Informacje29 czerwca 2019, 09:00,

III Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


29-30 czerwca 2019 roku od godz. 11.00 odbędzie się III Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół. Jest to wyjątkowe wydarzenie, poświęcone popularyzacji dokonań artystycznych aktora Zdzisława Maklakiewicza, jego przyjaciół z planu filmowego i sceny oraz wszystkich twórców kina, których łączy charakterystyczne, ironiczne poczucie humoru i dystans do świata. Konkurs Filmowy dla aktywnych amatorów, twórców niezależnych, studentów i absolwentów szkół artystycznych. Jego celem jest wyróżnienie artystów, którzy potrafią wnikliwie i krytycznie obserwować świat, przedstawiając go przy tym sposób pogodny i życzliwy, sięgając po charakterystyczne dla Patrona festiwalu środki – dystans, humor, ironię czy sarkazm. Podczas dwóch dni festiwalu zobaczymy filmy zgłoszone do konkursu głównego i retrospektywę produkcji związanych ze Studiem Munka oraz twórczość reżyserów Janusza i Andrzeja Kondratiuków. Nie zabraknie produkcji z udziałem Zdzisława Maklakiewicza oraz kina plenerowego. Wśród zaproszonych gości wiele gwiazd kina, które zaprezentują obrazy ze swoim udziałem i spotkają się z publicznością. Serdecznie zapraszamy.

III Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół w Konstancinie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

29 czerwca 2019r.
PROGRAM:

12:00 Pokaz filmów Studia Munka oraz filmów konkursowych
16:00 Blok filmów Janusz Kondratiuka i Andrzeja Kondratiuka – PRZYJACIELE MAKLAKIEWICZA: „Pies”, „Jak to się robi”, „Głos”, „Gwiezdny Pył”, „Ssaki”
20:00 Spotkanie „Za ekranem”, którego gośćmi będą:
- Janusz Kłosiński – Józio śpiewak z „Rejsu”, występujący również w „Jak pies z kotem”. Autor filmów niezwykłych, zwycięzca konkursu literackiego.
- Maciej Łuczak – autor, wydanych przez Prószyński i S-ka książek: „Rejs, czyli szczególnie nie chodzę na polskie filmy”, „Wniebowzięci, czyli jak to się robi hydrozagadkę”, „Miś, czyli rzecz o Stanisławie Barei”.
- Gość specjalny: ***
21:30 KINO POD CHMURKĄ: „Złote runo”, „Wniebowzięci”

30 czerwca 2019r.
PROGRAM:

- 11:00 Pokaz filmów konkursowych
- 14:30 Pokaz filmu „Pamiętnik filmowy Andrzeja Kondratiuka” (61 min) reż. Andrzej Kondratiuk
- 16:00 Pokaz filmu „Jak pies z kotem” (102 min)
- 17:45 Spotkanie z Januszem Kondratiukiem i Gość Specjalny***
- 20:00 Gala wręczenia nagród i koncert muzyki filmowej Krzysztofa Komedy.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje29 czerwca 2019, 09:00,

Międzynarodowy Festiwal Food Trucków w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

29 czerwca 2019 roku w godz. 11.00-22.00 przy okazji festiwalu Housepital do Piaseczna zostały zaproszone ponownie food trucki! W maju jedzenie na kółkach cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, dlatego ponawiamy ten pomysł i łączymy go z oficjalnym imprezowym rozpoczęciem wakacji! Wejście jest darmowe! Food Trucki będą dla Was rozlokowane w centrum Piaseczna między ulicami Sierakowskiego, a Zgody (na parkingu miejskim). Serdecznie zapraszamy. 

Międzynarodowy Festiwal Food Trucków w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie