Informacje21 lutego 2007, 00:00,

III Międzynarodowy Turniej Młodzików i Dzieci w Judo

Wójt Gminy Lesznowola, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli oraz UKS Iwiczna serdecznie zapraszają na III Międzynarodowy Turniej Młodzików i Dzieci w Judo o Puchar Wójta Gminy Lesznowola. Turniej odbędzie się: 25 lutego 2007 r. - niedziela, w Hali Sportowej w £azach, ul. Ks. Słojewskiego 1. Turniej rozpoczyna się o godzinie 10:00.

Na III Międzynarodowy Turniej Młodzików i Dzieci w Judo, przewidywana jest obecność Jarosława Lewaka - olimpijczyk z Atlanty i Sydney, srebrny medalista Mistrzostw Europy w 1994 roku. Zapraszamy!

źródło: www.lesznowola.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje18 lutego 2007, 00:00,

Góra Kalwaria - plany władzy na najbliższe lata

Kurier Południowy na łamach swojej gazety opisał plany władz samorządowych poszczególnych gmin naszego powiatu piaseczyńskiego. Dzięki temu chcą utrwalić ich obietnice, po czy w przeddzień wyborów samorządowych w 2010 roku, sprawdzą czy rzeczywistość będzie pokrywała się z ich dzisiejszymi obietnicami. Informacje ukazały się w Kurierze Południowym, wydanie nr 6 (185)/2007, okres: 16-22 lutego 2007. Każdą gminę powiatu piaseczyńskiego i obietnice władz opiszemy w oddzielnych aktualnościach.

Góra Kalwaria: Burmistrz gminy Barbara Samborska, ma nadzieję na efektywną współpracę z radą gminy, a także lepsze kontakty ze starostwem powiatowym. Przed gminą nie tylko szereg własnych inwestycji, ale także perspektywa dwóch obwodnic, które planuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich. Burmistrz Samborska zapowiada dalsze inwestycje kanalizacyjne, które obejmują południową część gminy. Planuje modernizacje dróg, rozbudowę szkoły w Cendrowicach, a także zwraca uwagę na deficyty w budownictwie komunalnym. Choć gmina nie ma na to bezpośredniego wpływu, burmistrz bardzo liczy, że w ciągu rozpoczynającej się kadencji uda się zagospodarować mienie, po dawnej jednostce wojskowej. Bardzo ciepło odnosi się do projektu lokalizacji szpitala w Górze Kalwarii. Będzie także się starać o wizualną poprawę estetyki miasta.

Jesteśmy ciekawi, czy obietnice i dzisiejsze zapowiedzi zostaną spełnione przez czteroletnią kadencję. Przy kolejnych wyborach samorządowych w powiecie piaseczyńskim powrócimy do tych aktualności.

źródło: opracowanie własne na podstawie informacji w drukowanym wydaniu tygodnika regionalnego: Kurier Południowy.
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Góra Kalwaria