Informacje1 lipca 2008, 00:00,

III NIEZALEżNY TURNIEJ PI£KI NOżNEJ Góra Kalwaria

Portal mieszkańców GoraKalwaria.net serdecznie zaprasza na III Niezależny Turniej Piłki Nożnej, który odbędzie się w najbliższą sobotę 5 lipca 2008 roku, na boisku szkolnym Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Ks. Sajny 16 w Górze Kalwarii. Niezależny Turniej Piłki Nożnej Góra Kalwaria rozpoczyna się o godzinie 9:00, od potwierdzenia drużyn. Zapisy drużyn, można dokonać telefonicznie: 0507-547-402. Z regulaminem Niezależnego Turnieju Piłki Nożnej, można zapoznać się na stronie organizatora: regulamin. Zachęcam do wzięcia udziału w Turnieju oraz do kibicowania drużynom.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje1 lipca 2008, 00:00,

Piaseczno rozważa ogłoszenie przetargu lub umowę z ZTM

Firma Mobilis odpowiadająca za linię Express Piaseczno, zobowiązała się w maju do przedstawienia do końca czerwca 2008 roku - kalkulacji cenowej obsługi linii i jej powrotu od września. Po wymianie korespondencji z Panem Danielem Putkiewiczem (Pełnomocnik Burmistrza ds. Rozwoju Gminy Piaseczno), otrzymałem informację, że niestety firma nie przesłała do gminy swojej kalkulacji kosztów. W związku z tym, urzędnicy stwierdzili, że Mobilis nie jest zainteresowany rozmowami w tej sprawie. Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, posiada aktualne wyceny kosztów przedłużenia nocnej linii ZTM oraz spodziewane koszty przetargu na linię zbliżoną do trasy dawnego Nocnego Ekspressu - obsługiwaną busami. Pan Daniel Putkiewicz, w najbliższy poniedziałek 7 lipca 2008 roku, chce przedstawić całą sprawę, na zebraniu Komisji ds. Polityki Gospodarczej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno i poprosi o opinię: czy ogłoszony zostanie przetarg na obsługę nocnej komunikacji, czy jednak podpisania zostanie stosowna umowa z ZTM.

Otrzymałem również informację, że za sprawy bieżące związane z komunikacją zbiorową na terenie Gminy Piaseczno, będzie docelowo odpowiadał Wydział Utrzymania Dróg i Transportu Publicznego (podstrona Wydziału), który w najbliższym czasie planuje zatrudnienie osoby odpowiedzialnej bezpośrednio za ten sektor. Z dodatkowych informacji, o których poinformował mnie Pan Daniel Putkiewicz, to pojawiły się nowe i optymistyczne informacje w sprawie uruchomienia linii do Józefosławia. Szczegóły otrzymam po oficjalnym spotkaniu urzędników z ZTM, które odbędzie się pod koniec tego lub na początku następnego tygodnia. Po otrzymaniu szczegółowych informacji, umieszczę je na łamach naszego prywatnego serwisu e-mieszkańców.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno