAUMARJOS”.

WOLNE PIASECZNO 2017

Historycy ziemi piaseczyńskiej: Małgorzata Szturomska, Włodzimierz Bagieński, Stanisław Hofman, Beata Frankowska ze „Studni” opowiedzą nam dzieje naszej lokalnej ojczyzny. Wzmocnijmy więzi, bawmy się razem. Przewidujemy liczne atrakcje dla dzieci. Poczęstuje nas restauracja Ludwiczek. Zapraszamy na Wolne Piaseczno.